Doprava na Ischii

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA 


Autobusy jsou za čelním sklem označeny logem Osvěta Hořovice. Jsou vybaveny toaletou, videem a klimatizací. V autobusech je možnost zakoupit občerstvení za Kč. Po trase jsou pravidelné zastávky, stanovené dopravcem v souladu s právními předpisy, vždy cca. 15 - 20 min. po 4 - 5ti hodinách jízdy. Pro plynulé nastupování je vždy připraven zasedací pořádek, který je třeba respektovat. Při nastupování do autobusu dbejte, prosím, pokynů zástupce CK Osvěta. Doporučujeme označit zavazadla visačkou se jménem, adresou a telefonem a dále s uvedením názvu ubytovací kapacity (hotelu, apartmánové rezidence), do které cestujete. Vaše zavazadla budou přepravována na ostrov Ischia autobusem, který přejíždí trajektem na ostrov Ischia. Cenné věci, elektroniku, peníze, doklady apod. je vhodné ponechat při sobě po celou cestu, včetně plavby na trajektu a transferu do a z hotelu na Ischii. 
DOPRAVA ZPĚT: Vzhledem k tomu, že někteří klienti se vracejí po delším pobytu, může dojít ke změnám v zasedacím pořádku autobusu oproti předchozímu a je třeba jej respektovat, stejně tak, jako dobu nástupu v přístavu a dodržování instrukcí technického průvodce. 
TECHNICKÝ PRŮVODCE: v průběhu dopravy je klientům k dispozici technický doprovod, který informuje o průběhu cesty, podává informace o cílové oblasti. 
UBYTOVÁNÍ : po příjezdu do hotelu budete ubytováni po předložení voucheru, který jste obdrželi od naší CK, a dokladu totožnosti, a to zpravidla mezi 12:00 - 14:00 hodinou. Do té doby můžete využít koupání v hotelovém bazénu či v moři. Cestovní pas či občanský průkaz si hotelová recepce ponechá nejpozději do druhého dne z důvodu zpracování údajů pro centrální registr na místní policii. 
ODJEZD Z MÍSTA POBYTU: čas a místo odjezdu budou uvedeny na informační tabuli CK OSVĚTA v hotelu, případně aktualizovány delegátkou na informační schůzce.

 

LETECKÁ DOPRAVA 
Od 15. 5. 2017 provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha provádět detekční kontroly uvnitř vybraných zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu jsou některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. V souvislosti se zavedením bezpečnostních kontrol odbavených zavazadel letiště Praha doporučuje cestujícím, aby používali zabezpečení zavazadel pomocí TSA zámků (jsou označeny červeným diamantem), zabalením do folie nebo standardním visacím zámkem, který je možné přeštípnout bez poškození zavazadla.

1/Letecká společnost Smartwings - sezóna 2021
 

1/Místo odletu: PRAHA - letiště Václava Havla - terminál 2 SEV
QS 1012 Praha 11:00 hod. Neapol 13:00 hod.  
QS 1013 Neapol 13:50 hod. Praha 15:45 hod.  
 Výše uvedené časy jsou pouze orientační

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ – OD 1 ČERVNA 2015 DOŠLO KE ZMĚNĚ STRUKTURY PALUBNÍCH SLUŽEB A NEBUDE POSKYTOVÁNO OBČERSTVENÍ V CENĚ LETENKY. KLIENTI SI MOHOU ZAKOUPIT OBČERSTVENÍ DLE NABÍDKY V PALUBNÍM ČASOPISU (ceny se mohou měnit). Letecká společnost Travel Service, a.s. – Smart Wings si vyhrazuje právo na změny v letovém řádu. V případě změny odletu budou všichni zákazníci informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. DOPRAVA NA/Z LETIŠTĚ V PRAZE - každý účastník si zajišťuje sám. Na letiště je možné se dopravit autobusem MHD č. 119 ze stanice metra A „Dejvická" nebo ze stanice metra B"Zličín" autobusem č.100. V případě dopravy autem s parkováním po u letiště doporučujeme využít slevový kupón na výhodné parkování GO PARKING, který obdržíte s pokyny k zájezdu.
ODBAVENÍ ÚČASTNÍKŮ - na letišti není žádný zástupce CK Osvěta. Na letiště se dostavte nejpozději 2 hodiny před stanoveným časem odletu - TERMINÁL 2 SEVER, odletová hale ve 2.podlaží. Poslední cestující bude na přepážce letecké společnosti odbaven nejpozději 40 minut před odletem uvedeným v letovém řádu na letišti v místě odletu. Doporučujeme označit zavazadla visačkou se jménem, adresou a telefonem.
Po předložení cestovního dokladu (pas nebo platný občanský průkaz vydaný od roku 1993, tzn. od vzniku České republiky) u příslušné odbavovací přepážky obdržíte palubní lístek a budou odbavena Vaše zavazadla. Číslo přepážky odbavující Váš let vyhledáte podle čísla letu na velké černé informační tabuli u odbavovacích přepážek nebo na přepážce společnosti Travel Service, a.s. - Smart Wings, která je naproti vchodu F.
Dále si nezapomeňte voucher na ubytování, vystavený naší CK a doklady k cestovnímu pojištění - pokud jej máte zakoupené. ZAVAZADLA – na palubu letadla je možné si vzít jedno příruční zavazadlo o rozměru maximálně 56x45x25 cm a hmotnosti do 8 kg + jednu malou osobní tašku (např. dámská kabelka nebo laptop, max. 3 kg,  40x30x15 cm). Dále je možné přepravit 1 odbavené zavazadlo do hmotnosti max. 23 kg na osobu (neplatí pro děti do 2 let, které neplatí letenku a nemají narok na vlastní sedadlo, cestují na klíně rodiče). Nadváha zavazadel nad stanovených 23 kg podléhá poplatku, stanovenému v přepravních podmínkách přepravce – do 32 kg 680,- Kč/25€/ 1 směr letu při zakoupení v CK Osvěta (maximálně 5 dní před odletem) nebo cca 945,- Kč/ 35€/ 1 směr letu při odbavení na letišti. Za přepravu nadrozměrného zavazadla (např. surf, jízdní kolo, golfový bag) je přepravním řádem stanoven poplatek 1.250,-Kč/49€/ 1 směr letu (jeden rozměr více než 150 cm, avšak součet tří stran nesmí převyšovat 250 cm). Doporučujeme, abyste si do zavazadel, určených pro přepravu v zavazadlovém prostoru, nedávali doklady, cenné a křehké předměty (fotoaparáty, kamery, šperky, léky, peníze atd.), s ohledem na možnost jejich poškození nebo ztrátu.
 Všechna zavazadla musí být před odevzdáním dopravci označena jménem a adresou. Cestující nesmí mít u sebe zbraně, střelivo, nože, hračky odpovídající skutečným útočným zbraním např. pistole a všechny další předměty bodné a sečné povahy. V případě reklamace přepravy zavazadel (poškození zavazadla nebo jeho ztráta v průběhu letecké přepravy) musí účastník předložit dopravci – společnosti Travel Service, a.s. letenku se zavazadlovým lístkem a potvrzený protokol PIR (Property Irregularity Report) z letiště příletu – tento protokol s Vámi bude sepsán a potvrzen na letišti příletu – u přepážky pro vyřizování reklamací v příletové hale. Poškození či vykradení zavazadla je nutné nahlásit do sedmi dnů, ztrátu zavazadla je nutno nahlásit ihned pracovníkům letiště. Můžete požádat delegáta o pomoc s vyřízením formalit na letišti a naši CK o předání těchto dokladů společnosti Travel Service, a.s. k vyřízení reklamace. Kompletní přepravní podmínky na lince Smart Wings naleznete na www.smartwings.com. V průběhu letu je poskytován pouze servis Buy on Board, tzn. občerstvení na palubě je za příplatek a klienti si mohou vybrat dle aktuální nabídky uvedené v palubním magazínu, který je na palubách letadel k dispozici.
PŘÍLET DO NEAPOLE - po vyzvednutí zavazadel Vás bude u výstupu z letištní haly očekávat náš zástupce s cedulí CK OSVĚTA. Následuje transfer do přístavu v Neapoli, přejezd trajektem na Ischii a po vylodění na Ischii - transfer z přístavu do hotelu/rezidence.
ODLET DO ČR – transfer z hotelu do přístavu na Ischii, cesta trajektem, transfer z přístavu v Neapoli na letiště v Neapoli. O času transferu z hotelu Vás bude informovat delegátka. Na letišti budete odbaveni u příslušné odbavovací přepážky po předložení platného cestovní dokladu.
UBYTOVÁNÍ – po příjezdu do hotelu budete ubytováni na základě předložení voucheru, který jste obdrželi od naší CK, a dokladu totožnosti, zpravidla mezi 12:00-14:00 hodinou. Do té doby můžete využít koupání v hotelovém bazénu. Doklad totožnosti si hotelová recepce ponechá nejpozději do druhého dne z důvodu zpracování údajů pro centrální registr na místní policii. Ceny pobytů na ostrově Ischia nezahrnují pobytovou taxu. Pobytové taxy hradí klient hotově na hotelu v Eur. Taxy se pohybují v rozmezí 2-3 Eur na noc/os. (výše taxy v jednotlivých obcích ostrova se může lišit).

Přepravní podmínky společnosti Smartwings, a.s. zde

Na základě doporučení leteckých úřadů a po vzoru dalších leteckých společností byl vydán úplný zákaz přepravy mobilních telefonů Samsung Galaxy Note 7 na všech letech letecké společnosti Travel Service Group. Tento zákaz byl vydán s okamžitou platností z důvodu rizika samovznícení a exploze těchto typů telefonů.

 2/Letecká společnost: Wizz Air Hungary Kft. 

Místo odletu: letiště VÍDEŇ  (Rakousko)
- lety ve středu a v neděli
  - předpokládaný odlet z Vídně v 10:25 hod. dopoledne
  - předpokládaný přílet do Vídně v 14:25 hod. odpoledne

Místo odletu: letiště BUDAPEŠŤ  (Maďarsko)
- lety ve středu
  - předpokládaný odlet z Budapešti v 11:55 hod. dopoledne
  - předpokládaný přílet do Budapešti v 15:50 hod. odpoledne

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ – letecké společnosti si vyhrazují právo na změny v letovém řádu. 
DOPRAVA NA/Z LETIŠTĚ - každý účastník si zajišťuje sám. 
Na letiště Praha-Ruzyně je možné se dopravit autobusem MHD č. 119 ze stanice metra A „Veleslavín“ nebo ze stanice metra B "Zličín" autobusem č.100. 
V případě dopravy autem s parkováním u letiště doporučujeme využít slevový kupón na výhodné parkování GO PARKING.
ODBAVENÍ ÚČASTNÍKŮ na letiště se dostavte nejpozději 2 hodiny před stanoveným časem odletu. Odbavení začíná 2 hodiny před plánovaným odletem uvedeným v letovém řádu na letišti v místě odletu. Zavazadla Vám budou odbavena u příslušné odbavovací přepážky po předložení palubního lístku (boarding pass) WIZZ Air a cestovního pasu nebo platného občanského průkazu (vydaný od roku 1993, tzn. od vzniku České republiky). Číslo přepážky odbavující Váš let si můžete vyhledat podle čísla letu na velké informační tabuli u odbavovacích přepážek. Na letišti není žádný zástupce CK Osvěta. Dále si nezapomeňte voucher na ubytování, palubní lístky na zpáteční let a doklady k cestovnímu pojištění - pokud je máte zakoupené. Poslední cestující bude na přepážce letecké společnosti odbaven nejpozději 40 minut před odletem uvedeným v letovém řádu na letišti v místě odletu. Společnost Wizz Air provozuje všechna letadla v jednotném uspořádání kabiny a přiřazuje sedadla cestujícím automaticky. Rezervace konkrétních míst v letadle je možná za poplatek stanovený leteckou společností, jehož výše se liší dle umístění a typu sedadla. Informaci o výši poplatků Vám rádi na požádání poskytneme. Letecká společnost nabízí i další služby za poplatek, například službu „přednostního nástupu“ a další, informace Vám rádi na požádání poskytneme. 
ZAVAZADLA – v ceně letecké přepravy je zahrnuta přeprava 1 kusu odbaveného (zapsaného) zavazadla do 20 kg na 1 osobu a 1 kusu kabinového zavazadla o max. rozměrech 55x40x23cm včetně madel a koleček, o hmotnosti max. 10 kg na 1 osobu. Hmotnost, rozměry a počet zavazadel zahrnutých v ceně přepravy budou uvedeny na Vaší palubní vstupence. Kompletní přepravní podmínky společnosti Wizz Air Hungary Kft. naleznete na www.wizzair.com. Letecká společnost umožňuje rezervovat přepravu odbaveného zavazadla o hmotnosti maximálně 32 kg, za poplatek cca 300,- Kč. Při překročení limitů stanovených pro zavazadlo, jehož cena je zahrnuta v ceně přepravy, účtuje letecká společnost při odbavení na letišti poplatky ve výši cca 10 EUR/250,-Kč/ za každý započatý 1kg nad limit. Za přepravu nadrozměrného zavazadla (např. surf, jízdní kolo, golfový bag) je přepravním řádem stanoven poplatek cca 1.000,-Kč/40,-Eur. U těchto zavazadel je třeba před odletem u dopravce ověřit, zda na Váš let jsou taková zavazadla přijímána k přepravě. Dovolujeme si Vám doporučit, abyste si do zavazadel, určených pro přepravu v zavazadlovém prostoru, nedávali doklady, cenné a křehké předměty (fotoaparáty, kamery, šperky, léky, peníze atd.), s ohledem na možnost jejich poškození nebo ztrátu. Cestující nesmí mít u sebe zbraně, střelivo, nože, hračky odpovídající skutečným útočným zbraním např. pistole a všechny další předměty bodné a sečné povahy. V případě reklamace přepravy zavazadel (poškození zavazadla nebo jeho ztráta v průběhu letecké přepravy) musí účastník předložit dopravci – příslušné letecké společnosti - letenku se zavazadlovým lístkem a potvrzený protokol PIR (Property Irregularity Report) z letiště příletu – tento protokol s Vámi bude sepsán a potvrzen na letišti příletu – u přepážky pro vyřizování reklamací v příletové hale. Poškození či vykradení zavazadla je nutné nahlásit do sedmi dnů, ztrátu zavazadla je nutno nahlásit ihned pracovníkům letiště. Společnost Wizz Air Hungary Kft. nezajišťuje bezplatné občerstvení na palubě svých letadel. Nápoje či jiné občerstvení si můžete zakoupit v letadle za Eura.
PŘÍLET DO NEAPOLE - po vyzvednutí zavazadel Vás bude u výstupu z letištní haly očekávat řidič s cedulí CK OSVĚTA (a jménem klienta). Následuje transfer do přístavu, přejezd trajektem na Ischii (lístky obdržíte od řidiče) a po vylodění transfer z přístavu na Ischii do hotelu/rezidence.
ODLET Z NEAPOLE – pokyny k odjezdu obdržíte v průběhu pobytu. V místě Vašeho ubytování Vás vyzvedne řidič, který Vás odveze do přístavu na ostrově Ischia. Odtud pojedete trajektem do Neapole nebo do Pozzuoli, kde Vás opět vyzvedne další řidič a odveze Vás na letiště v Neapoli. Na letišti v Neapoli předložíte u příslušné odbavovací přepážky palubní lístek (boarding pass) a platný cestovní doklad a budou Vám odbavena Vaše zavazadla.
UBYTOVÁNÍ – po příjezdu do hotelu budete ubytováni na základě předložení voucheru, který jste obdrželi od naší CK, a dokladu totožnosti. Ubytování je zpravidla zahájeno nejdříve mezi 12:00 - 14:00 hodinou. Od příjezdu do hotelu/rezidence můžete využívat hotelový bazén. Doklad totožnosti si hotelová recepce ponechá nejpozději do druhého dne z důvodu zpracování údajů pro centrální registr na místní policii. Ceny pobytů na ostrově Ischia nezahrnují pobytovou taxu. Pobytové taxy hradí klient hotově na hotelu v Eur. Taxy se pohybují v rozmezí 2-3 Eur na noc/os. (výše taxy v jednotlivých obcích ostrova se může lišit).

3/Letecká společnost: EasyJet 

Místo odletu: PRAHA - letiště Václava Havla - terminál 2 SEV
lety v období od 6.9.2021
- lety v pátek
  - předpokládaný odlet z Prahy v 13:05 hod.
  - předpokládaný přílet do Prahy v 12:35 hod.  
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ – letecké společnosti si vyhrazují právo na změny v letovém řádu.
DOPRAVA NA/Z LETIŠTĚ - každý účastník si zajišťuje sám. 
Na letiště Praha-Ruzyně je možné se dopravit autobusem MHD č. 119 ze stanice metra A „Veleslavín“ nebo ze stanice metra B "Zličín" autobusem č.100. 
V případě dopravy autem s parkováním u letiště doporučujeme využít slevový kupón na výhodné parkování GO PARKING.
ODBAVENÍ ÚČASTNÍKŮ na letiště se dostavte nejpozději 2 hodiny před stanoveným časem odletu. Odbavení začíná 2 hodiny před plánovaným odletem uvedeným v letovém řádu na letišti v místě odletu. Zavazadla Vám budou odbavena u příslušné odbavovací přepážky po předložení palubního lístku (boarding pass) easyJet a cestovního pasu nebo platného občanského průkazu (vydaný od roku 1993, tzn. od vzniku České republiky). Číslo přepážky odbavující Váš let si můžete vyhledat podle čísla letu na velké informační tabuli u odbavovacích přepážek. Na letišti není žádný zástupce CK Osvěta. Dále si nezapomeňte voucher na ubytování, palubní lístky na zpáteční let a doklady k cestovnímu pojištění - pokud je máte zakoupené. Poslední cestující bude na přepážce letecké společnosti odbaven nejpozději 40 minut před odletem uvedeným v letovém řádu na letišti v místě odletu.
Společnost easyJet provozuje všechna letadla v jednotném uspořádání kabiny a přiřazuje sedadla cestujícím automaticky. Rezervace konkrétních míst v letadle je možná za poplatek stanovený leteckou společností, jehož výše se liší dle umístění a typu sedadla. Informaci o výši poplatků Vám rádi na požádání poskytneme. 
ZAVAZADLA – v ceně letecké přepravy je zahrnuta přeprava 1 kusu odbaveného (zapsaného) zavazadla do 20 kg na 1 osobu a 1 kusu kabinového zavazadla o max. rozměrech 56x45x25cm včetně madel a koleček, na 1 osobu. Kompletní přepravní podmínky společnosti easyJet naleznete na www.easyJet.com. Letecká společnost umožňuje rezervovat přepravu odbaveného zavazadla o hmotnosti maximálně 32 kg, za poplatek, jehož výše se liší dle počtu kg, o něž je limit zvýšen. Při překročení limitů stanovených pro zavazadlo, jehož cena je zahrnuta v ceně přepravy, účtuje letecká společnost při odbavení na letišti poplatky. Za přepravu nadrozměrného zavazadla (např. surf, jízdní kolo, golfový bag) jsou přepravním řádem stanoveny poplatky cca 2.800,-Kč/ 98,-Eur. U těchto zavazadel je třeba před odletem u dopravce ověřit, zda na Váš let jsou taková zavazadla přijímána k přepravě. Dovolujeme si Vám doporučit, abyste si do zavazadel, určených pro přepravu v zavazadlovém prostoru, nedávali doklady, cenné a křehké předměty (fotoaparáty, kamery, šperky, léky, peníze atd.), s ohledem na možnost jejich poškození nebo ztrátu. Cestující nesmí mít u sebe zbraně, střelivo, nože, hračky odpovídající skutečným útočným zbraním např. pistole a všechny další předměty bodné a sečné povahy. V případě reklamace přepravy zavazadel (poškození zavazadla nebo jeho ztráta v průběhu letecké přepravy) musí účastník předložit dopravci – příslušné letecké společnosti - letenku se zavazadlovým lístkem a potvrzený protokol PIR (Property Irregularity Report) z letiště příletu – tento protokol s Vámi bude sepsán a potvrzen na letišti příletu – u přepážky pro vyřizování reklamací v příletové hale. Poškození či vykradení zavazadla je nutné nahlásit do sedmi dnů, ztrátu zavazadla je nutno nahlásit ihned pracovníkům letiště. Společnost easyJet nezajišťuje bezplatné občerstvení na palubě svých letadel. Nápoje či jiné občerstvení si můžete zakoupit v letadle za Eura.
PŘÍLET DO NEAPOLE - po vyzvednutí zavazadel Vás bude u výstupu z letištní haly očekávat řidič s cedulí CK OSVĚTA (a jménem klienta). Následuje transfer do přístavu, přejezd trajektem na Ischii (lístky obdržíte od řidiče) a po vylodění transfer z přístavu na Ischii do hotelu/rezidence.
ODLET Z NEAPOLE – pokyny k odjezdu obdržíte v průběhu pobytu. V místě Vašeho ubytování Vás vyzvedne řidič, který Vás odveze do přístavu na ostrově Ischia. Odtud pojedete trajektem do Neapole nebo do Pozzuoli, kde Vás opět vyzvedne další řidič a odveze Vás na letiště v Neapoli. Na letišti v Neapoli předložíte u příslušné odbavovací přepážky palubní lístek (boarding pass) a platný cestovní doklad a budou Vám odbavena Vaše zavazadla.
UBYTOVÁNÍ – po příjezdu do hotelu budete ubytováni na základě předložení voucheru, který jste obdrželi od naší CK, a dokladu totožnosti. Ubytování je zpravidla zahájeno nejdříve mezi 12:00 - 14:00 hodinou. Od příjezdu do hotelu/rezidence můžete využívat hotelový bazén. Doklad totožnosti si hotelová recepce ponechá nejpozději do druhého dne z důvodu zpracování údajů pro centrální registr na místní policii. Ceny pobytů na ostrově Ischia nezahrnují pobytovou taxu. Pobytové taxy hradí klient hotově na hotelu v Eur. Taxy se pohybují v rozmezí 2-3 Eur na noc/os. (výše taxy v jednotlivých obcích ostrova se může lišit).

VLASTNÍ DOPRAVA

DOPORUČENÁ TRASA: hraniční přechod Dolní Dvořiště, Linec, po dálnici přes Salzburg, hraniční přechod Villach do Itálie, dále Bologna, Řím až k Neapoli. Před Neapolí odbočit na směr letiště (AEROPORTO – grafický znak letadla), najedete na okruh Neapolí a sjedete z něho na sjezdu č.12 nebo 14 (CUMA) směr POZZUOLI. Dále budete sledovat ukazatele do přístavu - PORTO - symbol lodě. Z přístavu jezdí trajekty na Ischii cca každé dvě hodiny, buď do přístavu CASAMICCIOLA nebo ISCHIA PORTO.  
CENA TRAJEKTU: auto (nutno v pokladně předložit technický průkaz) - jednosměrný lístek z Pozzuoli – od cca 60 €, za osobu-od 8,50 € jednosměrný lístek – uvedené ceny platí pro lodní společnost Medmar ( www.medmargroup.it nebo www.caremar.it )
UBYTOVÁNÍ: po příjezdu do hotelu budete ubytováni po předložení voucheru, který jste obdrželi od naší CK, a dokladu totožnosti, a to zpravidla mezi 12:00 - 14:00 hodinou. Do té doby můžete využít koupání v hotelovém bazénu či v moři. Cestovní pas či občanský průkaz si hotelová recepce ponechá nejpozději do druhého dne z důvodu zpracování údajů pro centrální registr na místní policii.

Facebook