Apulie pro seniory 55+ 

Termíny a ceny
Kód zájezdu: Apulie pro seniory 55+
Typ ubytování: Hotel
Poloha: do 200m od pláže, do 1000m od centra
Lokalita: Itálie / Apulie / Puglia
Doprava: Letecky

Informace o zájezdu

Popis destinace

Apulie (Puglia) je lemována nejdelším pobřežím v celé Itálii a nachází se na podpatku pomyslné boty Apeninského poloostrova. Jedná se o nejrovinatější část Itálie, avšak s hornatým polostrovem Gargano. Právě poloostrov Gargano je pro region velmi specifický svými překrásnými jeskyněmi a romantickými zálivy. Okouzlující poloostrov Salento je místem, kde se setkávají dvě moře omývající Apulii, tedy Jaderské moře na severu a Jónské moře na jihu. Hlavním městem Apulie je Bari. Apulie je známá pro svou nádhernou přírodu, dechberoucí architekturu, apulijské víno, časté tradiční slavnosti, nebo třeba export olivového oleje. Místní architektura i umění se maličko liší, a to zejména historickým vlivem Řeků a Turků. Charakteristickými a nepřehlédnutými stavbami jsou tzv. trulli, neboli původní bílé vápenné domky s kuželovitými střechami z kamenů. Hned několik míst z tohoto regionu je zapsáno na seznamu UNESCO – Národní park Gargano, pevnost Castel del Monte i vesnička Alberobello se stavbami trulli. Poznejte s námi Apulii s velmi autentickou atmosférou

 

Villaggio Santa Sabina

Poloha

Toto příjemné villaggio, které má zažádáno o kategorii 4* v průběhu této sezony, se nachází v srdci části Apulie zvané Salento, jen pár minut od pláže (cca 200 metrů), obklopené zelení. Hotel se nachází jen pár kilometrů od přírodní rezervace Torre Guaceto. Okolí hotelu je velmi klidné, tedy pro relax a pohodu na dovolené jako dělané. Centrum města je od hotelu vzdálené 15 minutovou procházkou. V centru se nacházejí obchůdky, bary, restaurace a supermarket. V okolí hotelu naleznete restaurace a pizzerie.

Vybavení hotelu

Hotelová recepce, Wi-Fi (zdarma), restaurace s výhledem na venkovní bazén s barem, 2 bazény (v provozu v závislosti na počasí, cca 1.5. - 1.10.), slunečníky s lehátky u bazénu, zasedací místnost, v hlavní sezoně animační programy a hudební večery v IJ, tenisový kurt (za poplatek), stolní tenis, basketbalové/volejbalové hřiště, plážový volejbal, dětský koutek, dětský bazén, parkoviště. Upozorňujeme, že v bazénu může být vyžadováno použití koupací čepice.

Vybavení pokoje

Pokoje jsou zařízené ve středomořském stylu a každý z nich má vlastní balkon nebo terasu. Hotelové pokoje jsou rozmístěné do 4 bloků vil. Jejich vybavení zahrnuje vlastní sociální zařízení, klimatizaci, fén, SAT TV, miniledničku, telefon.

Stravování

Polopenze (zesílená italská snídaně, 3 chodová večeře s bufetem salátů a výběrem z prvního a druhého chodu, dezert).

Pláž

Soukromá pláž je od hotelu vzdálená do 200 m. Pláž je charakteristická svou různorodostí, je totiž jak písčitá, tak i kamenitá. Pro tento úsek pobřeží je charakteristické částečně skalnaté dno. Dopočujeme tedy si s sebou vzít raději boty do vody. Moře je nádherně průzračné. Slunečníky a lehátka/křesílka jsou poskytovány zdarma.

Oficiální stránky hotelu

http://www.hotelclubsantasabina.it/

 

Celodenní výlet do Matery, města kultury roku 2019

             

Popis

Celodenní výlet do tohoto krásného města, které bylo zapsáno na seznam UNESCO již v roce 1993. Matera, poněkud exoticky vyhlížející město, je hlavím střediskem celé provincie a jeho úroveň a elegance je na tuto oblast neobvyklá. Zdejší pozoruhodností jsou sassi, obydlí vyhloubená v několika vrstvách do skály. Návštěva dvou nejslavnějších oblastí – Malve a Casalnuovo, při kterých se podíváme také do Casa Grotta, typického zrekonstruovaného sassa – obydlí, včetně nábytku a předmětů denní potřeby. Prohlídka kostela San Pietro v Monterrone a historické vinice. Zastávka na několika místech, kde byl natáčen slavný film s Mel Gibsenem. Individuální volno s možností oběda. Degustace typických místních produktů. Poté odjezd do krypty del Peccato, přezdívané také Sixtínská kaple Matery.

Cena: 55 Eur/osoba, 1 490 Kč/osoba

Cena zahrnuje: dopravu busem, doprovod delegáta, degustaci typických místních produktů
Cena nezahrnuje: jednotné vstupné do Casa Grotta, kostela San Pietro v Monterrone, Grottone Naturale a historické vinice (cca 4 Eur /osoba), vstupné do krypty del Peccato (cca 8 Eur / osoba).

Polodenní výlet do Alberobella

  

Popis

Polodenní výlet do Alberobella, městečka zapsaného na seznam UNESCO roku 1996, a to právě díky tzv. „trulli“ – pitoreskním stavbám s konickými střechami, které jsou vystavěné bez malty jen z opracovaných kamenů a původně měly jen jednu místnost. Jejich stěny jsou natřeny bílým vápnem a právě kontrast tmavých střech a bílých stěn dodává typický kolorit tomuto malebnému městečku. Kříže a další symboly, jež dekorují střechu každého trulla, dodávají tomuto místu mystický ráz.

Cena: 40 Eur/osoba, 1 080 Kč/osoba

Cena zahrnuje: autobusovou dopravu, doprovod delegáta/průvodce.
Cena nezahrnuje: vstupy do jednotlivých objektů.

Celodenní výlet do Lecce a Gallipoli

            

Popis

Celodenní výlet do samého srdce Salenta, pomyslného podpatku italské boty. Prohlídka města Lecce, stotisícového městečka, které se proslavilo jako perla baroka a místní barokní stavby jsou natolik významné a uchvacující, že daly podnět k vytvoření termínu lecceské baroko. A není se čemu divit – díky tvárnému místnímu zlatavému vápenci Vás ornamenty uchvátí téměř na každém kroku a budete doslova okouzleni místní atmosférou, doplněnou malebnými zakoutími s balkony s květinami. Nicméně Lecce nabízí i památky z daleko starší doby – jako jsou římský amfiteátr a římské divadlo z prvních století našeho letopočtu, a právě díky všem těmto památkám si získalo Lecce také přezdívku Florencie jihu. Poté se přesuneme na druhou stranu italského podpatku, abychom se zastavili v daleko menším, přesto úchvatném městečku Gallipoli. Název městu dali již staří Řekové (Kallipolis – krásné mesto) a dnes je rozděleno do dvou částí. Nové město se nachází na poloostrově, vybíhající do moře, zatímco staré město s aragonským hradem najdeme na ostrůvku, který je s novým městem spojen kamenným mostem ze 16. století, u něhož najdeme také původní řeckou kašnu.

Cena: 55 Eur/osoba, 1 490 Kč/osoba

Cena zahrnuje: dopravu busem, doprovod delegáta.
Cena nezahrnuje: vstupy do jednotlivých objektů.

Polodenní výlet Ostuni by night

         

Popis

Po večeři se vydáme do malebného městečka Ostuni, které si získalo díky oslnivě bílým domům, přilepeným jeden na druhém, přezdívku Bílé město a je považováno za jedno z nejkrásnějších městeček jižní Itálie. Úzké uličky, spojené strmými schody, malebná náměstíčka s dominantou gotické katedrály, to vše charakterizuje Ostuni, živé městečko s neuvěřitelnou atmosférou, jež bylo osídleno již v dobách pravěku a zmiňují se o něm i staří Římané.

Cena: 30 Eur/osoba, 810 Kč/osoba

Cena zahrnuje: autobusovou dopravu, doprovod delegáta/průvodce.
Cena nezahrnuje: vstupy do jednotlivých objektů.

Polodenní výlet do jeskyní Castellana

      

Popis

Odjezd do Grotte di Castellana, jednoho z největších speleologických komplexů celé Itálie a bez nadsázky také jednoho z nejkrásnějších. Jeskyně se začaly utvářet před cca 90 milióny lety na mořském dně a díky posuvům půdy a také následnému působení podzemní řeky je dnes najdeme ve městečku Castellana. Obdivovat můžeme nekonečnou řadu krápníků, ale i zajímavé bizarní útvary. Prohlídka s průvodcem po cca kilometrovém okruhu trvá necelou hodinu.

Cena: 46 Eur/osoba, 1 250 Kč/osoba

Cena zahrnuje: autobusovou dopravu, doprovod delegáta/průvodce, komentovanou prohlídku a vstup v rámci okruhu v jeskynním komplexu
Poznámka: V rámci vstupu do jeskyně cca 360 schodů (pro osoby se sníženou pohyblivostí možnost využití výtahu a celý okruh přizpůsoben i osobám se sníženou pohyblivostí), přesto v rámci prohlídky nutnost překonat několik schodů a výškových rozdílů. Okruh není vhodný pro osoby s kardiovaskulárními problémy.

Polodenní výlet lodí po pobřeží

 

Popis

Odjezd k pobřeží Ostuni, nalodění na částečně krytou loď pro cca 10-12 osob, odjezd podél pobřeží. Během výletu 2 zastávky s možností koupání z lodi, při příznivém počasí také jedna v tzv. Modré jeskyni, která dostala název dle slavné jeskyně při ostrově Capri.

Cena: 65 Eur/osoba 1 760 Kč/osoba
Cena zahrnuje: autobusovou dopravu, lodní výlet, doprovod delegáta.

Balíček výletů Lecce a Gallipoli + Ostuni by night

   

Popis

Balíček: Lecce a Gallipoli + Ostuni by night – cena 80 Eur, 2 160 Kč/osoba

 

(Ve spolupráci s Quality Tours s.r.o., IČO: 26122669)

 

Získat více informací o destinaci - klikněte ZDE

Cena obsahuje

Cena obsahuje
- Zpáteční letenka Praha – Bari– Praha (včetně všech poplatků)
- Transfer letiště – hotel – letiště
- 7 nocí pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji
- Polopenze (zesílená italská snídaně, 3 chodová večeře s bufetem salátů a výběrem z prvního a druhého chodu, dezert)
- Plážový servis (lehátka/křesílka a slunečníky)
- 1x procházka s delegátem k věži Santa Sabina
- Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
- Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Cena neobsahuje

Cena neobsahuje
- Fakultativní výlety a služby
- Komplexní pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu
- Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Pokoj 2+0
15 990 Kč/osobu
Facebook