Basilicata pro seniory 55+ - Hotel Villaggio Akiris 

Termíny a ceny
Kód zájezdu: Basilicata pro seniory 55+ - Hotel Villaggio Akiri
Typ ubytování: Hotel
Poloha: na pláži, do 1000m od centra
Lokalita: Itálie / Basilicata / Basilicata
Doprava: Letecky

Informace o zájezdu

Popis zájezdu

Basilicata je v programu pro seniory 55+ úplnou novinkou! Jedná se o jihoitalský region, sousedící s oblastmi Kampánie, Kalábrie a Apulie. Doposud není příliš turisticky objevená, proto si ještě senior 55+ může užívat její panenskou přírodu, krásné pláže a i mnohaletou historii v klidu a pohodě. Basilicata je omývána mořem Tyrhénským, kde se nacházejí romantické zátoky a mořem Jonským, kde se pyšní dlouhými písčitými plážemi. Náš hotel Akiris 4* se nachází na pobřeží moře Jonského u krásné písčité pláže, tedy místo pro strávení perfektní dovolené.

Skalní město Matera

Město Matera je hlavním centrem provincie Basilicata. Nachází se na náhorní plošině Murgia přímo nad údolím Gravina di Matera. V roce 1993 bylo skalní město zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO a to právě díky rozsáhlému souboru podzemních a jeskynních obydlí. Skalní obydlí, částečně tesaná ve skalách a částečně dotvářená z kamene, se nazývají „Sassi“ (tedy kamení či skály) a jsou světoznámá.

Neváhejte tedy tento region objevit. Dovolená a zájezdy pro seniory 55+ do oblasti Basilicata jsou tím pravým pro Vás!
NOVINKA v zájezdech pro seniory!!!

Mapa

 

 

Cena obsahuje

- Zpáteční letenka Praha - Bari - Praha vč. všech tax a poplatků
- Transfer letiště – hotel – letiště
- 7/10 nocí ve 4* hotelu
- Polopenze formou švédských stolů
- Sklenice vody a vína k večeři
- Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
- Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Cena neobsahuje

- Fakultativní výlety a služby
- Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu
- Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů. Tato taxa je splatná na místě v hotovosti, v Eur. Upozorňujeme, že zavedení taxy a její výše může být úpravou místní vyhlášky i v průběhu sezóny změněna. Aktuální informace budou k dispozici vždy po příjezdu na ubytování.

Hotel Villaggio Akiris ****

Poloha

Resort umístěný v pěkné udržované zahradě se nachází u jónského pobřeží regionu Basilicata. Vlastní soukromá pláž vč. plážového servisu (lehátka a slunečníky ZDARMA u resortu. Hotel disponuje 82 komfortně zařízenými pokoji a apartmány. Přes den cca každou hodinu jezdí veřejný bus do nedalekého městečka Nova Siri (cena cca 1 Eur/1 cesta) - autobusová zastávka před hotelem. V resortu naleznete také malé obchůdky.

Doba transferu z letiště do hotelu cca 1 hod. 50 min.

Vybavení hotelu

V hotelu je recepce, 2 restaurace, 2 bary, 2 bazény, 2 dětské bazény, 3 tenisové kurty, 2 fotbalové hřiště, hřiště na volejbal a basketbal, mini golf, parkoviště, malé obchodní centrum, sál s TV, Wi-Fi ( ve společných prostorách, prvních 30 minut zdarma, pak za poplatek) Upozorňujeme, že v bazénu může být vyžadováno použití koupací čepice. Bar u bazénu a na pláži.

V hotelu probíhají animační programy s hudbou do cca 24:00 hod.

Vybavení pokoje

Dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky nebo apartmán s vlastním sociálním zařízením jsou vybaveny ledničkou, telefonem, TV, klimatizací, trezorem, terasou či balkonem. Hotelové pokoje disponují vysoušečem vlasů, v apartmánech ale nejsou zabudované a jsou k dispozici pouze k zapůjčení na recepci oproti vratné kauci.

Stravování

polopenze formou švédských stolů + sklenice vody a vína k večeři. Plná penze za příplatek 2 000 Kč/os.(službu musí objednat všechny osoby v pokoji).

Pláž

Vlastní soukromá písčito-oblázková pláž se nachází u resortu, plážový servis (slunečník, lehátko) zdarma. Vlastní cesta z resortu na pláž vede udržovaným lesíkem (cca 250 m). Při vstupu do moře oblázky, doporučujeme boty do vody.

Oficiální stránky hotelu

https://www.akiris.it/

Perly Apulie – městečka Martina Franca a Alberobello

    

Popis

Polodenní výlet do Martina Franca, jednoho z nejkrásnějších městeček Apulie, pěší prohlídka historického centra. Poté pokračování do Alberobella, městečka zapsaného na seznam UNESCO roku 1996, a to právě díky tzv. „trulli“ – pitoreskním stavbám s konickými střechami, které jsou vystavěné bez malty jen z opracovaných kamenů a původně měly jen jednu místnost. Jejich stěny jsou natřeny bílým vápnem a právě kontrast tmavých střech a bílých stěn dodává typický kolorit tomuto malebnému městečku.
 

Cena: 1180 Kč/42 Eur/osoba


Cena zahrnuje: autobusovou dopravu, doprovod delegáta/průvodce.
Cena nezahrnuje: vstupy do jednotlivých objektů.
- fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 25 osob

Matera – po stopách světového dědictví UNESCO

     Matera - skalní město - UNESCO Matera - skalní město - UNESCO    Matera - skalní město - příbytek Matera - skalní město - příbytek Matera - skalní město - příbytek Matera - skalní město - příbytek Matera - skalní město - příbytek

Popis

Polodenní výlet do tohoto krásného města, které bylo zapsáno na seznam UNESCO již v roce 1993. Matera, poněkud exoticky vyhlížející město, je hlavím střediskem celé provincie a jeho úroveň a elegance je na tuto oblast neobvyklá. Zdejší pozoruhodností jsou sassi, obydlí vyhloubená v několika vrstvách do skály. Návštěva dvou nejslavnějších oblastí – Malve a Casalnuovo, při kterých se podíváme také do Casa Grotta, typického zrekonstruovaného sassa – obydlí, včetně nábytku a předmětů denní potřeby. Prohlídka kostela San Pietro v Monterrone a historické vinice. Zastávka na několika místech, kde byl natáčen slavný film s Mel Gibsenem. Degustace typických místních produktů.
 

Cena: 1040 Kč/37 Eur/osoba


Cena zahrnuje: dopravu busem, doprovod delegáta, degustaci typických místních produktů
Cena nezahrnuje: jednotné vstupné do Casa Grotta, kostela San Pietro v Monterrone, Grottone Naturale a historické vinice (cca 4 Eur / osoba)
- fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 25 osob

Za historií Basilicaty – Lucania – Policoro – Anglona - Tursi

  

Popis

Polodenní výlet, při kterém navštívíme nejdříve Národní muzeum v Policoro a také kostel Panny Marie v Anglona, který je považován za nejslavnější středověkou památku v oblasti. Byl založen ve 12. století na místě řecké Pandosie. Pokračování do Tursi, návštěva Rabatana či Arabatana, původního arabského osídlení.
 

Cena: 980 Kč/35 Eur/osoba


Cena zahrnuje: dopravu busem, doprovod delegáta.
Cena nezahrnuje: případné vstupy do jednotlivých objektů.
- fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 25 osob

Balíček výletů - Matera (po stopách svět. dědictví UNESCO) + Za historií Basilicaty

  

Popis

Cena: 1910 Kč/68 Eur/osoba

- ceny výletů jsou orientační a během sezony se mohou změnit
- programový sled jednotlivých výletů může být na místě upraven
- na místě můžete zakoupit jednotlivé výlety v Eurech
- fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 25 osob

Matera pro náročné – celodenní

      Matera - skalní město - UNESCO

Popis

Celodenní výlet do tohoto krásného města, které bylo zapsáno na seznam UNESCO již v roce 1993. Matera, poněkud exoticky vyhlížející město, je hlavím střediskem celé provincie a jeho úroveň a elegance je na tuto oblast neobvyklá. Zdejší pozoruhodností jsou sassi, obydlí vyhloubená v několika vrstvách do skály. Návštěva dvou nejslavnějších oblastí – Malve a Casalnuovo, při kterých se podíváme také do Casa Grotta, typického zrekonstruovaného sassa – obydlí, včetně nábytku a předmětů denní potřeby. Prohlídka kostela San Pietro v Monterrone a historické vinice. Zastávka na několika místech, kde byl natáčen slavný film s Mel Gibsenem. Individuální volno s možností oběda. Degustace typických místních produktů. Poté odjezd do krypty del Peccato, přezdívané také Sixtínská kaple Matery.

Cena: 1320 Kč / 47 Eur

Cena zahrnuje: dopravu busem, doprovod delegáta, degustaci typických místních produktů
Cena nezahrnuje: jednotné vstupné do Casa Grotta, kostela San Pietro v Monterrone, Grottone Naturale a historické vinice (cca 4 Eur /osoba), vstupné do krypty del Peccato (cca 8 Eur / osoba).

Taranto – město dvou moří

    

Popis

Polodenní výlet do tohoto malebného městečka, druhého největšího v Apulii, které si pro své sídlo vybrali Řekové už v 8. století př. n. l. pod názvem Taras. Město samotné se skládá ze tří částí, asi nejzajímavější je stará část, umístěná na ostrově, jenž je spojen pevninou hned dvěma mosty. Taranto je ovšem i důležitým přístavem a za ochutnání stojí místní specialita z mušlí – slávek, která je proslavena po celé Itálii. Poté odjezd do Národního muzea (jedno ze třech nejvýznamějších v Itálii pro své sbírky z období tzv. Velkého Řecka). Návrat do hotelu.

Cena: 1240 Kč / 44 Eur

Cena zahrnuje: dopravu busem, doprovod delegáta.
Cena nezahrnuje: vstupné do jednotlivých objektů (Národní muzeum cca 2,5 Eur / osoba)

 

Získat více informací o destinaci - klikněte ZDE

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Pokoj 2+0
16 990 Kč/osobu
Facebook