Kampánie pro seniory 55+ - Hotel Domizia Palace 

Termíny a ceny
Kód zájezdu: Kampánie pro seniory 55+ - Hotel Domizia Palace
Typ ubytování: Hotel
Poloha: do 100m od pláže, v centru
Lokalita: Itálie / Kampánie / Baia Domizia
Doprava: Letecky

Informace o zájezdu

Popis destinace

Kampánie se nachází v jižní Itálii vedle Apulie, Bacilicaty, Tyrhénského moře, Lazia a Molise. Hlavní město Neapol je známá pro svou bohatou historii, nádherná místa, uvolněnou atmosféru a mnoho dalšího. Je to třetí největší město Itálie. Neapol je jedno z nejkrásnějších italských měst. Kampánii stojí za to určitě navštívit a vychutnat si pravý italský život a samozřejmě i zrmzlinu (gelato).

Popis zájezdu

Baia Domizia je letovisko umístěné v turistické zóně regionu Kampánie, v provincii Caserta, při jeho nejsevernější části - na hranicích regionu Kampánie a Lazio, často přezdívané jako „brána jihu“. Letovisko vzniklo v 60. letech minulého století, a přestože má v zimním období jen cca 1000 obyvatel, v letních měsících se tento počet několikanásobně zvyšuje. Bylo založeno jako rekreační středisko s hotely a apartmány u pěkných písčitých pláží severní Kampánie, na strategicky výhodném místě k podnikání zajímavých výletů po okolí (jen několik desítek kilometrů jsou umístěny – italské Versailles – zámek Caserta, Neapol, Pompeje, Herculaneum, Pozzuoli, Vesuv, či ostrovy Capri a Ischia, které jsou na obzoru viditelné již ze samostatného letoviska). Letovisko nabízí svým návštěvníkům veškerou infrastrukturu.

Hotel Domizia Palace ****

Poloha

Hotel se nachází v krásném zálivu Gulf of Gaeta obklopen piniovou zahradou s palmami. V blízkosti hotelu se nacházejí obchůdky a bary. Možnost místní dopravy autobusem.

Vybavení hotelu

Recepce, Wi-Fi (zdarma), 2 bary, restaurace, konferenční sál až pro 200 osob, bazén pro dospělé s mělčí částí vhodnou pro děti a sluneční terasou se slunečníky, udržovanou zahradu, animační programy a hudební večery (pořádány v sezóně), tenisový kurt, parkoviště.

Vybavení pokoje

Pokoje jsou vkusně zařízené a vybavené sociálním zařízením s fénem, klimatizací, SAT TV, miniledničkou, trezorem, fénem a většinou s balkonem (s výjimkou jednolůžkových pokojů). Hotel prošel částečnou rekonstrukcí společných prostor (pokoje odpovídají spíše kategorii 3*).

Stravování

Polopenze formou švédských stolů včetně sklenice vody a vína k večeři.

Pláž

Písečná pláž se nachází jen pár metrů od hotelu s pozvolným vstupem do moře. Slunečníky a lehátky jsou poskytovány zdarma.

Oficiální stránky hotelu

http://www.domiziapalacehotel.it/

 

Celodenní výlet CAPRI - Kampánie

    CAPRI - fototéka Enit CAPRI - fototéka Enit                 

Popis

Celodenní výlet na ostrov Capri, asi nejznámější a také nejkrásnější ostrov Kampánie. Mnozí ho přirovnávají k rajské zahradě, kde slunce svítí 365 dní v roce a ne nadarmo si zde postavili svá sídla takové osobnosti, jako např. Federico Fellini, Axel Munthe, Curzio Malaparte, Pablo Neruda a mnoho dalších. Ostrov Capri má dvě hlavní centra – noblesní městečko Capri a klidnější, přesto také velmi zajímavé městečko Anacapri, odkud se můžete podívat lanovkou na nejvyšší vrchol ostrova s překrásným výhledem na okolní ostrovy a neapolské pobřeží - Monte Solaro. Na ostrově samotném stojí za návštěvu Augustovy zahrady s úchvatným výhledem na nejvyhlášenější přírodní útvar ostrova – Faraglioni (3 skály při jižním pobřeží), milovníci archeologických areálů by si neměli nechat ujít prohlídku Villy Jovis (bývalé rezidence císaře Tiberia, který se sem uchýlil a strávil zde několik let svého zhýralého života). Pro zájemce možnost okružní plavby kolem ostrova (z přístavu k Faraglioni či k Modré jeskyni, není v ceně výletu).
 

Cena: 2450 Kč / 90 Eur


Cena zahrnuje: dopravu a průvodce/delegáta (není zahrnutý oběd a vstupy do památek). výlet se uskuteční při min. účasti 28 osob

Vesuv a archeologický areál Pompeje

                      

Popis

Celodenní výlet do oblasti Vesuvu. V ranních hodinách odjezd k Vesuvu, asi nejznámější evropské sopce (transfer na Vesuv není zahrnut v ceně - cca 10€ na osobu). Právě její výbuch v roce 79 n. l. způsobil zničení mnoha vesnic a měst v jejím bezprostředním okolí. I Vy budete mít možnost obdivovat neskutečnou velikost tohoto vulkánu a vzniklého kráteru s fantastickým výhledem na neapolský záliv. Možnost zakoupení místních typických suvenýrů z lávy. Odjezd do Pompejí. Procházka areálem s licencovaným průvodcem, při které budete mít možnost obdivovat gladiátorské cely, divadlo, odeon, nevěstinec a mnoho dalších zajímavých památek a nálezů, jako jsou těla obětí původních obyvatel tohoto kdysi velmi slavného města. Návrat v pozdních odpoledních hodinách.
 

Cena: 1400 Kč / 50 Eur


V ceně výletu je zahrnuta doprava a průvodce/delegát(není zahrnutý oběd a vstupy do památek).

Perla jižní Itálie - Neapol

          

Popis

V dopoledních hodinách odjezd busem do Neapole. Okružní jízda po těch nejzajímavějších čtvrtích – jako jsou residentská oblast Posilipo a Vomero, Neapolský záliv, slavné Marechiaro, Megellina, Castel dell ́Uovo, Santa Lucia, Piazza del Plebiscito. Pěší okruh k Palazzo Reale, divadlu Opera a monstrózní galerii Umberta I. Rozchod s možností nákupů či ochutnávky místních specialit.
 

Cena: 980 Kč / 35 Eur


V ceně výletu je zahrnuta autobusová doprava a průvodce/delegát (není zahrnutý oběd a vstupy do památek).

Sorrento a amalfitánské pobřeží

    

Popis

V ranních hodinách odjezd do Sorrenta, malebného městečka umístěného na skále při pobřeží Tyrhénského moře, jenž bylo oblíbeným lázeňským místem již v dobách starověku. Volno k prohlídce města, které se proslavilo mj. i produkcí citrónů a slavného likéru limoncella, které zde potkáte téměř na každém kroku. Pokračování do městečka Amalfi. Již samotná cesta křivolakými silničkami Vám poskytne nepřeberné množství nádherých výhledů na amalfitánské pobřeží, které je právem považováno za jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších na světě (na seznamu UNESCO od roku 1997) a jemuž vévodí právě město Amalfi, kdysi nejdůležitější město celé oblasti a námořní velmoc, ve které žilo 70000 obyvatel. Přestože město utrpělo velkým zemětřesení spojeným s tsunami ve 14. století, najdete zde mnoho zajímavých památek, jimž vévodí katedrála sv. Ondřeje z 11. století s ostatky tohoto světce a monumentálním schodištěm. Odtud pokračování lodí až do Salerna s možností obdivovat zbytek pobřeží z tohoto dopravního prostředku. Návrat do hotelu ve večerních hodinách.
 

Cena: 1900 Kč / 70 Eur


V ceně výletu je zahrnuta autobusová doprava a průvodce/delegát (není zahrnutý oběd a vstupy do památek).

Sessa Aurunca - výlet ZDARMA

          

Popis

V ranních hodinách odjezd do typické kampánské výrobny mozzarelly, její prohlídka a degustace tohoto jihoitalského sýra, který je z oblasti Kampánie považován za nejlepší na světě. Pokračování do příjemného městečka Sessa Aurunca, jenž ve svých spisech zmiňovali již Plinius, Horatius a Petronius. Prohlídka historického centra, které má základ v římské době, a během níž můžete vidět např. Římské divadlo (nutno rezervovat dopředu), dóm, několik středověkých i barokních kostelů či fontánu Dell´Ercole. Individuální volno, které můžete využít k návštěvě typického italského trhu (koná se jen ve čtvrtek) či k prohlídce hradu s muzeem, kde najdete zajímavé artefakty z historie města (vstupné do muzea není v ceně, cca 1,5 Eur na osobu). Návrat do hotelu kolem 13. hodiny.

Akční balíček výletů Perla jižní Itálie – Neapol + Vesuv a Pompeje

    

Popis

AKČNÍ BALÍČEK FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

1) Perla jižní Itálie – Neapol
2) Vesuv a Pompeje

Pouze za 2 270,- Kč / 81 €

Důležité upozornění:
- Ceny výletů jsou orientační a během sezony se mohou změnit. Pokud není výslovně uvedeno jinak, v ceně výletu je technický doprovod delegáta. Ceny výletů nezahrnují vstupy.
- programový sled jednotlivých výletů může být na místě upraven
- na místě můžete zakoupit jednotlivé výlety v Eurech
- fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 28 osob

Klášter Montecassino - polodenní výlet

  

Popis

Klášter Montecassino, slavné benediktinské územní opatství v Itálii založené cca v roce 529 svatým Benediktem z Nursie, stojí na stejnojmenné, 520 metrů vysoké hoře, necelé 2 km západně od města Cassino a je nejstarším klášterem západního mnišství. Po staletí sloužil jako vzor pro budování dalších klášterů po celé Evropě. Drancován byl již od dob svého vzniku, nejvíce byl ale poničen při slavné bitvě za 2. Světové války Němci, kteří ho posléze využili ke svému úkrytu. Nedaleko tohoto místa se natáčel také jeden díl slavné české filmové trilogie Slunce, seno…

Cena: 30 Eur/ 840 Kč
Cena zahrnuje: dopravu a průvodce/delegáta (není zahrnutý oběd a vstupy do památek). Výlet se uskuteční při min. účasti 28 osob

Termální lázně Sant'Egidio - polodenní výlet

  

Popis

Menší lázně, které se nacházejí v městečku Suio, na rozhradní dvou regionů Lazia a Kampánie, jsou oblíbeným návštěvním místem turistů z celého pobřeží. Naleznete tu nejen termální bazény, ale i přírodní vodopády či místa k relaxu.

Cena: 560 Kč/20 Eur
Cena zahrnuje transfer, delegát jen při větším počtu osob, nezahrnuje vstupenku do areálu (cca 8 Eur v závislosti na období). Výlet se uskuteční při min. účasti 28 osob.

(Ve spolupráci s CK Quality Tours s.r.o. , Praha IČO 26122669 )

Získat více informací o destinaci - klikněte ZDE

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Pokoj 2+0
15 990 Kč/osobu
Facebook