Toskánsko pro seniory 55+ - Hotel Smeraldo 

Termíny a ceny
Kód zájezdu: Toskánsko pro seniory 55+ - Hotel Smeraldo
Typ ubytování: Hotel
Poloha: do 150m od pláže, do 900m od centra
Lokalita: Itálie / Toskánsko / Lido di Camaiore
Doprava: Letecky

Informace o zájezdu

Popis destinace

Středověká města, renesance, moře, vinice, olivové háje, cypřišové aleje, venkovská sídla a zemědělské usedlosti krásně zasazené do okolní krajiny – to vše je Toskánsko. Tento kouzelný region se nachází ve střední Itálii na pobřeží Tyrhénského moře. Na severu sousedí s provinciemi Emilia-Romagna a Ligurií, na východě s Umbrií a na jihu s Laziem. Hlavním městem regionu je úchvatná Florencie, kolébka renesance opěvovaná jako nejkrásnější město Itálie. Siena, Pisa, Lucca, San Gimigiano a bezpočet menších městeček a usedlostí spolu s Florencií tvoří společně celek obdivuhodného architektonického bohatství. Silničky, vedoucí k usedlostem na vrcholcích, se klikatí krajinou mezi zelenými stráněmi, vinicemi, olivovými háji a alejemi cypřišů. Venkovské statky, panská sídla a středověké osady, které se dochovaly téměř nedotčené od dob, kdy byly založeny na vrcholcích pahorků. Objevte s námi kouzlo a nadýchejte se opojné atmosféry jednoho z nejkrásnějších míst Itálie, Toskánska.

Více o Toskánsku naleznete na https://www.visittuscany.com/en/.

Cena obsahuje

- Zpáteční letenka Praha - Boloňa - Praha (včetně všech poplatků)
- Transfer letiště - hotel - letiště
- 7 nocí pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji
- Polopenze (snídaně formou bufetu, večeře výběrem z menu s bufetem salátů) vč. sklenice vody a vína
- Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
- Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Cena neobsahuje

- Fakultativní výlety a služby
- Komplexní pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu
- Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů

Hotel Smeraldo ***

Poloha

Tento příjemný rodinný hotel se nachází v letovisku Lido di Camaiore, cca 120 metrů od pláže. Je nedaleko restaurací, barů a obchodů, včetně pěkné pobřežní promenády, která se táhne celým letoviskem. Autobusová zastávka se nachází cca 50 metrů od hotelu. Autobusem se pohodlně dostanete například do Viareggia, kde naleznete další množství obchodů, barů a restaurací. Nedaleko hotelu u pobřežní promenády jednou týdně místní trhy (pondělí).

Vybavení hotelu

Recepce s halou, Wi-Fi zdarma, výtah, bar, restaurace, udržovaná zahrada, menší konferenční sál, parkoviště.

Vybavení pokoje

Dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky jsou vkusně zařízeny a vybaveny sociálním zařízením, SAT TV, klimatizací, telefonem a balkonem.

Pláž

Písečná pláž s pozvolným vstupem do moře se nachází cca 120 metrů od hotelu. Plážový servis za zvýhodněnou cenu pro hotelové hosty (bližší informace na hotelu).

Oficiální stránky hotelu

http://www.hotel-smeraldodilinari.it/

Polodenní výlet: Pisa

     

Popis

V rámci tohoto polodenního výletu navštívíme náměstí Piazza del Duomo, zvané též Piazza dei Miracoli (Náměstí zázraků), kde jsou koncentrovány nejvýznamnější památky města. Uvidíme majestátní katedrálu, světoznámou Šikmou věž a Baptiserium (křestní kapli) Sv. Jana.

CENA: 1 180,- Kč / 42 €

Celodenní výlet: Florencie

     

Popis

Florencie, hlavní město Toskánska, je mnohými považována za nejkrásnější město celé Itálie a nabízí nepřeberné množství zajímavostí. Nachází se zde mnoho zajímavých muzeí a památek, jako například bazilika Santa Croce, náměstí Piazza della Signoria se slavnou Neptunovou fontánou a palácem Palazzo Vecchio nebo otevřená hala Loggia dei Lanzzi. Zapomenout nelze ani na katedrálu Santa Maria dell Fiore, křestní kapli San Giovanni, paláce Bargello a Piti. Zřejmě nejznámějšími památkami města jsou pak slavný most Ponte Vecchio a Galleria degli Uffizi – jedna z největších uměleckých galerií světa, ve které najdete díla takových mistrů, jako jsou da Vinci, Raphael nebo Michelangelo.
Upozornění: Poslední úsek z důvodu provozu a bližší dostupnosti realizován vlakem.

CENA 1 540,- Kč / 55 €

Celodenní výlet Cinque Terre

    

Popis

Celodenní výlet do oblasti Ligurského moře, jednoho z nejslavnějších a nekrásnějších míst celého pobřeží, slavného Cinqueterre neboli Pětizemí, které je pod záštitou UNESCO. Původní vesničky, tyčící se na úpatí skal, si zachovaly svůj původní ráz díky špatné přístupnosti až do dnešních dní. Ročně nadchne svým půvabem a nezapomenutelnými výhledy tisíce návštěvníků z celého světa. Monterosso se svým středověkým centrem se pyšní i plážemi, Vernazza Vás okouzlí malebnými věžemi, Manarola zase nádherně usazeným středověkým hradem. Cesta tam lodí, zpět a do jednotlivých městeček vlakem.

CENA 1 960,- Kč / 70 €

Celodenní výlet Lucca a Carrara

        

Popis

Nádherný výlet do přímo do srdce nejznámějších lomů v Carrara, kam si jezdil slavný Michelangelo vybírat jednotlivé kameny pro své sochy. Úžasný zážitek, doplněný o možnost skupinové jízdy na jeepech přímo do lomů (fakultativně za poplatek cca 13 Eur / osoba), kde se těží mramor s výkladem, jak probíhají práce, na co vše se mramor využívá a jaké jsou jednotlivé procesy jeho zpracování. Tento jedinečný zážitek si můžete doplnit též návštěvou místního muzea mramoru a zakoupit si jednotlivé předměty. Poté se přesuneme do města Lucca, jehož původ sahá až do roku 170 př. n. l. Budete si moci prohlédnout katedrálu v románském stylu na náměstí San Martino, baptisterium, kostel sv. Jana a kostel sv. Michala či si vychutnat romantickou procházku po hradbách města.

CENA 1 400,- Kč / 50 €

AKČNÍ BALÍČEK FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ: Pisa, Florencie, Lucca a Carrara

          

Popis

Zlevněný balíček výletů Pisa + Florencie + Lucca a Carrara

Cena: 3 920,- Kč/ 140 Eur

Důležité upozornění:
- Ceny výletů jsou orientační a během sezony se mohou změnit. Pokud není výslovně uvedeno jinak, v ceně výletu
je technický doprovod delegáta. Ceny výletů nezahrnují vstupy.
- Programový sled jednotlivých výletů může být na místě upraven.
- Na místě můžete zakoupit jednotlivé výlety v eurech.
- Minimální počet pro uskutečnění výletu je 25 osob.

 

Získat více informací o destinaci - klikněte ZDE

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Pokoj 2+0
16 490 Kč/osobu
Facebook