Belgie - Holandsko - Autobusová doprava

Země tulipánů, sýrů, skanzenů a větrných mlýnů.

Termíny a ceny
Kód zájezdu: Belgie - Holandsko
Typ ubytování: Hotel
Typ stravy: polopenze
Lokalita: Nizozemí / Belgie / Poznávací zájezd Nizozemí
Doprava: Autobus

Informace o zájezdu

Brusel • Antwerpy • Haag • Aalsmeer • Alkmaar • Keukenhofen • Amsterdam 

1. den: odpoledne odjezd z Brna přes Prahu, Plzeň, Rozvadov a Německo do Belgie.

2. den: časně ráno navštívíme hlavní město Belgie - BRUSEL. Během hodinové procházky uvidíte Královský palác, katedrálu, Galerii sv. Humberta, náměstí Grand Place, dále přejedeme pod mohutnou a impozantní molekulární stavbu ATOMIUM na okraj Bruselu. Dopoledne přejezd do ANTWERP, procházka po pobřeží řeky Šeldy. Prohlídka historického centra s katedrálou Sv. panny Marie. Dále příjezd do Holandska, do okolí HAAGU - MADURODAM, prohlídka světo-známého městečka holandských miniatur. Dále navštívíme největší přímořské lázně SCHEWENINGEN s procházkou podél mořského mola se spoustou obchůdků. Večer příjezd na ubytování nedaleko moře do hotelu, večeře, nocleh.
3. den: po snídani odjezd na světovou aukci květin do ALSMARU (FLORA HOLLAND). Následuje návštěva tradičních sýrových trhů v ALKMAARU včetně prohlídky města a nedalekého velkého zahradnictví s možností nákupu. Odpoledne strávíme v nejkrásnější a největší květinové zahradě Evropy (32 ha) v KEUKENHOFENU  s velkým množstvím nejrůznějších rostlin, záhonů a skleníků. Návrat na ubytování krásnými holandskými městy a vesničkami podél moře s návštěvou dalšího turistického přímořského letoviska ZANDVOORTU. Zde je možnost ochutnávky mořských plodů u stánků na pláži, dále uvidíme areál závodního okruhu z formule 1. V rámci tohoto programu se seznámíte s budováním vodních hrází, odvodňováním přímořských oblastí Holandska, funkcí vodních nádrží a kanálů.‘Večeře, nocleh.
4. den: snídaně, návštěva ZAANSE SCHANS skanzenu s dřevěnými domy a větrnými mlýny
ze 17. století. Uvidíte zde výrobu dřeváků, ochutnáte výborné sýry a můžete zakoupit holandské suvenýry. Přejedeme do oblasti Lisse, kde spatříme světoznámé KVĚTINOVÉ KORZO – průvod alegorických vozů z květin za doprovodu několika kapel a skupin mažoretek. Program pokračuje návštěvou soukromé firmy KATVOUD - výrobna sýrů a dřeváků s možností ochutnávky likérů a sýrů vč. nákupu. Zastávka u jezera MARKERMEER v rybářské vesničce VOLENDAM, procházka po přístavu a centru tohoto krásného skanzenového města. Poté přejezd do AMSTERODAMU. Procházka hlavní třídou Damrak, centrálním náměstím Dam, kolem Královského paláce atd. Projížďka lodí po kanálech v Amsterodamu. Večerní pro-cházka uličkami lásky, poté odjezd do ČR.
 

5. den: návrat přes Německo do ČR, dopoledne do Prahy a  odpoledne do Brna. 

Získat více informací o destinaci - klikněte ZDE

Cena obsahuje

autobusová doprava, 2x ubytování v hotelu, 2x polopenzi (švédské stoly), služby průvodce a CK, pojištění CK proti úpadku.
.

Cena neobsahuje

Příplatky: jednolůžkový pokoj 1. 600,- Kč (62 €), komplexní cestovní pojištění včetně storna 180,- Kč/os. (7 €).
Doporučené kapesné na vstupy: cca 70 € (např. Madurodam, loď, Keukenhofen, květinová aukce).

Facebook