VELIKONOČNÍ BELGIE - HOLANDSKO - Autobusová doprava

Termíny a ceny
Typ ubytování: Hotel
Typ stravy: polopenze
Lokalita: Nizozemí / Belgie / Poznávací zájezd Nizozemí
Doprava: Autobus

Informace o zájezdu

Země tulipánů, sýrů, skanzenů a větrných mlýnů.

 

1. den: odpoledne odjezd z Brna přes Prahu, Plzeň, Rozvadov a Německo do Belgie. Dobrá návaznost spojů i ze SR – trasa Žilina-Bratislava-Brno – rádi doporučíme.

 

2. den: časně ráno navštívíme hlavní město Belgie - BRUSEL. Během hodinové procházky uvidíte Královský palác, katedrálu, Galerii sv. Humberta, náměstí Grand Place, dále přejedeme pod mohutnou a impozantní molekulární stavbu ATOMIUM na okraj Bruselu. Dopoledne přejezd do ANTWERP, procházka po pobřeží řeky Šeldy. Prohlídka historického centra s katedrálou Sv. panny Marie. Dále příjezd do Holandska, do okolí HAAGU - MADURODAM, prohlídka světo-známého městečka holandských miniatur. Dále navštívíme největší přímořské lázně SCHEWENINGEN s procházkou podél mořského mola se spoustou obchůdků. Večer příjezd na ubytování nedaleko moře do hotelu, večeře, nocleh.

 

3. den: po snídani odjezd na tradiční sýrové trhy v ALKMAARU. Následuje prohlídka města i nedalekého velkého zahradnictví s možností nákupu. Odpoledne strávíme v nejkrásnější a největší květinové zahradě Evropy (32 ha) v KEUKENHOFENU s velkým množstvím nejrůznějších rostlin, záhonů a skleníků. Návrat na ubytování krásnými holandskými městy a vesničkami podél moře s návštěvou dalšího turistického přímořského letoviska ZANDVOORTU. Zde je možnost ochutnávky mořských plodů u stánků na pláži, dále uvidíme areál závodního okruhu z formule 1. V rámci tohoto programu se seznámíte s budováním vodních hrází, odvodňováním přímořských oblastí Holandska, funkcí vodních nádrží a kanálů. Večeře, nocleh.

 

4. den: snídaně, návštěva ZAANSE SCHANS skanzenu s dřevěnými domy a větrnými mlýny ze 17. století. Uvidíte zde výrobu dřeváků, ochutnáte výborné sýry a můžete zakoupit holandské suvenýry.  Program pokračuje návštěvou soukromé firmy KATVOUD - výrobna sýrů a dřeváků s možností ochutnávky likérů a sýrů vč. nákupu. Zastávka u jezera MARKERMEER   v rybářské vesničce VOLENDAM, procházka po přístavu a centru tohoto krásného skanzenového města. Poté přejezd do Amsterdamu. Procházka hlavní třídou Damrak, centrálním náměstím Dam, kolem Královského paláce atd. Projížďka lodí po kanálech v Amsterodamu. Procházka uličkami lásky, odjezd do ČR.

 

5. den: návrat přes Německo do ČR, dopoledne do Prahy a odpoledne do Brna.

 

Předpokládaná nástupní místa a časy odjezdu - mohou se změnit:
Pokyny s přesnými nástupními místy a časy odjezdů, platnými pro daný termín zájezdu, obdrží klienti týden před odjezdem.

       

Brno

cca 14:30 hod.

Praha

cca 17:00 hod.

Plzeň

cca 19:00 hod.

 

Získat více informací o destinaci - klikněte ZDE

Cena obsahuje

• autobusová doprava
• 2x ubytování v hotelu
• 2x polopenze (švédské stoly)
• služby průvodce a CK
• pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

• doporučené kapesné na vstupy cca 70 € (např. Madurodam, loď, Keukenhofen).

Facebook