Belgie - Holandsko - Autobusová doprava

/Design/Icons/FirstMinute.png

Země tulipánů, sýrů, skanzenů a větrných mlýnů.

Termíny a ceny
Kód zájezdu: Belgie - Holandsko
Typ ubytování: Hotel
Typ stravy: polopenze
Lokalita: Nizozemí / Belgie / Poznávací zájezd Nizozemí
Doprava: Autobus

Informace o zájezdu

Brusel • Antwerpy • Haag • Aalsmeer • Alkmaar • Keukenhofen • Amsterdam 

1. den: odpoledne odjezd z Brna přes Prahu, Plzeň, Rozvadov a Německo do Belgie. Dobrá návaznost spojů i ze SR – trasa Žilina-Bratislava-Brno – rádi doporučíme.

 

2. den: časně ráno navštívíme hlavní město Belgie - BRUSEL. Během hodinové procházky uvidíte Královský palác, katedrálu, Galerii sv. Humberta, náměstí Grand Place, dále přejedeme pod mohutnou a impozantní molekulární stavbu ATOMIUM na okraj Bruselu. Dopoledne přejezd do ANTWERP, procházka po pobřeží řeky Šeldy. Prohlídka historického centra s katedrálou Sv. panny Marie. Dále příjezd do Holandska, do okolí HAAGU - MADURODAM, prohlídka světo-známého městečka holandských miniatur. Dále navštívíme největší přímořské lázně SCHEWENINGEN s procházkou podél mořského mola se spoustou obchůdků. Večer příjezd na ubytování nedaleko moře do hotelu, večeře, nocleh.

 

3. den: po snídani odjezd na tradiční sýrové trhy v ALKMAARU, kde se na náměstí uskuteční trhy a představení místních cechařů, k poslechu zahraje tradiční hudba, možnost zakoupení suvenýrů. Následuje prohlídka města i nedalekého velkého zahradnictví s možností nákupu. Odpoledne strávíme v nejkrásnější a největší květinové zahradě Evropy (32 ha) v KEUKENHOFENU s velkým množstvím nejrůznějších rostlin, záhonů a skleníků. Návrat na ubytování krásnými holandskými městy a vesničkami podél moře s návštěvou dalšího turistického přímořského letoviska ZANDVOORTU. Zde je možnost ochutnávky mořských plodů u stánků na pláži. Dále uvidíme areál závodního okruhu z formule 1. V rámci tohoto programu se seznámíte s budováním vodních hrází, odvodňováním přímořských oblastí Holandska, funkcí vodních nádrží a kanálů. Večeře, nocleh.

 

4. den: snídaně, návštěva ZAANSE SCHANS skanzenu s dřevěnými domy a větrnými mlýny ze 17. století. Uvidíte zde výrobu dřeváků, ochutnáte výborné sýry a můžete zakoupit holandské suvenýry. Poté zavítáme do místa v oblasti tulipánových polí, kudy projde a projede největší, evropský  květinový průvod, cca 50  alegorických vozů s dech beroucí květinovou výzdobou, doprovázený několika skupinami dechové hudby včetně mažoretek. Program pokračuje návštěvou soukromé firmy KATVOUD - výrobna sýrů a dřeváků s možností ochutnávky likérů a sýrů vč. nákupu. Zastávka u jezera MARKERMEER v rybářské vesničce VOLENDAM, procházka po přístavu a centru tohoto krásného skanzenového města. Poté přejezd do AMSTERDAMU. Procházka hlavní třídou Damrak, centrálním náměstím Dam, kolem Královského paláce atd. Projížďka lodí po kanálech v Amsterodamu. Procházka uličkami lásky, odjezd do ČR.

 

5. den: návrat přes Německo do ČR, dopoledne do Prahy a odpoledne do Brna.

Získat více informací o destinaci - klikněte ZDE

Cena obsahuje

autobusová doprava, 2x ubytování v hotelu, 2x polopenzi, služby průvodce a CK, pojištění CK proti úpadku.

Cena neobsahuje

Příplatky: jednolůžkový pokoj 1. 800,- Kč, komplexní cestovní pojištění včetně storna 165,- Kč/os.
Doporučené kapesné na vstupy: cca 70 € (např. Madurodam, loď, Keukenhofen).

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
dvoulůžkový pokoj standard
8 990 Kč
8 091 Kč/osobu
jednolůžkový pokoj standard
8 990 Kč
8 091 Kč/osobu
dvoulůžkový pokoj s přistýlkou standard
8 990 Kč
8 091 Kč/osobu
dvoulůžkový pokoj se dvěma přistýlkami standard
8 990 Kč
8 091 Kč/osobu
Facebook