Rakousko

RAKOUSKO - PŘEDVÁNOČNÍ SALZBURG A KRAMPUSLAUF – PRŮVOD ČERTŮ

 

Termín : 23.11. - 24.11.2019

Cena: 3.050,-


PROGRAM ZÁJEZDU: 1. den: odjezd z Plzně v 7.00 hod. (z Prahy 5.30 hod.) do Salzburgu, kde navštívíte nejvýznamnější památky, jakými jsou rodný dům W. A. Mozarta, klášter sv. Petra nebo Domkirche. Vánoční atmosféru zažijete na adventních trzích na Rezidenčním náměstí nebo v areálu zámku Mirabell. Vpodvečer se pojedete ubytovat a následně vyrazíte do Schladmingu na sledování Krampuslauf – průvodu čertů centrem města, kterého se účastní více než 1000 originálních masek čertů z Rakouska, Bavorska a severní Itálie. Odjezd na hotel, nocleh.

2. den: po snídani odjedete do Solné komory, navštívíte město Bad Ischl, nejstarší solné lázně, které kdysi byly oblíbeným místem odpočinku Franze Josefa a císařovny Sisi. Přejedete k jezeru Wolfgangsee v samém srdci Solné komory. Zastavíte se ve Stroblu, kde můžete vidět výstavu Betlémů s živými jesličkami. Největší atrakcí na břehu jezera je malebné městečko St. Wolfgang, s nekrásnějšími adventními trhy a s mnoha možnostmi občerstvení v typických restauracích a kavárnách. Zde také na hladině jezera uvidíte velkou plovoucí lucernu, která se stala typickým znamením pro advent v tomto městečku. Vpodvečer odjezd zpět do ČR. Předpokládaný návrat do 22.00 hod.

Cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem (klima, WC, DVD, bar), služby průvodce, 1 noc se snídaní v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), komplexní pojištění.

Sleva: 3. osoba na přistýlce – sleva 100,- Kč/os./zájezd.

Doporučená částka na vstupy: 20,- EUR.

 

Odjezdová místa: Praha, Beroun, Žebrák, Rokycany, Plzeň, Domažlice, Horšov. Týn, Staňkov, Holýšov, Stod, Kdyně, Klatovy, Švihov, Přeštice, Klášterec n. Ohří, Ostrov, Karlovy Vary, Bečov, Toužim, Úněšov, Chodov, Loket, Sokolov, Cheb, Mariánské Lázně, Planá, Tachov.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

RAKOUSKO - PŘEDVÁNOČNÍ VÍDEŇ

Termín : 07.12. - 08.12.2019

Cena: 2.860,-

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.–2. den: odjezd z Plzně v 5.00 hod. (z Prahy 6.15 hod.), přejezd do Rakouska. Prohlédnete si historické centrum města s nejvýznamnějšími vídeňskými památkami, projdete se po největších vánočně vyzdobených náměstích. Chybět nebude samozřejmě ani volný program, který jistě strávíte nákupy na různých adventních trzích. Každý si zde přijde na své. Nabídka vystavovatelů je opravdu rozmanitá – vánoční ozdoby ze dřeva, plsti, skla a slámy, keramické výrobky, plechové hračky, výrobky uměleckého kovářství. S návštěvou adventních trhů je neodmyslitelně spojena ochutnávka místních specialit, jako jsou ovocný punč, svařené víno, vídeňská káva, Sachrův dort, pražené kaštany a ořechy, bramboráky či císařský trhanec. Nejznámější a nejrozsáhlejší adventní trh se nachází před radnicí, dále na náměstích Freyung a Am Hof, kde pravidelně probíhá historický advent a trhy na Karlsplatz před kostelem sv. Karla Boromejského. Tyto trhy jsou velmi malebné, stánky jsou umístěny na náměstí vystlaném slámou. Zajímavé menší adventní trhy se pořádají také v zahradách u Horního Belvederu. Také navštívíte i tradiční trhy před zámkem Schönbrunn – milovníci architektury budou mít dostatek času na prohlídku tohoto barokního letohrádku rakouských císařů. Předpokládaný návrat do ČR do 22.00 hod.

Cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 1 noc s polopenzí v hotelu*** (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), služby průvodce, komplexní pojištění viz str. 89. Sleva: 3. os. na přistýlce – sleva 100,- Kč/os./záj. Doporučená částka na vstupy: 25,- EUR.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

RAKOUSKO - SALZBURG A WOLFGANGSEE

Termín : 14.12.2019 - 15.12.2019

Cena: 2.720,-

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: odjezd z Plzně v 7.00 hod. (z Prahy 5.30 hod.) do Salzburgu, kde navštívíte nejvýznamnější památky, jakými jsou rodný dům W. A. Mozarta, klášter sv. Petra nebo Domkirche. Vánoční atmosféru zažijete na adventních trzích na Rezidenčním náměstí nebo v areálu zámku Mirabell. Přejezd k jezeru Wolfgangsee v samém srdci Solné komory. Největší atrakcí na břehu jezera je malebné městečko St. Wolfgang, s nekrásnějšími adventními trhy a s mnoha možnostmi občerstvení v typických restauracích a kavárnách. Zde také na hladině jezera uvidíte velkou plovoucí lucernu, která se stala typickým znamením pro advent v tomto městečku. Večer přejezd na ubytování, nocleh.

2. den: po snídani návštěva města Bad Ischl, nejstarších solných lázní, které kdysi byly oblíbeným místem odpočinku Franze Josefa a císařovny Sisi. Zastávka ve Stroblu, kde můžete vidět výstavu Betlémů s živými jesličkami. S jezerem Wolfgangsee se rozloučíte v malebném městečku Sankt Gilgen, které rovněž žije předvánoční atmosférou. Vpodvečer odjezd zpět do ČR. Předpokládaný návrat do 21.00 hod.

Cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem (klima, WC, DVD, bar), služby průvodce, 1 noc se snídaní v hotelu (2 lůžk. pokoje s příslušenstvím), komplexní pojištění.

Doporučená částka na vstupy: 20,- EUR.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

RAKOUSKO - STEYR – MĚSTO BETLÉMŮ A KOUZELNÝ LINEC

Termín : 14.12.2019

Cena: 850,-

PROGRAM ZÁJEZDU:

Odjezd z Plzně 6.00 hod. (z Prahy 4.30 hod.). Příjezd do malebného města Steyru, které je přezdíváno jako „Ježíškovo město“ a může se pochlubit největším betlémem na světě. Navštívíte nejvýznamnější památky – chrám Nanebevzetí panny Marie s výstavou betlémů, kostel sv. Michala, městskou farní věž, Steyrské jesličky. Během dne můžete na náměstí potkat živého Ježíška, navštívit zdejší vánoční trh a muzeum Vánoc s největší sbírkou historických vánočních ozdob na světě. Samozřejmě k dobré náladě přispěje vánoční hudba, písně a konzumace svařeného vína a klobás. Po prohlídce přejezd do Lince, do metropole Horního Rakouska, k němuž nepochybně patří vánoční pochoutka „linecké cukroví“. K největším pamětihodnostem patří novogotický kostel, městský farní kostel Stadtpfarrkirche, nejvýznamnější ulice Landstraße (Zemská třída) s množstvím historických budov a památek a také největší náměstí „Hauptplatz“, jehož dominantou je sloup Nejsvětější trojice. Zde pravidelně probíhají adventní trhy, kde můžete nasávat kouzelnou vánoční atmosféru. Budete si moci zakoupit různé suvenýry, ale také ochutnat speciality, jakou jsou např. svařené víno, ovocný punč, pražené kaštany, ořechy a klobásky. Vpodvečer odjezd do ČR. Předpokládaný návrat do 22.30 hod.

Cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), služby průvodce, komplexní pojištění.

Doporučená částka na vstupy: 15,- EUR.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Facebook