To nejlepší z Rakouska - Autobusová doprava

K jezerům, vodopádům, do údolí alpských hor, malebných měst a upravených vesniček... Orlí hnízdo • Kaprun • Krimmelské vodopády • Dachstein • Hallstatt

Termíny a ceny
Kód zájezdu: To nejlepší z Rakouska
Typ ubytování: Hotel
Poloha: v centru
Typ stravy: polopenze
Lokalita: Rakousko / Okruh / Poznávací zájezd
Doprava: Autobus

Informace o ubytování

Ubytování v 3* hotelu s polopenzí

Informace o zájezdu

K jezerům, vodopádům, do údolí alpských hor, malebných měst a upravených vesniček.
Orlí hnízdo • Kaprun • Krimmelské vodopády • Dachstein • Hallstatt

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: odjezd z Plzně, Prahy, Jihlavy, Brna atd. v časných ranních hodinách. Dopoledne zastávka v městečku MONDSEE. Procházka, nebo projížďka vláčkem do centra města. Prohlídka katedrály Sv. Michala a přístaviště u jezera Mondsee. Poté přejedeme do oblasti Salzburku a německého BERCHTE-SGADENU, kde navštívíme známé „HITLEROVO ORLÍ HNÍZDO“ (1.834 m n.m.) umístěné v horské oblasti s překrásnými pohledy na okolní Alpy. Zastavíme se u nedalekého jezera KÖNIGSEE, kde si prohlédneme ulici plnou suvenýrů s možností nákupu a přístaviště u jezera. Dále zavítáme do
známého rakouského turistického městečka LOFERU.  Po procházce tímto malebným městem následuje odjezd do MAISHOFENU na ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

2. den: snídaně. Dopoledne navštívíme známé údolí Kaprunnertal, kde se nachází mohutné přehradní dílo dvou vodních jezer a třech přehrad až ve výšce 2040 m.n.m. Na místo se dostaneme tunely, horskou krajinou, místními busy a největším, otevřeným výtahem světa pro 185 osob jedoucím po svahu. Shlédneme zajímavé, technické vymoženosti a úchvatné přírodní scenérie. Pokračovat v programu budeme k soutěsce Sigmund –Thun Klamm, kterou vytvořila po století říčka vytékající z Klammského jezera. Jedná se o 320 metrů dlouhou cestu, po dřevěných schodech podél stěny soutěsky nad dravou říčkou, jejíž tvoření začalo cca před 14000 lety. Poté odjezd do romantického údolí VYSOKÝCH TAURŮ, na jehož konci jsou mohutné KRIMMELSKÉ VODOPÁDY. Podél této kaskády vodopádů řeky Aache (3,5 km) se můžete vydat pešky nebo minibusem. Před návratem na ubytování navštívíme městečko ZELL AM SEE a jeho přilehlé jezero. Ubytování, večeře, nocleh.

 

3. den * ( 4 denní program ): Po snídaní  odjez do oblasti KAPRUNSKÉHO MASIVU, kde vyjedeme lanovkou do výše 1.800 m nebo 3.000 m na vrchol ledovce. Při zastávkách a z vyhlídek můžeme vidět vrcholky vysokých taurů, zelená údolí a při troše štěstí potkáme i kamzíky, nebo svište. Odpoledne následuje turistický program zaměřený na odpočinek a relaxaci. Například procházky na okolní vrcholky ZELL AM SEE, nebo MAISHOFENU v kombinaci lanovky a pěší tůry. Možnost procházky kolem zellerskeeho jezera, nebo koupání v termálním komplexu Tauren Spa s několika bazény, vířivkami, proudy, saunami, atd. Před návratem na ubytování krátce navštívíme městečko ZELL AM SEE. Projdeme se historickým centrem a zavítáme k malebnému, stejnojmennému jezeru. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh. 

 

3/4.den – odjezdový den: po snídani odjezd do západní části DACHSTEINSKÉHO MASIVU  přes  malebné rakouské vesničky  romantickou  přírodou  k horskému jezeru GOSSAUSEE pod ledovcem DACHSTEIN. Procházka podél jezera (1 hod.) nebo výjezd lanovkou na okolní vrcholky Zwieselalm (1.587 m.n.m.). Dále návštěva světoznámého městečka HALLSTATT, ležícího nad stejnojmenným ledovcovým jezerem, po kterém se můžeme projet lodí. Po prohlídce tohoto rakouského klenotu se vydáme zpět do ČŘ. Příjezd do ČR ve večerních hodinách (cca. o 21:00 hod. do Prahy a svozem z Českých Budějovic do Brna či Plzně. cca do 21:00 hod).

 

Předpokládaná nástupní místa a časy odjezdu - mohou se změnit.
Pokyny s přesnými nástupními místy a časy odjezdů, platnými pro daný termín zájezdu, obdrží klienti týden před odjezdem.

Praha 

5:00 hod.

Tlustice (svoz autem do Příbrami)

5:00 hod.

Příbram 

5:45 hod.

České Budějovice                 

8:15 hod.

 

 

Získat více informací o destinaci - klikněte ZDE

Cena obsahuje

autobusová doprava, 2x/3x ubytování v hotelu nebo depandanci s polopenzí, průvodce a služby CK, pojištění CK proti úpadku.

Cena neobsahuje

Příplatky: pokoj se sprchou/WC 800,- Kč/os./2 noci nebo 1.000,- Kč/os./3 noci, jednolůžkový pokoj 800,-Kč/2 noci nebo 1.000,- Kč/3 noci, cestovní pojištění vč. storna Allianz 108,- Kč/os./2 noci nebo 144,- Kč/os/3 noci.

Nástupní místa za příplatek 300,-Kč/os.: Brno, Jihlava, Humpolec, Tábor, Plzeň, Pelhřimov, Pardubice, Hradec Králové.
Doporučené kapesné na vstupy: 3 dny cca 70 €/ 4 dny cca 95 € (např. doprava busem na Orlí Hnízdo, lanovky, vodopády, termální park, atd.).

Poznámka

Nástupní místa bez příplatku: Praha, Beroun, Žebrák, Tlustice, Příbram, Písek, České Budějovice.

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
dvoulůžkový bez sprchy/WC standard
3 890 Kč
3 690 Kč/osobu
dvoulůžkový s přistýlkou bez sprchy/WC standard
3 890 Kč
3 690 Kč/osobu
dvoulůžkový s přistýlkou se sprchou/WC standard
4 690 Kč
4 490 Kč/osobu
dvoulůžkový se dvěma přistýlkami bez sprchy/WC standard
3 890 Kč
3 690 Kč/osobu
dvoulůžkový se dvěma přistýlkami se sprchou/WC standard
4 690 Kč
4 490 Kč/osobu
dvoulůžkový se sprchou/WC standard
4 690 Kč
4 490 Kč/osobu
jednolůžkový bez sprchy/WC standard
3 890 Kč
3 690 Kč/osobu
jednolůžkový se sprchou/WC standard
4 690 Kč
4 490 Kč/osobu
Facebook