TO NEJLEPŠÍ Z RAKOUSKA - 3 denní - Autobusová doprava

Termíny a ceny
Typ ubytování: Hotel
Typ stravy: polopenze
Lokalita: Rakousko / Rakousko / Poznávací zájezd
Doprava: Autobus

Informace o zájezdu

K jezerům, vodopádům, do údolí alpských hor, malebných měst a upravených vesniček.

Orlí hnízdo • Kaprun • přehrady • soutěska • Krimmelské vodopády • Dachstein • Hallstatt…

 

1. den: odjezd v časných ranních hodinách. Dopoledne zastávka v městečku MONDSEE. Procházka nebo projížďka vláčkem do centra města. Prohlídka baziliky sv. Michaela a přístaviště u jezera Mondsee. Poté přejedeme do oblasti Salzburku a německého BERCHTESGADENU, kde navštívíme známé „HITLEROVO ORLÍ HNÍZDO“ (1.834 m n. m.) umístěné v horské oblasti s překrásnými pohledy na okolní Alpy. Zastavíme se u nedalekého jezera KÖNIGSSEE, kde si prohlédneme ulici plnou suvenýrů s možností nákupu a přístaviště u jezera. Dále zavítáme do známého rakouského turistického městečka LOFERU.  Po procházce tímto malebným městem následuje odjezd do MAISHOFENU na ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

 

2. den:  po snídani krátce navštívíme místní MLÉKÁRNU PINZGAU, kde budete moci ochutnat místní sýry. Možnost nákupu. Dále průjezd známým údolím KAPRUNER TAL, kde se nachází mohutné vodní dílo tří přehrad až ve výšce 2040 m n. m. Na místo se dostaneme tunely, horskou krajinou, místními busy a největším otevřeným výtahem světa pro 185 osob, jedoucím po svahu. Shlédneme zajímavé, technické vymoženosti a úchvatné přírodní scenérie. Pokračovat v programu budeme k soutěsce SIGMUND – THUN KLAMM, kterou vytvářela cca 14000 let říčka vytékající z KLAMMSKÉHO JEZERA. Jedná se o 320 metrů dlouhou cestu po dřevěných schodech podél stěny soutěsky nad dravou říčkou. Poté odjezd do romantického údolí VYSOKÝCH TAURŮ, na jehož konci jsou mohutné KRIMMELSKÉ VODOPÁDY. Podél této kaskády vodopádů řeky Ache (3,5 km) se můžete vydat pešky nebo minibusem. Před návratem na ubytování navštívíme městečko ZELL AM SEE a jeho přilehlé jezero. Ubytování, večeře, nocleh.

 

3.den (odjezdový den):  po snídani odjezd do západní části DACHSTEINSKÉHO MASIVU, přes malebné rakouské vesničky, romantickou přírodou, k horskému jezeru GOSAUSEE pod ledovcem DACHSTEIN. Procházka podél jezera (1 hod.) nebo výjezd lanovkou na okolní vrcholky ZWIESELAM (1.587 m n. m.). Dále návštěva světoznámého městečka HALLSTATT, ležícího nad stejnojmenným ledovcovým jezerem, po kterém se můžeme projet lodí. Po prohlídce tohoto rakouského klenotu se vydáme zpět do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách (cca o 21:00 hod. do Prahy a svozem z Českých Budějovic do Brna či Plzně cca do 21:00 hod.).

 

Předpokládaná nástupní místa a časy odjezdu - mohou se změnit.
Pokyny s přesnými nástupními místy a časy odjezdů, platnými pro daný termín zájezdu, obdrží klienti týden před odjezdem.

 

Praha 

cca 5:00 hod.

Tlustice (svoz autem do Příbrami)

cca 5:00 hod.

Příbram 

cca 5:45 hod.

České Budějovice                 

cca 8:15 hod.

 

 

Získat více informací o destinaci - klikněte ZDE

Cena obsahuje

• autobusová doprava
• 2x ubytování v hotelu/depandanci s polopenzí
• průvodce a služby CK
• pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

• svozová nástupní/výstupní místa za příplatek 500,- Kč/os.: Jihlava, Plzeň, Tábor
• svozové nástupní místo za příplatek 250,- Kč/os.: Brno (zpět - výstup Praha nebo České Budějovice)
• doporučené kapesné na vstupy cca 70 € (např. doprava busem na Orlí Hnízdo, lanovky, vodopády, atd.)

Poznámka

• nástupní místa bez příplatku: Praha, Beroun, Žebrák, Tlustice, Příbram, Písek, České Budějovice

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
dvoulůžkový pokoj bez sprchy/WC
3 990 Kč/osobu
jednolůžkový pokoj bez sprchy/WC
3 990 Kč/osobu
dvoulůžkový pokoj s přistýlkou bez sprchy/WC
3 990 Kč/osobu
dvoulůžkový pokoj se dvěma přistýlkami bez sprchy/WC
3 990 Kč/osobu
Facebook