TO NEJLEPŠÍ Z RAKOUSKA - 3 denní - Autobusová doprava

Termíny a ceny
Typ ubytování: Hotel
Typ stravy: polopenze
Lokalita: Rakousko / Rakousko / Poznávací zájezd
Doprava: Autobus

Informace o zájezdu

K jezerům, vodopádům, do údolí alpských hor, malebných měst a upravených vesniček. Orlí hnízdo • Královské jezero • Lofer • Zell am See • Kaprun •

 přehrady • soutěska • Krimmelské vodopády • Dachstein • Hallstatt…

 

1. den: odjezd v časných ranních hodinách. Dopoledne zastávka v městečku MONDSEE. Procházka nebo projížďka vláčkem do centra města. Prohlídka baziliky sv. Michaela a přístaviště u jezera Mondsee. Poté přejedeme do oblasti Salzburku a německého BERCHTESGADENU, kde navštívíme známé „HITLEROVO ORLÍ HNÍZDO“ (1.834 m n. m.) umístěné v horské oblasti s překrásnými pohledy na okolní Alpy. Zastavíme se u nedalekého jezera KÖNIGSSEE, kde si prohlédneme ulici plnou suvenýrů s možností nákupu a přístaviště u jezera. Dále zavítáme do známého rakouského turistického městečka LOFERU.  Po procházce tímto malebným městem následuje odjezd do MAISHOFENU na ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

 

2.den: po snídani odjezd do obchodu Pinzga Speckdorf, kde můžeme ochutnat a zakoupit domácí uzenářské výrobky a alkohol.  Poté pokračujeme  romantický údolím VYSOKÝCH TAURŮ, na jehož konci jsou mohutné KRIMMELSKÉ VODOPÁDY. Podél této kaskády vodopádů řeky Ache (3,5 km) se můžete vydat pešky nebo minibusem. Dále projedeme známým údolím KAPRUNER TAL, kde se nachází mohutné vodní dílo tří přehrad až ve výšce 2040 m n. m. Na místo se dostaneme tunely, horskou krajinou, místními busy a největším otevřeným výtahem světa pro 185 osob, jedoucím po svahu. Shlédneme zajímavé, technické vymoženosti a úchvatné přírodní scenérie. Pokračovat v programu budeme k soutěsce SIGMUND – THUN KLAMM, kterou vytvářela cca 14000 let říčka vytékající z KLAMMSKÉHO JEZERA. Jedná se o 320 metrů dlouhou cestu po dřevěných schodech podél stěny soutěsky nad dravou říčkou. Před návratem na ubytování navštívíme městečko ZELL AM SEE (platí pro 3denní program) a jeho přilehlé jezero. Ubytování, večeře, nocleh.

 

 

3.den (odjezdový den):  po snídani odjezd do západní části DACHSTEINSKÉHO MASIVU, přes malebné rakouské vesničky, romantickou přírodou, k horskému jezeru GOSAUSEE pod ledovcem DACHSTEIN. Procházka podél jezera (1 hod.) nebo výjezd lanovkou na okolní vrcholky ZWIESELAM (1.587 m n. m.). Dále návštěva světoznámého městečka HALLSTATT, ležícího nad stejnojmenným ledovcovým jezerem, po kterém se můžeme projet lodí. Po prohlídce tohoto rakouského klenotu se vydáme zpět do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách (cca o 21:00 hod. do Prahy a svozem z Českých Budějovic do Brna či Plzně cca do 21:00 hod.).

 

Předpokládaná nástupní místa a časy odjezdu - mohou se změnit.
Pokyny s přesnými nástupními místy a časy odjezdů, platnými pro daný termín zájezdu, obdrží klienti týden před odjezdem.

 

Praha 

cca 5:00 hod.

Tlustice (svoz autem do Příbrami)

cca 5:00 hod.

Příbram 

cca 5:45 hod.

České Budějovice                 

cca 8:15 hod.

 

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 2x ubytování v hotelu nebo depandanci s polopenzí -  POKOJ BEZ VLASTNÍHO WC A SPRCHY! Společná uzamykatelná toaleta a sprcha vždy pro celé patro hotelu. Průvodce a služby CK, pojištění CK proti úpadku.

 

Příplatky: pokoj se sprchou/WC  800,-Kč/os. , jednolůžkový pokoj 800,-Kč/os. 

Možnost sjednání: komplexního cest. pojištění vč. storna + COVID-19 od pojišťovny AXA Assistance 129,- Kč/os./  (na cenu pojištění pro osoby starší 70 let se prosím informujte v naší CK).

 

Nástupní místa bez příplatku: Praha, Žebrák, Beroun, Hořovice, Příbram, Písek, České Budějovice. Výstupní místa: po trase České Budějovice, Písek, Příbram, Praha, dále linkovým busem, nebo vlakem z Českých Budějovic do Tábora, Jihlavy, Brna nebo do Plzně.

Nástupní místa za příplatek 300,- - 500,- Kč/os.: Jihlava, Tábor, Brno, Plzeň – linkovým busem nebo vlakem.

Doporučené kapesné na vstupy/os.: 3 dny cca 70 €/ 4 dny cca 130 € (např. doprava busem na Orlí Hnízdo, lanovky, vodopády, termální park, Kaprun, přehrady atd.).

 

                                         • Minimální počet účastníků je 45. • Změna programu vyhrazena.

 

 

Získat více informací o destinaci - klikněte ZDE

Cena obsahuje

• autobusová doprava
• 2x ubytování v hotelu/depandanci s polopenzí
• průvodce a služby CK
• pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

• doporučené kapesné na vstupy cca 70 € (např. doprava busem na Orlí Hnízdo, lanovky, vodopády, atd.)

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
dvoulůžkový pokoj bez sprchy/WC
3 990 Kč/osobu
jednolůžkový pokoj bez sprchy/WC
3 990 Kč/osobu
dvoulůžkový pokoj s přistýlkou bez sprchy/WC
3 990 Kč/osobu
dvoulůžkový pokoj se dvěma přistýlkami bez sprchy/WC
3 990 Kč/osobu
Facebook