Slovinsko - Mořský park Laguna (Termaris)-Histrion 4* - Autobusová doprava 

Termíny a ceny
Kód zájezdu: Slovinsko - Mořský park Laguna (Termaris)-Histrion
Typ ubytování: Hotel
Poloha: do 100m od pláže, v centru
Typ stravy: polopenze
Lokalita: Slovinsko / Mořské park Laguna / Relaxace v zastřešených, mořských, lázních Laguna
Doprava: Autobus

Informace o zájezdu

Mořský park Laguna (Termaris)

 

Vaše oblíbená slovinská přímořská relaxace úplně v novém aneb tradice v novém luxusu …a jen jeden krok k moři

 

Oblíbený relaxační zájezd naší CK do krytých mořských bazénů a vířivek přímo na břehu Jadranu s hotelem 4* a s bufetovou polopenzí jezdíme více jak 20 let.

 

Celý hotelový komplex prošel v roce 2020 rekonstrukcí – pokoje jsou nově vystavěné a zařízené ve středomořském stylu s důrazem na istrijské tradice. Rekonstrukcí prošly všechny prostory hotelu vč. restaurace i vlastního mořského parku. Vaše pohodová 4denní relaxace v 7 bazénech a několika vířivkách s mořskou vodou teplou 28 - 34 C přímo na břehu moře pod střechou a s výhledem na otevřené moře přímo ve vašem luxusním hotelu 4*. Vaše pokoje jsou přímo nad wellness Laguna (Termaris) a Benedicta. 4 denní volný vstup do bazénů v ceně. Zcela nové wellness se světem saun a terapií. V naší nabídce již více jak 20 let – nyní v krásném novém šatu moderního resortu, zbudovaného s citem k tradicím.

 

Užijte si relaxační odpočinkový zájezd mezi mořem, oleandry, palmami, rozmarýnovými keři a vavříny, mezi Portoroží a Piranem v nově zrekonstruovaném letovisku St. Bernardin Resort. Váš hotel, obklopený nekonečnou modří moře má přímý přístup do mořského vodního parku Termaris (dříve Laguna) s nejkrásnějším výhledem na slovinské moře a do wellness centra Benedicta, které nabízí saunový svět, solnou místnost i nejrůznější istrijské masáže a kosmetické procedury.

 

Program zájezdů:

 

1.den: Odjezd z Prahy ve 21.00 hodin (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase A – hraniční přechod Dolní Dvořiště). Noční transfer přes Rakousko do Slovinska.

2.den – 5.den: Vaše individuální relaxace v mořských bazénech Termaris (Laguna). Náš průvodce vám v průběhu pobytu nabídne celou řadu aktivit, procházek či fakultativních výletů:

 

* procházky do Portorože (celoročně otevřené rušné přímořské letovisko, nejlepší ve Slovinsku, z hotelu cca 1 km podél moře) či historického Pirana v benátském stylu (z hotelu cca 2 km podél moře krásnou procházkou) na opačné straně od hotelu

* lodní výlet do Isoly či podle celého slovinského pobřeží pod až 80 m vysokými skalisky

* procházky do vzdálenějšího okolí – historické soliny Sečovlje, jachtařský přístav Lucija a sochy v přírodě Forma Viva na straně jedné či na straně druhé skalní útesy nad mořem – přírodní pak s vyhlídkami a solinou Strunjan, místa, kde se točil film Účastnící zájezdu, olivové háje, kaki plantáže…

* Strunjan – to je cíl pro milovníky procházek. Národní přírodní rezervace s nejvyšším skalním útesem na Jadranu, který je vysoký 80 metrů nad hladinou. Překrásný výhled na skalní útesy porostlé vegetací a Měsíční záliv s jednou z nejkrásnějších pláží Slovinska. Při dobré viditelnosti výhled od Terstu po Alpy. Středomořská vegetace. Naučná stezka. Vyhlídka Strunjanský kříž. 700 let staré soliny či lázně, kde se léčil například Václav Havel. Ovocné sady s ovocem kaki. V listopadovém termínu slavnosti kaki. Olivové háje.

* můžete využít půjčovnu kol

 

Jen na vás bude záležet, zda se připojíte či zda si vyrazíte někam sami, zda si jen užijete slané vody, vířivek a pohody. Při ranním příjezdu 2. dne je možné si doobjednat bufetovou snídani. Ubytování (pokojová karta) obvykle kolem 14 hodiny (někdy ale i po příjezdu), ale již od rána můžete využívat relaxační Lagunu (Termaris). Poslední programový den je odjezd kolem 19. hodiny, je možné si doobjednat večeři, Lagunu máte i tento celý den plně k dispozici. Jiný poslední den má prosincový zájezd, kdy vás čeká adventní překrásný program – podrobnosti níže.

 

6.den: Návrat do Prahy v časných ranních hodinách. Ostatní místa s časovým odstupem jako při odjezdu.

 

 

Cena zahrnuje: dopravu, 3 x nocleh s bufetovou polopenzí v hotelu **** HISTRION (v červnu a v září ubytování v hotelu Vile Park 3*, bufetová polopenze v Histrion 4*), welcomedrink při příjezdu, 4-denní neomezený vstup do akvaparku Laguna (Termaris), pobytové taxy. Slevy: děti 3 – 6,9 let – sleva 1.500 Kč (s dvěma dospělými), děti 7 – 14,9 let – sleva 700 Kč (s dvěma dospělými), 3. osoba na třílůžkovém pokoji (sleva 700 Kč). Doplatky: 1/1: 1.200 Kč ve všech termínech kromě června a září – to je 1.650 Kč., snídaně při příjezdu: 290 Kč, večeře při odjezdu: 480 Kč, výhled na moře: 400 Kč/os. Nabízíme zcela nové pojištění Allianz.

 

Bernardin – váš hotelový komplex je vystavěn na území bývalého kláštera z roku 1452. Z té doby pochází i zachovaná věž kostela uprostřed komplexu. Klášter byl zrušen roku 1806 jako většina klášterů na Istrii. Pak budovy sloužily jako pevnost k obraně Piranského zálivu.

 

 

Hotel Histrion 4*

Moderní a plně rekonstruovaný hotel (2020) Histrion nabízí zcela nové klimatizované pokoje v pastelových modrých, fialových a zelených tónech s nádechem Istrie s vlastním balkonem a výhledem na moře či hotelovou lagunu s malým přístavem a na kampanilu bývalého klášterního kostela St. Bernardin. Vybavení pokoje: wi-fi zdarma, kabelová TV, minibar, trezor. V koupelně je vana nebo sprcha, fén a toaletní potřeby zdarma. WC.

Hned při příchodu do hotelové auly vás přivítají zdi ze suché kamenné stavby – ukázka typické istrijské architektury, která byla zapsaná do Seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO, či typické istrijské okenice škure. Celá rekonstrukce hotelu byla v istrijském tradičním duchu s prvky moře, piranské soli, levandule, olivovníků či istrijských dubů.

Restaurace podává místní i mezinárodní jídla formou bufetu.

Nezapomeňte, že z hotelu máte JEN JEDEN KROK k moři, jak praví hotelový slogan.

 

Hotel Vile Park 3* je součástí komplexu a je rovněž jen pár kroků od moře – cca 20 metrů. Pár kroků je i Mořský park Termaris (vstupy v ceně). Stravování je formou bufetu 4* v hlavní budově hotelu Histrion. Pokoje jsou rozloženy kolem věže klášterního kostela sv. Bernardina. Některé mají balkon. Klimatizace, posezení, kabelové TV, koupelna se sprchou, fénem a toaletními potřebami, WC. Ve všech pokojích je rovněž bezplatná wi-fi. Vlastní úsek pláže, v sezóně i venkovní bazén.

 

Grand Hotel Bernardin 5* – součástí resortu je ještě pětihvězdičkový hotel. Pro zájemce na vyžádání za příplatek můžeme zajistit. Je přímo na pláži, všechny pokoje mají balkon s panoramatickým výhledem na moře. Kromě volných vstupů do mořského parku Termaris má tento hotel navíc malý, ale nádherný, vyhlídkový bazén rovněž s mořskou vodou –jedinečné jsou z bazénu třeba západy slunce nad mořem. 2 restaurace, café bary či piano bar.

 

Mořský park Termaris

…to je nejlepší vnitřní mořská pláž po celý rok. Moře má příznivý vliv na vaše zdraví a vaši pohodu. Tady si ho můžete užívat po celý rok, v kterýkoliv měsíc roku. Plocha je 2.400 m2. Vyhřívaná mořská voda a ten nejlepší výhled na slovinské moře. Klidová i zážitková část. Největší krytý vodní park s vyhřívanou mořskou vodou na slovinském pobřeží. Vlastní vodní plocha má rozlohu 1.000 m2. Moře a bazény dělí jen terasa, kde jsou od jara do podzimu lehátka.

 

Wellness Bendicta

…to je aktuálně nejlepší wellness oáza na Istrii – kombinace čistého mořského vzduchu, slunce, soli a léčivého bahna, blahodárných istrijských bylin – perfektní kombinace pro regenerace, relaxaci a rekreaci. Můžete se projít po „mentální cestě“ benediktinských mnichů v místech, kde v dávných dobách stál jejich klášter. Odborníci vás budou hýčkat tradičními procedurami s maximálním využitím místních ingrediencí, jako je mořská sůl, mořské slané bahno, slaná voda, olivový olej, levandule a další místí byliny. Je zde i jediný hammam na slovinském pobřeží. Jedinečné výhledy na nekonečně modré moře. Finskou saunu s krásnějším výhledem na moře asi nikde jinde nenajdete.

 

Pirano – překrásné historické město v benátském stylu, které ze tří stran omývá moře a ze 4. strany chrání pás hradeb. Centrum tvoří kruhové náměstí s rybářským přístavem. Zde je gotický Benátský dům, rodný dům houslisty G. Tartiniho i další památky. Vysoko nad náměstím dominuje katedrála sv. Jiří s kampanilou, která je zmenšenou kopií benátské kampanily kostela San Marca. Z hradeb (zachovaných je cca 200 metrů) i kampanily skvělé výhledy – od chorvatského po italské pobřeží, v jasných dnech až po Alpy. Zbytek městečka tvoří úzké křivolaké uličky. Nábřeží s kavárnami a restauracemi. Ty rybí jsou opravdu vynikající. Sedíte na nábřeží s historickými domy a koukáte na vlny, co se rozbíjejí o bariéru kamenů, která chrání promenádu od moře. V červnu a září hned po schůdcích můžete dát koupel v moři. Doporučujeme pizzerii Batana, ke které máme osobní nostalgický vztah, protože v začátku devadesátých let jsme sem chodili s našimi klienty z poznávacích zájezdů na jednu večeři. Jedna z nejstarších a nejlepších pizzerií ve Slovinsku ve skoro italském městečku, kterému se právem říká „nejkrásnější slovinské město“, leží na Tartiniho náměstí, v samém srdci Pirana a má výhled na panorama s historickými domy a kampanilou i na tradiční a půvabný rybářský přístav, kterého je součástí.

Portorož – přístav růží má jméno od růžové Madonny. Ve středověku zde byl klášter a přístav, kam se uchylovaly lodě před bouřemi a kde námořníci odpočívali. Mniši je léčili mořskou solí a bylinami. V 19. století zde započal lázeňský turismus. Dnes patří Portorož mezi elitní jadranská letoviska. Je zde rozsáhlá travnatá a písečná pláž – tip pro jarní, červnové a podzimní termíny. Kolem pláže jsou kavárny, cukrárny a skvělé rybí restaurace. Těch jsou v Piranu či Portoroži desítky a jsou celoročně otevřené. Vaše procházka podél moře tak může mít i gurmánský cíl.

Sečovlje – historické soliny na ploše 650 ha s muzeem. Dodnes se zde sůl získává tradičním způsobem odpařování mořské vody. První zmínka o solinách je z roku 804. V části areálu je přírodní rezervace.

Strunjan – pro milovníky procházek. Národní přírodní rezervace s nejvyšším skalním útesem na Jadranu, který je vysoký 80 metrů nad hladinou. Překrásný výhled na skalní útesy porostlé vegetací a Měsíční záliv s jednou z nejkrásnějších pláží Slovinska. Při dobré viditelnosti výhled od Terstu po Alpy. Středomořská vegetace. Naučná stezka. Vyhlídka Strunjanský kříž. 700 let staré soliny či lázně, kde se léčil například Václav Havel. Ovocné sady s ovocem kaki. V listopadovém termínu slavnosti kaki. Olivové háje.

 

Adventní termín: Identický program celého zájezdu, pouze 5. den je odjezd z Laguny již kolem 11. – 12. hodiny. Dopoledne se ještě po snídani můžete koupat a relaxovat v Laguně (Termaris). Cca hodinový přejezd do Lublaně – adventní trhy ve slovinské metropoli, které jsou mezi světoznámým Plečnikovým Trojmostím a největším kostelem Slovinska. Pro zájemce malá prohlídka města – Staré město, Plečnikova architektura. V podvečer nejkrásnější adventní trhy na jihu Rakouska ve Veldenu u jezera Wörthersee. Největší plovoucí adventní věnec na světě má průměr 35 metrů a září na něm 80 tisíc světel. Je zde i plovoucí betlém, 40 adventních bud na promenádě s fascinující kulisou pohádkového zámku s řetězy světel. Zámek jak z pohádek z tisíce a jedné noci si zahrál v několika filmech i seriálech. Barokní betlém. Možnost projížďky lodí kolem adventního věnce. Noční transfer do ČR s dojezdem do Prahy 6. den ráno. V adventním zájezdu nabídneme i fakultativní výlet za adventním trhem do slovinského Koperu a italského Terstu. Adventní trh je i v Piranu a v Portoroži.

 

Fakultativní půldenní i denní výlety ve všech termínech. Vypisovat je budeme podle aktuálních pravidel výjezdů do okolních zemí. Plánujeme tyto:

 

Slovinsko:

 

  • Koper a Isola (250 Kč)

Historická jadranská městečka: Koper je „hlavním městem“ slovinské Istrie – nejvýznamnější památkou je Prétorský palác z 15. století s přilehlou lodžií. Malebné uličky. Románská rotunda. Přístav. Izola – další městečko v „benátském“ stylu s uličkami, barevnými domy i přístavem. Městský palác s gotickým průčelím.

Pro všechny rezervace do 20.1.2021 tento autokarový výlet zdarma jako dárek.

 

 

  • Škocjanské jeskyně (UNESCO) + Lipica (320 Kč)

 

Škocjan: Podzemní řeka Reka vytváří největší podzemní kaňon na světě. Pod zemí teče 34 km a překonává 26 podzemních vodopádů a peřejí. Podíváte se do podzemního kaňonu o délce 600 metrů, šířce 10 – 60 m a výšce 146 m, kterým teče podzemní řeka s vodopády a peřejemi s výškou 10 – 30 metrů. Součástí prohlídky je Martelův dóm s délkou 380 m, šířkou 120 m a výškou 146 m. Je tu stalagmit vysoký 15 m, žije zde macarát jeskynní. Půjdete v podzemí i po mostě 47 metrů vysoko nad řekou. Zdejší propast ve stylu Macochy je vysoká 163 metrů – vyhlídka.

 

Lipica – prohlídka jednoho z nejstarších hřebčínů z roku 1580. Nejstarší evropský hřebčín, který chová stejné plemeno koně bez přerušení. Lipicáni mají obvykle v dospělosti bílou barvu a jsou chováni zejména pro Španělskou jezdeckou školu, která se předvádí v Hofburgu ve Vídni. Vy můžete pozorovat koně, kterých je tu víc jak 300 v ohradách, projít se, projet se bryčkou, je možné vidět i ukázky Španělské jezdecké školy…

 

  • Za pršutem a vínem do Krasu a údolí Vipava (390 Kč)

 

Gurmánský výlet za krasovými vesničkami s návštěvou pršutárny s degustací. Pouze v Krasu se dodnes suší maso – pršut pomocí mořského suchého a slaného větru bora ve speciálních stodolách. Ochutnáte pršut, domácí sýry a ovocné džusy či rudé víno teran. Některý pršut zraje 24 i více měsíců, degustovat lze pancetu, šunku z divočáka, jelení šunku, kravské i kozí sýry, domácí chléb s olivovým olejem,…

 

  • Postojenské jeskyně a Predjamski Grad aneb hned 4 x Guinessova kniha rekordů

(430 Kč)

 

Asi nejkrásnější krápníkové jeskyně na světě se skoro 20 km dlouhý labyrintem podzemních chodeb a dómů. Jediná jeskyně na světě, kde pojedete podzemním vláčkem pod krápníky, mezi kterými jsou zavěšeny lustry z benátského skla. Pouze tady uvidíte na vlastní oči macaráta jeskynního. Jeskyně je přístupná již od roku 1819. Elektrické osvětlení bylo v jeskyni dřív než v hlavním městě Slovinska. Délka prohlídkové trasy je víc jak 5 km, z toho 1.200 m pěšky. Nejznámější krápník se jmenuje Briliant a má zářivě bílou barvu, je vysoký 5 metrů. Do podzemního Koncertního sálu by se vešlo i deset tisíc lidí.

 

Predjamski Grad – zcela unikátní hrad je vestavěn do skály a skalní jeskyně. Skalní stěna je 123 m vysoká. Za největším jeskynním hradem světa je síť tunelů a jeskynní. Hrad se řadí mezi deset nejvíce fascinujících hradů světa. Inspiroval se zde autor světoznámé Hry o trůny a desítky filmů se tu i natáčely.

 

 

  • Gurmánský výlet (cenu připravujeme)

 

Tradiční produkty: olivy, víno a kaki. S místním průvodcem se podíváte di vinařství – prohlídka sklepa a degustace 3 druhů zdejšího vína. Sýr, šunka, chléb. Přejezd do Sv. Petra – prohlídka etnologického muzea s historickým kamenným lisem olivového oleje. Procházka plantáží, kde se pěstuje kaki, a olivovým hájem. Ochutnávka - brusketa, olivový olej, sklenka vína, likér z kaki. V podzimních termínech sklizně kaki i ochutnávka čerstvého ovoce.

 

Itálie:

  • Terst a zámecký park Miramare (300 Kč)

 

Nejdůležitější přístav Habsburské monarchie. Římský amfiteátr, hrad San Giusto s gotickou katedrálou, barokní či románská bazilika, paláce z časů monarchie,…

 

Zámek Miramare Maxmiliána I. Habsburského byl postaven na terase přímo nad mořskou hladinou. V této letní rezidenci cca 14 x pobývala císařovna Sisi. Nádherný zámecký park leží nad mořskou rezervací.

 

  • Grotta Gigante (250 Kč)

 

Jeskyně nad Terstem je překrásně vyzdobena krápníky. Průchod je ale náročný na převýšení i počet schodů. I tato jeskyně má zápis v Guinnessově knize rekordů jako největší turisticky přístupná jeskynní prostora na světě (ale my, co známe Škocjan, víme své). Hlavní dóm má rozměry: výška 98,5 m, šířka 76,3 m a délka 167,6 m.

 

Chorvatsko:

 

  • Do Poreče na zmrzlinu a pivo (390 Kč)

 

Dva tisíce let staré istrijské město s Eufráziovou bazilikou ze 6. století, která je zapsána v seznamu světového dědictví UNESCO. Zbytky antických chrámů, domy i paláce ve stylu benátské gotiky, uličky i turistické promenády. Vyhlášená jsou show zdejších zmrzlinářů. Minipivovar. V červnovém a zářijovém termínu atraktivní koupání v průzračném Jadranu. 400 m vzdálený ostrůvek Sveti Nikola. Pokud pojedete s dětmi, tento výlet doporučujeme. U Poreče je největší akvapark na IstriiAquacolors - nejvíce zábavy v Chorvatsku na jednom místě. Jen líná řeka je dlouhá 500 metrů. Obřích tobogánů je 13.

 

Minimální počty účastníků pro výlety: 15. U gurmánského výletu 25. Cena výletů zahrnuje: dopravu, služby průvodce. Nezahrnuje vstupy a degustace.

 

Pro kolektivy je možné domluvit i jiné termíny zájezdů do Mořského parku Laguna (Termaris).

 

Ve spolupráci s CK Permon s.r.o. IČO 48949493

Získat více informací o destinaci - klikněte ZDE

Cena obsahuje

Cena zahrnuje: dopravu, 3 x nocleh s bufetovou polopenzí v hotelu **** HISTRION (v červnu a v září ubytování v hotelu Vile Park 3*, bufetová polopenze v Histrion 4*), welcomedrink při příjezdu, 4-denní neomezený vstup do akvaparku Laguna (Termaris), pobytové taxy. Slevy: děti 3 – 6,9 let – sleva 1.500 Kč (s dvěma dospělými), děti 7 – 14,9 let – sleva 700 Kč (s dvěma dospělými), 3. osoba na třílůžkovém pokoji (sleva 700 Kč).

Cena neobsahuje

Doplatky: 1/1: 1.200 Kč ve všech termínech kromě června a září – to je 1.650 Kč., snídaně při příjezdu: 290 Kč, večeře při odjezdu: 480 Kč, výhled na moře: 400 Kč/os. Nabízíme zcela nové pojištění Allianz.

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Pokoj 2+0
6 800 Kč/osobu
Facebook