Slovinsko - Mořský park Laguna (Termaris)- Histrion 4* / Vile Park 3* - Autobusová doprava 

Termíny a ceny
Kód zájezdu: Slovinsko - Mořský park Laguna (Termaris)- Histrio
Typ ubytování: Hotel
Poloha: do 100m od pláže, v centru
Typ stravy: polopenze
Lokalita: Slovinsko / Mořské park Laguna / Relaxace v zastřešených, mořských, lázních Laguna
Doprava: Autobus

Informace o zájezdu

Mořský park Laguna (Termaris)

 

Vaše oblíbená slovinská přímořská relaxace úplně v novém aneb tradice v novém luxusu … a už jen jeden krok k moři po celý rok…Každý měsíc jeden termín. Oblíbený relaxační zájezd naší CK do krytých mořských bazénů a vířivek přímo na břehu Jadranu s hotelem 4* a s bufetovou polopenzí jezdíme více jak 20 let.

 

Celý hotelový komplex prošel v roce 2020 kompletní rekonstrukcí – pokoje jsou nově vystavěné a zařízené ve středomořském stylu s důrazem na istrijské tradice. Rekonstrukcí prošly všechny prostory hotelu vč. restaurace i vlastního Mořského parku. Vaše pohodová 4denní relaxace v 7 bazénech a několika vířivkách s mořskou vodou teplou 28 - 34 C přímo na břehu moře pod střechou a s výhledem na otevřené moře přímo ve vašem luxusním hotelu 4*. Vaše pokoje jsou přímo nad wellness Laguna (Termaris) a Benedicta. 4 denní volný vstup do bazénů v ceně. Zcela nové wellness se světem saun a terapií. V naší nabídce již více jak 20 let – nyní v krásném novém šatu moderního resortu, zbudovaného s citem k tradicím. Užijte si relaxační odpočinkový zájezd mezi mořem, oleandry, palmami, rozmarýnovými keři a vavříny, mezi Portoroží a Piranem, v nově zrekonstruovaném letovisku St. Bernardin Resort. Váš hotel obklopený nekonečnou modří moře má přímý přístup do mořského vodního parku Termaris (dříve Laguna) s nejkrásnějším výhledem na slovinské moře a do wellness centra Benedicta, které nabízí saunový svět, solnou místnost i nejrůznější istrijské masáže a kosmetické procedury. V zářijovém termínu noclehy v navazujícím hotelu Ville Park + vyhřáté moře.

 

Program zájezdů:

 

1.den: Odjezd z Prahy ve 21.00 hodin (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase A – hraniční přechod Dolní Dvořiště). Noční transfer přes Rakousko do Slovinska.

2.den  – 5.den: Vaše individuální relaxace v mořských bazénech Termaris (Laguna). Náš průvodce vám v průběhu pobytu nabídne celou řadu aktivit, procházek či fakultativních výletů:

 


* procházky do Portorože (celoročně otevřené rušné přímořské letovisko, nejlepší ve Slovinsku, z hotelu jen cca 1 km procházkou podél moře) či historického Pirana v benátském stylu (z hotelu cca 2 km podél moře krásnou procházkou) na opačné straně od hotelu

 

* lodní výlet do Isoly či podle celého slovinského pobřeží pod až 80 m vysokými skalisky  (nástup na loď přímo u hotelu)

* procházky do vzdálenějšího okolí – historické saliny Sečovlje, jachtařský přístav Lucija a sochy v přírodě Forma Viva na straně jedné či na straně druhé skalní útesy nad mořem – přírodní pak s vyhlídkami a salinou Strunjan, místa, kde se točil film Účastnící zájezdu, olivové háje, kaki plantáže…

* Strunjan – to je cíl pro milovníky procházek. Národní přírodní rezervace s nejvyšším skalním útesem na Jadranu, který je vysoký 80 metrů nad hladinou. Překrásný výhled na skalní útesy porostlé vegetací a Měsíční záliv s jednou z nejkrásnějších pláží Slovinska. Při dobré viditelnosti výhled od Terstu po Alpy. Středomořská vegetace. Naučná stezka. Vyhlídka Strunjanský kříž. 700 let staré soliny či lázně, kde se léčil například Václav Havel. Ovocné sady s ovocem kaki. V listopadovém termínu slavnosti kaki. Olivové háje.

* můžete využít půjčovnu kol

Jen na vás bude záležet, zda se připojíte či zda si vyrazíte někam sami, zda si jen užijete slané vody, vířivek a pohody. Při ranním příjezdu 2. dne je možné si doobjednat bufetovou snídani. Ubytování (pokojová karta) obvykle kolem 14. hodiny (někdy ale i po příjezdu), ale již od rána můžete využívat relaxační Lagunu (Termaris). Poslední programový den je odjezd kolem 19. hodiny, je možné si doobjednat večeři, Lagunu máte i tento celý den plně k dispozici. Jiný poslední den má prosincový zájezd, kdy vás čeká adventní překrásný program – podrobnosti níže.

6.den: Návrat do Prahy v časných ranních hodinách. Ostatní místa s časovým odstupem jako při odjezdu.

 

Termíny a ceny:  

 

23.03. – 28.03.           hotel Histrion 4*          6.800 Kč

14.04. –  19.04           hotel Histrion 4*         8.000 Kč VELIKONOCE

18.05. – 23.05.           hotel Histrion 4*         7.300 Kč

08.06. – 13.06.           hotel Vile Park 3*       6.800 Kč

 

Cena zahrnuje: dopravu busem Setra či Mercedes, 3 x nocleh s polopenzí v hotelu hotelu 4*  Histrion či 3*  Vile Park (dle termínu) s bufetovou polopenzí v hotelu 4*,  4-denní neomezený vstup do Mořského parku  Laguna/Termaris, taxy, vstup do casina Portorož a do casina Bernardin. Slevy: děti 3 – 6 let – sleva 1.500 Kč (s dvěma dospělými), děti 7 - 12 let – sleva 700 Kč (s dvěma dospělými), 3. osoba na třílůžkovém pokoji (sleva 500 Kč). 

 

Hotel Histrion 4* – moderní a plně rekonstruovaný hotel (2020) nabízí zcela nové klimatizované pokoje v pastelových modrých, fialových a zelených tónech s nádechem Istrie s vlastním balkonem a výhledem na moře či hotelovou lagunu s malým přístavem a na kampanilu bývalého klášterního kostela St. Bernardin. Vybavení pokoje: wi-fi zdarma, kabelová TV, minibar, trezor. V koupelně je vana nebo sprcha, fén a toaletní potřeby zdarma. WC. Hned při příchodu do hotelové auly vás přivítají zdi ze suché kamenné stavby – ukázka typické istrijské architektury, která byla zapsaná do Seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO, či typické istrijské okenice škure. Celá rekonstrukce hotelu byla v istrijském tradičním duchu s prvky moře, piranské soli, levandule, olivovníků či istrijských dubů. Restaurace podává místní i mezinárodní jídla formou bufetu.


Nezapomeňte, že z hotelu máte JEN JEDEN KROK K MOŘI, jak praví hotelový slogan.

 

Hotel Vile Park 3* je součástí komplexu a je rovněž jen pár kroků od moře – cca 20 metrů. Pár kroků je i Mořský park Termaris (vstupy v ceně). Stravování je formou bufetu 4* v hlavní budově hotelu Histrion. Pokoje jsou rozloženy kolem věže klášterního kostela sv. Bernardina. Některé mají balkon. Klimatizace, posezení, kabelové TV, koupelna se sprchou, fénem a toaletními potřebami, WC. Ve všech pokojích je rovněž bezplatná wi-fi. Vlastní úsek pláže, v sezóně i venkovní bazén. Na obrázku – červené střechy.

 

Grand Hotel Bernardin  5* – součástí resortu je ještě pětihvězdičkový hotel. Pro zájemce na vyžádání za příplatek můžeme zajistit. Je přímo na pláži, všechny pokoje mají balkon s panoramatickým výhledem na moře. Kromě volných vstupů do mořského parku  Termaris má tento hotel navíc malý, ale nádherný, vyhlídkový bazén rovněž s mořskou vodou –jedinečné jsou z bazénu třeba západy slunce nad mořem. 2 restaurace, café bary či piano bar.

Mořský park Termaris – to je nejlepší vnitřní mořská pláž po celý rok. Moře má příznivý vliv na vaše zdraví a vaši pohodu. Právě zde si ho můžete užívat po celý rok v kterýkoliv měsíc v roce. Plocha je 2.400 m². Vyhřívaná mořská voda a ten nejlepší výhled na slovinské moře. Klidová i zážitková část. Největší krytý vodní park s vyhřívanou mořskou vodou na slovinském pobřeží. Vlastní vodní plocha má rozlohu 1.000 m². Moře a bazény dělí jen terasa, kde jsou od jara do podzimu lehátka.

 

Wellness Bendicta…to je aktuálně nejlepší wellness oáza na Istrii – kombinace čistého mořského vzduchu, slunce, soli a léčivého bahna, blahodárných istrijských bylin – perfektní kombinace pro regenerace, relaxaci a rekreaci. Můžete se projít po „mentální cestě“ benediktinských mnichů v místech, kde v dávných dobách stál jejich klášter. Odborníci vás budou hýčkat tradičními procedurami s maximálním využitím místních ingrediencí, jako je mořská sůl, mořské slané bahno, slaná voda, olivový olej, levandule a další místí byliny. Je zde i jediný hammam na slovinském pobřeží. Jedinečné výhledy na nekonečně modré moře. Finskou saunu s krásnějším výhledem na moře asi nikde jinde nenajdete.

 

Výlety – v každém termínu nějaký: Pirano a Portorož – pěšky či minibusem (vždycky), Sečovlje, Strunjan (oboje pěšky), Koper a Isola (250 Kč), Škocjanské jeskyně (UNESCO) + Lipica (320 Kč), Za pršutem a vínem do Krasu a údolí Vipava (390 Kč), Postojenské jeskyně a Predjamski Grad aneb hned 4 x Guinessova kniha rekordů (430 Kč), Gurmánský výlet (cenu připravujeme), Terst a zámecký park  Miramare (300 Kč), Grotta Gigante (250 Kč), Do Poreče na zmrzlinu a pivo (390 Kč)

 

 


Adventní termín: Identický program celého zájezdu, pouze 5. den je odjezd z Laguny již kolem 11. – 12. hodiny. Dopoledne se ještě po snídani můžete koupat a relaxovat v Laguně (Termaris). Cca hodinový přejezd do Lublaně – adventní trhy ve slovinské metropoli, které jsou mezi světoznámým Plečnikovým Trojmostím a největším kostelem Slovinska. Pro zájemce malá prohlídka města – Staré město, Plečnikova architektura. V podvečer nejkrásnější adventní trhy na jihu Rakouska ve Veldenu u jezera Wörthersee. Největší plovoucí adventní věnec na světě má průměr 35 metrů a září na něm 80 tisíc světel. Je zde i plovoucí betlém, 40 adventních bud na promenádě s fascinující kulisou pohádkového zámku s řetězy světel. Zámek jak z pohádek z tisíce a jedné noci si zahrál v několika filmech i seriálech. Barokní betlém. Možnost projížďky lodí kolem adventního věnce. Noční transfer do ČR s dojezdem do Prahy 6. den ráno. V adventním zájezdu nabídneme i fakultativní výlet za adventním trhem do slovinského Koperu a italského Terstu. Adventní trh je i v Piranu a v Portoroži. Pro kolektivy je možné domluvit i jiné termíny zájezdů do Mořského parku Laguna (Termaris) kdykoliv v roce v jakékoliv podobě.

 

Ve spolupráci s CK Permon s.r.o. IČO 48949493

Získat více informací o destinaci - klikněte ZDE

Program zájezdu

1. - 6. den

Program zájezdů:

 

1.den: Odjezd z Prahy ve 21.00 hodin (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase A – hraniční přechod Dolní Dvořiště). Noční transfer přes Rakousko do Slovinska.

2.den  – 5.den: Vaše individuální relaxace v mořských bazénech Termaris (Laguna). Náš průvodce vám v průběhu pobytu nabídne celou řadu aktivit, procházek či fakultativních výletů:

 


* procházky do Portorože (celoročně otevřené rušné přímořské letovisko, nejlepší ve Slovinsku, z hotelu jen cca 1 km procházkou podél moře) či historického Pirana v benátském stylu (z hotelu cca 2 km podél moře krásnou procházkou) na opačné straně od hotelu

 

 

* lodní výlet do Isoly či podle celého slovinského pobřeží pod až 80 m vysokými skalisky  (nástup na loď přímo u hotelu)

* procházky do vzdálenějšího okolí – historické saliny Sečovlje, jachtařský přístav Lucija a sochy v přírodě Forma Viva na straně jedné či na straně druhé skalní útesy nad mořem – přírodní pak s vyhlídkami a salinou Strunjan, místa, kde se točil film Účastnící zájezdu, olivové háje, kaki plantáže…

* Strunjan – to je cíl pro milovníky procházek. Národní přírodní rezervace s nejvyšším skalním útesem na Jadranu, který je vysoký 80 metrů nad hladinou. Překrásný výhled na skalní útesy porostlé vegetací a Měsíční záliv s jednou z nejkrásnějších pláží Slovinska. Při dobré viditelnosti výhled od Terstu po Alpy. Středomořská vegetace. Naučná stezka. Vyhlídka Strunjanský kříž. 700 let staré soliny či lázně, kde se léčil například Václav Havel. Ovocné sady s ovocem kaki. V listopadovém termínu slavnosti kaki. Olivové háje.

* můžete využít půjčovnu kol

Jen na vás bude záležet, zda se připojíte či zda si vyrazíte někam sami, zda si jen užijete slané vody, vířivek a pohody. Při ranním příjezdu 2. dne je možné si doobjednat bufetovou snídani. Ubytování (pokojová karta) obvykle kolem 14. hodiny (někdy ale i po příjezdu), ale již od rána můžete využívat relaxační Lagunu (Termaris). Poslední programový den je odjezd kolem 19. hodiny, je možné si doobjednat večeři, Lagunu máte i tento celý den plně k dispozici. Jiný poslední den má prosincový zájezd, kdy vás čeká adventní překrásný program – podrobnosti níže.

6.den: Návrat do Prahy v časných ranních hodinách. Ostatní místa s časovým odstupem jako při odjezdu.

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Pokoj 1+0
6 800 Kč/osobu
Pokoj 2+0
6 800 Kč/osobu
Pokoj 2+1
6 800 Kč/osobu
Facebook