španělsko, Costa de Almería pro seniory 55+ - Hotel Playacapricho 

Termíny a ceny
Kód zájezdu: španělsko, Costa de Almería pro seniory 55+ - Hote
Typ ubytování: Hotel
Poloha: na pláži, do 1000m od centra
Lokalita: Španělsko / Costa de Almería / Roquetas de Mar
Doprava: Letecky

Informace o zájezdu

Popis zájezdu

Costa de Almeria se nachází na jihu Španělska, v nejvýchodnějším cípu regionu Andalusie. Na více než 200 km dlouhém pobřeží najdeme jak divokou přírodu a rozeklaná skaliska, tak dlouhé písčité pláže s průzračně čistou vodou oceněné modrou vlajkou EU.

Oblast je charakteristická minimálním množstvím srážek a naopak největším počtem slunečných dní v celé Evropě, což se pochopitelně odráží na rázu zdejší krajiny, takže zde mj. nalezneme jedinou poušť v Evropě, na které se natáčela řada známých, především westernových filmů.

Z kulturních památek jistě nelze opomenout maurskou pevnost Alcazaba, která je dominantou hlavního města oblasti a poskytuje pěkný výhled na přilehlou arabskou čtvrť i celé město. Pobřeží Costa de Almeria je ideální pro všechny, kteří si zamilovali krásy Andalusie a zároveň chtějí poznat nová místa.

Cena obsahuje

- Zpáteční letenka Praha – Almería – Praha (včetně všech poplatků)
- Transfer letiště – hotel – letiště
- 7 nocí pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji
- Polopenze formou švédských stolů včetně 0,35l vody a 0,2l vína k večeři
- Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
- Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Cena neobsahuje

- Fakultativní výlety a služby
- Komplexní pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu

Hotel Playacapricho ****

Poloha

Tento kvalitní hotel se nachází v oblíbené oblasti Roquetas de Mar přímo u krásné pláže. Hotel je od pláže oddělen pouze pobřežní promenádou, po které se příjemnou procházkou dostanete třeba až do samého centra města Roquetas, které je vzdáleno cca 5 km, a kde můžete vidět místní dominantu Castillo da Santa Ana. Z hotelu je možnost přímého vstupu na pláž. V okolí hotelu se nachází spousta restaurací, barů, plážových barů, supermarketů (velký sortiment s přijatelnými cenami) a autobusová zastávka. V blízkosti hotelu se nachází také golfové hřiště. Letiště je vzdáleno cca 40 km.

Hotel Playacapricho patří do známého a velmi oblíbeného řetězce Playasenator, jejichž hotely již znáte z naší nabídky (např. Playacanela, Playa Bonita, Playaballena, atd.)

Vybavení hotelu

V hotelu se nachází vstupní hala s recepcí, výtah, Wifi (za poplatek), vnitřní a venkovní bazén, lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, restaurace, bary a kavárna.

Vybavení pokoje

Krásné moderní pokoje s balkonem či terasou jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, telefonem, trezorem a minibarem (za poplatek), satelitní TV, klimatizací a fénem. Pokoje jsou bez možnosti přistýlky. V pokoji jsou umístěna dvě široká lůžka pro 2-3 dosp. osoby.

Stravování

Polopenze formou švédských stolů vč. sklenice vody a vína k večeři.

Pláž

Dlouhá písečná pláž (místy přechází v kamínky) s pozvolným vstupem do moře se nachází přímo u hotelu a je oddělena pouze pobřežní promenádou (nejezdí zde auta). Lehátka a slunečníky za poplatek.

Celodenní výlet GRANADA (Costa de Almería)

     

Popis

Po krátké prohlídce města odjezd k atraktivnímu cíli mnoha turistů - k prohlídce arabského sídelního paláce Alhambra, paláce Carlose V. a zároveň nejkrásnější arabské stavbě všech dob na světě. Prohlídka překrásných zahrad Generalife, které se nachází v těsném sousedství Alhambry. Zde je možné pozorovat fontánky, vodní nádržky v pečlivě udržované zahradě s mnoha druhy pestrobarevných květin. Poté návrat zpět do města, volno, možnost návštěvy královské kaple či katedrály, odpoledne návrat do letoviska.

Cena: 2 160 Kč / 77 Eur
Cena obsahuje: autobusová doprava, průvodce/ delegát, vstupy do památek (pokud není uvedeno jinak, není zahrnut oběd)

Pozn.: Výlet se uskuteční při min. účasti 30 osob. Programový sled výletu může být na místě změněn.

 

Minihollywood

   

Popis

V blízkosti pouště v Tabernas navštívíme tematický park Divokého západu – Mini Hollywood a Texas Hollywood. Poznejte nezapomenutelnou atmosféru s kovboji na koních. Uvidíte dřevěné kantýny a kostelíky, kde se natáčela spousta westernových filmů. Točily se zde filmy například s Clintem Eastwoodem, Harrisonem Fordem, Terrencem Hillem, Budem Spencerem a dalšími. V parku je také minizoo rezervace, kde můžete spatřit například žirafy, tygry, gazely a bílé nosorožce.

Cena: 1 490 Kč / 55 Eur
Cena obsahuje: autobusová doprava, průvodce/ delegát, vstupy do památek (pokud není uvedeno jinak, není zahrnut oběd)

Pozn.: Výlet se uskuteční při min. účasti 30 osob. Programový sled výletu může být na místě změněn.

 

Sierra Nevada & Guadix

   

Popis

Po odjezdu z hotelu zastávka v malebné vesničce Seine Almeia, zde degustace místního vína. Dále přejezd na jižní území Sierra Nevady, jednoho z nejkrásnějších pohoří v Evropě, druhá zastávka v přístavu La Ragua. Sierra Nevada je jedno z nejvyšších pohoří v západní Evropě s výškou přes 3 000 m nad mořem a s vrcholem Mulhacén - nejvyšší na Iberijském poloostrově. Městečko Quadix je proslulé více než 2 000 obyvatelnými jeskyněmi, je skutečným prehistorickým městem, zde se nachází i krásná kaple Ermina Nueva. Po prohlídce volno na nákupy, prohlídku parku a katedrály (není v ceně). Guadix je jedno z nejstarších osídlení ve Španělsku a i v oblasti Granady. Poslední zastávkou bude hrnčířská vesnička Alhabía, kde je možné navštívit hrnčířskou dílnu a sledovat práci hrnčířů. Po prohlídce návrat do hotelu.

Cena: 1 400 Kč / 50 Eur
Cena obsahuje: autobusová doprava, průvodce/ delegát, vstupy do památek (pokud není uvedeno jinak, není zahrnut oběd)

Pozn.: Výlet se uskuteční při min. účasti 30 osob. Programový sled výletu může být na místě změněn.

 

Gibraltar

      

Popis

Odjezd v časných ranních hodinách směrem na Gibraltar. Po přechodu hranic následuje projížďka mikrobusy po celém Gibraltaru. Zastávka na nejjižnějším cípu Gibraltaru, na vyhlídce do Afriky přes Gibraltarský průliv a u jeskyně sv. Michala. Zhruba v polovině skály se scházejí opičky, které si můžete vyfotografovat a jízdu ukončíte v městečku s množstvím nákupních možností, anglickými puby i kostelíky. Na tento výlet je nutností cestovní pas.

Nezapomeňte si prosím vzít s sebou cestovní pas!!! Prozatím je povolen vstup i na občanský průkaz, ale situace se může v průběhu sezóny změnit.

Cena: 2 310 Kč / 85 Eur
Cena obsahuje: autobusová doprava, průvodce/ delegát, minibus po Gibraltaru

Pozn.: Výlet se uskuteční při min. účasti 30 osob. Programový sled výletu může být na místě změněn.

 

(ve spolupráci s CK Quality Tours)

Získat více informací o destinaci - klikněte ZDE

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Pokoj 2+0
16 490 Kč/osobu
Facebook