Okruh Švýcarskem - Autobusová doprava

Německo, francouzské Chamonix a Lichtenštejnsko

Termíny a ceny
Kód zájezdu: SV-OKR
Typ ubytování: Hotel
Poloha: v centru
Typ stravy: se snídaní
Lokalita: Švýcarsko / Velký okruh Švýcarskem / Poznávací zájezd Švýcarsko
Doprava: Autobus

Získat více informací o destinaci - klikněte ZDE

Cena obsahuje

dopravu luxusním autobusem, 2x ubytování v hotelu se snídaní, průvodce a služby CK, pojištění CK proti úpadku.

Cena neobsahuje

2x večeře – 1.100,-Kč/os.(40 €) – (polévka nebo salát + hlavní jídlo + zmrzlina), komplexní cestovní pojištění – 150,- Kč/os.(6 €), pokoj 1/1-1.500,- Kč/os. (55 €). Doporučené kapesné cca 50 € nebo 60 CHF (Rýnské vodopády, loď Ženeva, lanovka Chamonix – jede od června do konce září).

Poznámka

Nástupní místa: Brno, Velké Meziříčí, Jihlava, Humpolec, Střechov, Praha, Beroun, Žebrák, Rokycany, Plzeň, Rozvadov.

Program zájezdu

1. den

Ve večerních hodinách odjezd z Brna, přes Prahu a Rozvadov do Německa a Švýcarska

2. den

Ráno příjezd a prohlídka města Lindau, ležícího u Bodamského jezera. Následuje přejezd do malebného starobylého městečka s historickým jádrem ze 14. století - Stein nad Rýnem. Pokračujeme ke světoznámým Rýnským vodopádům, které budeme obdivovat z několika vyhlídek. Možnost vyjížďky lodí pod vodopády. Odpoledne přesun do Bernu, prohlídka města, katedrála, parlament, centrum a hlavní třída města. Odjezd na ubytování do hotelu***.Volno, možnost procházky do nedalekého Wangenu, kde se nachází vzácná švýcarská památka - dřevěný most ze 14. století přes řeku Aare. Možnost večeře, nocleh.

3. den

po snídani zavítáme do krásného, lázeňského města Montreux, procházka podél ženevského jezera mezi cizokrajnými stromy a kouzelnou zelení. Dále přes průsmyky a horskou vyhlídku Martigny do Francie do Chamonix, světoznámého horského městečka pod Mont Blancem, cestou vidíme vodopády, ledovce, přírodní scenérie. V Chamonix odpočinek, procházka po horském středisku s překrásnými pohledy na masiv Mont Blanc. Možnost výjezdu lanovkou na Planpratz (2000 m.n.m.) dle zájmu klientů. Odpoledne odjezd do Ženevy. Zde můžeme obdivovat Anglickou zahradou, symbolický vodotrysk na kraji jezera, možnost okružní plavby lodí, uvidíme i sídlo mezinárodní organizace OSN, atd.. Po prohlídce města se vrátíme podél Ženevského jezera zpět na hotel. Možnost večeře, nocleh.

4. den

po snídani odjezd do Interlakenu, prohlídka města s možností nákupu v obchodním domě Migros. Horskou krajinou přes další průsmyk se dostaneme do střední části Švýcarska, kde Vás čeká prohlídka malebného města Luzernu. Romantickou cestou kolem jezera Vierwaldstatersee projedeme k bájnému Altdorfu. Prohlédneme si město Viléma Tella a poté zavítáme do Schwyzu, kde vznikla švýcarská konfederace. Následuje průjezd horskými městy a vesnicemi kolem jezer až do Glarenských Alp. Ve večerních hodinách příjezd do Vaduzu, prohlídka hlavního města jednoho z nejmenších států světa, Lichtenštejnského knížectví.

5. den

Příjezd do ČR v časných ranních hodinách do Prahy (cca v 5 hod) a do Brna (cca v 8 hod.)
Facebook