Velká Británie - Anglie, Wales, Skotsko - Autobusová doprava

/Design/Icons/FirstMinute.png
Termíny a ceny
Kód zájezdu: Velká Británie - Anglie, Wales, Skotsko
Typ ubytování: Hotel
Lokalita: Velká Británie / Anglie, Wales, Skotsko / Anglie, Wales, Skotsko
Doprava: Autobus

Informace o zájezdu

Anglie, Wales, Skotsko

Anglie, Wales, Skotsko
 

Tento zájezd do Anglie a Skotska nabízí zajímavý průřez Velkou Británií. Program zájezdu neopomíjí ani historické památky staré Anglie (Londýn, York, Chester, Salisbury aj.), hrady ve Walesu, přírodně lákavé oblasti Anglie (národní park Snowdonia, jezerní oblast Lake District), hory Skotska, jezero Loch Ness, magické kamenné monolity Stonehenge aj., ani zajímavá města Skotska včetně jednoho z nejkrásnějších měst Evropy Edinburghu.

 

Program zájezdu

1. den (so): Odjezd z Prahy v poledních hodinách. Přejezd do Anglie.
2. den (ne): Prohlídka LONDÝNA - Big Ben, Houses of Parliament, Downing Street, Westminster Abbey (UNESCO), Trafalgar Square, Hyde Park aj. Nocleh v hotelu.
3. den (po): YORK - působivé historické město. Impozantní katedrála, kostel archanděla Michaela, zajímavé ulice se středověkými domy. Zastávka u HADRIANOVA VALU - památka na římskou vládu na ostrově. Příjezd do Skotska.
4. den (út): Skotsko - okruh po skotské vrchovině. Zastávka v pohádkové vesničce LUSS ležící na břehu jednoho z nejkrásnějších jezer Skotska LOCH LOMOND. Průjezd pohořím Grampian a přes vřesoviště RANNOCH MOOR a fascinujícím údolím GLEN COE s krásnými přírodními scenériemi, krátká procházka. Přes turistické středisko FORT WILLIAM ležící na břehu mořského zálivu do SPEAN BRIDGE - pěkné pohledy na zelená údolí, skalnaté vrcholy a nejvyšší horu Skotska BEN NEVIS. Ruiny hradu URQUHART, ze kterého je nádherný rozhled na jezero LOCH NESS.
5. den (st): EDINBURGH (UNESCO) - metropole Skotska považovaná za jedno z nejkrásněji položených měst. Dominantní hrad, katedrála, Princess Street aj. Návštěva středověkého městečka s hradem STIRLING.
6. den (čt): Zastávka v GRETNA GREEN, vesnička s kovárnou proslulou pořádáním skotských svateb.Návštěva přírodně zajímavé jezerní oblasti LAKE DISTRICT . Turistické středisko KESWICK se zajímavými zelenými domy je položeno na břehu nejkrásnějšího jezera oblasti Derwenwater.Vyhlídková jízda podél největšího jezera Windermere.Večerní LIVERPOOL - návštěva míst spojených se skupinou Beatles (Penny Lane, Strawbery Fields, Cavern Club).
7. den (pá): Wales - návštěva národního parku SNOWDONIA s krásnými jezery a nejvyšší horou Walesu Snowdon. Hrad CAERNARFON patřící k nejlépe dochovaným hradům v Evropě, na kterém byl roku 1969 korunován princ Charles Princem z Walesu. CONWY - městečko, ve kterém zaujmou dochované hradby, malé rybářské domky a především mohutný hrad postavený králem Eduardem I. CHESTER - jedno z nejzachovalejších historických měst v Anglii.
8. den (so): STONEHENGE (UNESCO) - prehistorická kamenná svatyně. SALISBURY - městečko se světoznámou katedrálou. Krátká zastávka v BRIGHTONU - mezinárodní přímořské lázně s exotickou budovou Královského pavilonu. Trajekt na pevninu.
9. den (ne): KOLÍN NAD RÝNEM (UNESCO) - devítihodinová prohlídka města - románská bazilika sv. Martina, gotická katedrála, římská věž z 1.stol.n.l. a další významné památky. V případě neočekávané dopravní situace může být prohlídka jiného města po trase. Příjezd do ČR v pozdních večerních hodinách až ranních hodinách. V případě neočekávané dopravní situace může být prohlídka jiného města po trase.

 

Ve spolupráci s CK Mayer Crocus IČO 25622706

Získat více informací o destinaci - klikněte ZDE

Cena obsahuje

Cena zahrnuje
dopravu autobusem
přejezd La Manche
průvodce
3x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
3x ubytování v soukromí (dvoulůžkové pokoje) s polopenzí

Cena neobsahuje

Cena nezahrnuje
Pro skupinu se předem objednává vstup do Stonehenge (vstup dospělý 19 GBP). Pokud o vstup nemáte zájem, je potřeba toto nahlásit do CK.
Fakultativně
pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 330 Kč)
3x snídaně v hotelu (příplatek: 525 Kč)
1/1 pokoj u tohoto zájezdu není možný.

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Pokoj 2+0
15 490 Kč
15 090 Kč/osobu
Facebook