Výlety na Ischii

V průběhu Vašeho pobytu na ostrově Ischia je pro Vás připravena široká nabídka fakultativních výletů, jejichž pořadatelem je místní poskytovatel služeb. Výlety si můžete objednat a zaplatit i delegátky na Ischii, která Vás bude na první informační schůzce informovat o aktuálním programu na nadcházející dny. Výlety se uskuteční při naplnění stanoveného minimálního počtu účastníků a za příznivých klimatických podmínek. Uvedené ceny výletů jsou orientační a nezahrnují případné vstupy do objektů. Většina výletů je pořádána v českém jazyce, některé jsou pak v jazyce německém nebo anglickém.

 

Okružní jízda kolem ostrova Ischia autobusem (cca 20 €/os.)

polodenní výlet pořádaný ráno či odpoledne / Ischie je největší ostrov v Neapolském zálivu, bohatý na historii, zajímavé památky, kostely,.. a proslavený díky vývěrání mnoha termálních vod. Okružní jízda Vám umožní poznat charakteristická místa s vyhlídkami na okolí a přírodní krásy, které bychom jinde těžko hledali. Během jízdy bude krátka přestávka na opravdové italské kapučíno (cca 2,50 €) a zastávka v Sant' Angelu – bývalé rybářské vesničky. Následovat bude ochutnávka likérů: limoncella, meloncella, rucola a pro odvážné i něco více i s možností zakoupení. Hned po snídani nebo odpoledne si Vás vyzvedne průvodce v blízkosti Vašeho hotelu. Doba trvání výletu: cca 4 hodiny. Cena zahrnuje: průvodce, autobusovou dopravu.


Bájný ostrov CAPRI (cca 75 €/os.)

celodenní výlet / Capri je fascinující a romantický ostrov (cca 11km²) známý hlavně z doby antické. Již římský císař Augustus, a po něm Tiberius, si tento ostrov oblíbili a zvolili pro svůj pobyt. Výlet na ostrov Capri je jedinečná příležitost pro prohlídku toho, co mnozí považují za jeden ze sedmi divů světa. Po příjezdu na Capri (po cca hodinové plavbě) následuje přeprava minibusy z přístavu Marina Grande do Anacapri. Zde je prohlídka Villy San Michele (muzea) s nádherným parkem, prohlídka kostelíčka San Michele – známého pro svoji majolikovou podlahu. Po přestávce na oběd je přejezd do centra ostrova, obce Capri na prohlídku známého náměstíčka „La Piazzetta“, procházku veřejným parkem s pohádkovými výhledy na skalnaté obry „Faraglioni“ a nejkrásnější uličku vystavěnou  do mohutných skal „Via Krupp“. Cena nezahrnuje: (dle volby na místě): vstup do muzea S. Michele cca 7 €/os., kostelíček S. Michele cca 2 €/os., lanovka na nejvyšší vrchol Monte Solaro cca 10 €/os., okruh lodičkou kolem ostrova cca 17 €/os. (Modrá jeskyně cca 12,50 €/os. - NEDOPORUČUJEME) Doba trvání výletu: cca. 8-9 hod. (cca 8:45-18:30 hod.) Cena zahrnuje: lodní přepravu na Capri a zpět, autobusovou přepravu na ostrově Capri, autorizovaného průvodce, český doprovod, dopravu z hotelu do přístavu a zpět.


AMALFITÁNSKÉ POBŘEŽÍ autobusem (cca 55 €)

celodenní výlet / Sorrento - proslavené básníky a pěvci je perlou poloostrova. Veselé a s návštěvníky z celého světa je také místem známé mimo jiné pro voňavé citrusové plody, ze kterých se vyrábí skvělé ”limoncello” a pro řemeslnou výrobu hracích krabiček z vykládaného dřeva – tzv. Intarzie. Amalfi - bývalé sídlo biskupů a jedna ze čtyř slavných námořních republik. Právě zde vynalezl Flavio Gioia buzolu. Nejznámější památkou je chrám Svatého Ondřeje  – Dumo di S. Andrea. Ravello - město Richarda Wagnera se nachází ve výšce 315 m.n.m. na pohoří hor Lattari. První osídlení bylo v 6. st.n.l. Římany. Odjezd v brzkých ranních hodinách cca v 6 hod. od hotelů, odplouváme trajektem v 6:40 hod. Cena nezahrnuje: oběd cca 15 €/os. , vstup do chrámu S. Andrea cca 3 €/os., okruh lodičkou cca 15 €/os.Doba trvání výletu: cca 8 hodin (cca 6-17 hod.) Cena zahrnuje: autobusovou a trajektovou přepravu,  český doprovod, parkoviště a další poplatky.


Archeologický objekt POMPEJE a stále aktivní sopka VESUV  (cca 60 €/os.)

celodenní výlet / V brzkých ranních hodinách transfer z hotelu do přístavu a nalodění na trajekt v cca 6:25 hod. Příjezd na pevninu do Neapole. V programu 2-2,5 hodinová prohlídka s výkladem po archeologickém objektu Pompeje. Následuje přestávka na oběd – možnost turistického menu do cca 15 € (hlavní jídlo - dle výběru, zeleninový salát, nápoj dle výběru, zákusek). Dalším bodem programu je výstup na Vesuv z kóty 1.000 m.n.m. – cca 3.000 kroků tam a zpět. Možnost nahlédnutí do kráteru o průměru 600 m a hloubky až 200 m. Návrat do hotelu kolem 19-té hodiny. Cena nezahrnuje: vstup do Pompejí – plné vstupné cca 11 €/os. (slevy: zdarma 0-18 let, sleva na ISIC kartu), vstup na Vesuv cca 10 €/os., oběd cca 15 €/os. Doba trvání výletu: cca 8 hodin (cca 6:00-19:00 hod.) Cena zahrnuje: autobusovou a trajektovou přepravu, autorizovaného průvodce ve vykopávkách, český doprovod. Pokud se Vás týká sleva, NEZAPOMEŇTE si cestovní pas či občanský průkaz, případně ISIC kartu!OKRUH po VINNÝCH SKLEPECH - ANDAR per CANTINE  (cca 40 €) - od poloviny září

polodenní výlet - transfer z/do hotelu v ceně. / Zážitek pro vinaře . . . Dopoledne/odpoledne zaměřené na objevení antických tradic výroby vína a ischitánského kulinářství. Návštěva několika typických sklepů, některé ze 16.století, vytesané do zeleného tufu. Místní vinaři představí techniky antické i současné produkce. Navštívíme 3-4 sklepy, které se nachází mezi Serrarou Fontanou a Panzou. V každém sklípku bude ochutnávka vína a místních specialit. Doba trvání výletu: cca 3 hodiny. Cena zahrnuje: transfer, českého průvodce, ochutnávku vín a typických produktů.

 FOLKLÓRNÍ VEČÍREK v restauraci Zi Carmela (cca 25 €/os.)

cca 3 hodiny / Večírek s živou ischitánskou a napoletánskou  hudbou, který Vás vtáhne do zábavy. Ochutnáte pravou neapolskou pizzu a k pití bude podáváno rozlévané víno a voda.

Doba trvání výletu: cca 3 hodiny. Cena zahrnuje: občerstvení – pizza, víno a voda, dopravu z hotelu do restaurace a zpět.

 


Pramen NITRODI a OBĚD ve VINNÉM SKLÍPKU (cca 40 €/os.) 

cca 6 hodinNenáročně laděný výlet. / Ráno po snídani transfer z hotelu a odvoz do vesničky BUONAOPANE k omlazujícímu pramenu NITRODI. Cca 3-hodinové sprchování léčivým minerálním pramenem (užívá se vně i vnitřně, léčí kožní problematiku a zažívací ústrojí, jeho síly využívali již staří Římané), bahenní obličejová maska během pobytu v lázních. Poté procházka do blízkého typického sklípku a vydatný oběd s vodou a vínem. Transfer do hotelu, návrat do 15-té hodiny. Doporučujeme si s sebou vzít prázdnou láhev k načerpání léčivé vody.

Doba trvání výletu: cca 6 hodin (cca 9:00-15:00 hod.) Cena zahrnuje: autobusovou dopravu, vstup do lázní Nitrodi, oběd s nápoji, český doprovod.

 

 

 

Okruh kolem ostrova Ischia lodí - KOUPACÍ VÝLET  (cca 55 €/os.)

celodenní výletSraz účastníků v přístavišti v 9:30 hod. (možnost objednání transferu z/do přístavu u delegátky). V programu je okruh kolem ostrovana lodičkou, koupání v čarokrásných zátokách a obědem s nápoji. PRO PODROBNÉ INFORMACE KONTAKTUJTE VAŠEHO DELEGÁTA. Doba  trvání výletu: cca 6-8 hod.(cca 10:00-16:30 hod.) Cena zahrnuje: plavbu lodí, občerstvení a doprovod.

 

 

 Archeologický objekt HERCOLANEUM a NEAPOL (cca 60 €/os.)

celodenní výlet / V ranních hodinách transfer od hotelu do přístavu, nalodění na trajekt v cca 6:25 hod. Příjezd do Neapole na molo Porto Massa, odtud transfer autobusem do archeologického objektu HERCOLANEUM – cca 2-hodinová prohlídka s českým průvodcem. Poté okružní cesta po Neapoli, společná procházka a volno na nakupování. Zpět trajektem v cca 16:30 hod. z Pozzuoli nebo 16:50 hod. z Neapole.  Doba trvání výletu: cca 8-9 hodin (cca 6:40-16:30 hod.). Cena zahrnuje: autobusovou a trajektovou přepravu,  český doprovod. Cena nezahrnuje: oběd cca 10-12 €/os. (pravá napoletánská pizza) vstup do Hercolanea – plné vstupné cca 12 €/os. nad 25 let, věkové slevy: zdarma 0-18, sleva na ISIC kartu. Pokud se Vás týká sleva, NEZAPOMEŇTE si cestovní pas či občanský průkaz, případně ISIC kartu!

 

ARAGONSKÝ HRAD (cca 15 €/os.)

polodenní výlet / Po snídani nebo odpoledne si Vás vyzvedne průvodce v blízkosti Vašeho hotelu, busem pojedete do ISCHIA PONTE. Následuje společná procházka a výklad historie hradu - cca 2,5 hodiny. Aragonský hrad je největší historickou památkou na ostrově Ischia, první výstavba byla zahájena již v roce 474 př.n.l., největší rozkvět hradu byl za vlády rodu Anjou, poté se na hradě vystřídali Aragoni, Svévové a Bourboni. V současné době je hrad v soukromém vlastnictví. Doba trvání výletu: cca 4-4,5 hodiny (cca 8:30-13:00 hod.). Cena zahrnuje: autobusovou přepravu, českého průvodce. Cena nezahrnuje: vstupné na hrad cca 10 €/os.

 


Ostrov "tisíce barev" PROCIDA  (cca 38 €/os.)

odpolední výlet / Odjezd z ostrova Ischia (z přístavu Forio ve cca 14:30 hod., z přístavu Ischia Porto v cca 15:10 hod.) výletní lodí směr Procida, následuje obeplutí části ostrova.  Po vylodění je projížďka místními taxi – sympatická tříkolová vozítka, jedinečná ve svém stylu, která nás budou doprovázet po celou dobu výletu. Během výletu navštívíme “Terra Murata” – středověké městečko s opatstvím Archanděla s knihovnou z r. 1500 a katakomby nebo Casa Grazziella (vstupné cca 3 €/os.), přístav Corricella s překrásnou atmosférou minulých dob. Dokončení plavby kolem Procida a návrat na ostrov Ischia. Doba trvání výletu: cca 4-5 hodin. Cena zahrnuje: lodní lístky, mikrotaxi, českého průvodce.

 

 


Pěší procházka po historické NEAPOLI  

celodenní výlet / V ranních hodinách transfer od hotelu, nalodění na trajekt v cca 9:00 hodin. Příjezd do Neapole na molo Porto Massa, odtud procházka k hlavnímu kostelu Svatého Gennara, dále po známé uličce Spaccanapoli (ulička betlémů, rozděluje Neapol na dvě části), návštěva kostela Svaté Kláry – možnost prohlídky klášterních zahrad, vstupné cca 5 €, Přestávka na napoletánskou pizzu na náměstí Gesú Nuovo. Nakupování na hlavní obchodní třídě Via Toledo. Prohlídka nejkrásnějšího náměstí Plebiscito, baziliky Svatého Františka, výklad o Královském paláci a divadlu San Carlo (2. největší divadlo v Itálii). Prohlídka skleněné galerie Umberto I., poté hrad Maschio Anioino – 3. královská rezidence rodu Anjou. Dále radniční náměstí s pohledem na archeologické vykopávky. Zpět trajektem v cca 17 hodin. Návrat do hotelu v cca 18:30 hod. Doba trvání výletu: cca 8 hodin. Cena zahrnuje: autobusovou a trajektovou přepravu,  český doprovod a oběd.

 

Výstup na sopku MONTE EPOMEO a kamenné domy FALANGA 

polodenní výlet / Sportovně laděný výlet přírodou Ischie. Ráno po snídani transfer z hotelu a odvoz do nadmořské výšky cca 600 m. Odtud výstup na nejvyšší vrchol ostrova, sopku Monte Epomeo 787 m.n.m. - krásné výhlídky, přestávka v místní hospůdce přímo na vrcholu. Poté sestup směr Falanga – prohlídka kamenných domů (z 15. – 17.století , sloužily především jako ochrana obyvatel před piráty). Sestup lesy Frasitelli na místo setkání s řidičem – transfer do hotelu. Návrat do cca 13:30 hod. na hotel. Doba trvání výletu: cca 4 hodiny. Cena zahrnuje: autobusovou přepravu, český doprovod.

 

Zámek CASERTA a NEAPOL

celodenní výlet / Barokní královský palác Reggia di Caserta nacházející se cca 40 km severně od Neapole je jeden z nejkrásnějších zámků v Evropě a byl zřízen jako residenční sídlo Bourbonů za času jejich vlády nad Královstvím Neapolským a Sicilským. Karel IV. byl prvním králem po 230 letech, jenž si za své sídlo zvolil místo na území jím získané říše a odtud také vládl, nikoli z dálek své rodné země. Za jeho vlády se začala rozvíjet umění, i když město mu nepřipadalo dostatečně representativní. Stejně jako mnohá knížata absolutismu, si přál jako své sídlo vybudovat celé proplánované město, které by bylo, podobně jako Versailles politickým, hospodářským a kulturním střediskem. Současně s palácem začala i realizace projektu obrovského zámeckého parku. Na rozdíl od Versailleské předlohy si král Karel přál zahradu, která by mu pripomínala jeho rodné Španělsko a tak byl do parku velkoplošně začleněn casertský horský svah, tak jak jej v menším měřítku znal ze zámku La Granja. Barokní park byl koncipován jako horský park a průzor do dálky tří kilometrů vedl od zámeckých zahrad až na svah. Střed osy byl vyzdoben velikými vodními plochami - kaskádami, jejichž vrcholem je veliká kašna bohyně Diany. Vzdálenější sektory parku byly za královny Marie Karolíny rozšířeny o anglický park, který je dodnes vyzdoben exotickými a vzácnými rostlinami. Po ukončení prohlídky přeprava do Neapole, přestávka na oběd a prohlídka historického jádra tohoto překrásného města. Vstupné:  královské apartmány a královský park a anglická zahrada cca 9 €, samotné královské apartmány cca 7 €, královský park a anglická zahrada cca 3 €, servis autobusu v zahradách cca 3 €. Doba trvání výletu: cca 8 hodin (cca 6:00 - 17:00 hod.). Cena zahrnuje: autobusovou a trajektovou přepravu, český doprovod, průvodce v královských apartmánech a naslouchátka. V případě nároku na slevu je nutné předložit cestovní pas.

 

DŮLEŽITÉ

- výlety se konají za minimálního počtu 15-ti účastníků, nabízené výlety a ceny se mohou během sezony měnit, pokud není uvedeno jinak výlety nezahrnují vstupy a stravu

- v některých muzeích a národních archeologických objektech je zlevněné vstupné do 18-ti let a nad 65 let (nutné předložit pas nebo občanský průkaz )

- na všechny výlety a hlavně na ekologické procházky doporučujeme vhodnou obuv a oblečení

- v případě prohlídky kostelů a dalších vysvěcených míst je požadováno vhodné oblečení zakrývající ramena a kolena

- účastníci s plnou penzí mohou požádat hotel den před konaným výletem o balíček, služba  zdarma; v případě brzkého ranního odjezdu je možné požádat o snídani na daný čas nebo o balíček (záleží na servisu hotelu)

- eventuelní příplatky či poplatky, které vzniknou díky stávkám, špatným meteo podmínkám či třetí mocí budou účtovány účastníkům zájezdu

 

SLEVY:

děti 0 – 2 roky = ZDARMA

děti 3 – 10 let = sleva 20% ze základní ceny

 

Přejeme Vám příjemnou zábavu!

 

Facebook