Výlety na Ischii

V průběhu Vašeho pobytu na ostrově Ischia je pro Vás připravena široká nabídka fakultativních výletů, jejichž pořadatelem je místní poskytovatel služeb. Výlety si můžete objednat a zaplatit i delegátky na Ischii, která Vás bude na první informační schůzce informovat o aktuálním programu na nadcházející dny. Výlety se uskuteční při naplnění stanoveného minimálního počtu účastníků a za příznivých klimatických podmínek. Uvedené ceny výletů jsou orientační a nezahrnují případné vstupy do objektů. Většina výletů je pořádána v českém jazyce, některé jsou pak v jazyce německém nebo anglickém.

 

Okružní jízda kolem ostrova Ischia autobusem (cca 25 €/os.)

polodenní výlet pořádaný ráno či odpoledne / Ischia, největší ostrov v Neapolském zálivu, bohatý na historii, zajímavé památky, kostely a proslavený díky vývěru mnoha termálních vod. Okružní jízda Vám umožní poznat charakteristická místa s vyhlídkami a přírodní krásy, které bychom jinde těžko hledali. Od zkušeného průvodce se dozvíte plno zajímavostí  z historie ale i dnešního života. Během jízdy bude krátka přestávka na opravdové italské kapučíno a pomerančovou šťávu (cca 2,50-3€), zastávka v Sant´Angelu – bývalé rybářské sídlo. Ochutnávka likérů: limoncella, meloncella a místního likéru rucola, možnost zakoupení. Nástup u hotelu nebo v nejbližším okolí (dle informací delegáta)Doba trvání výletu: cca 4 hodiny. Cena zahrnuje: průvodce, autobusovou dopravu.


Bájný ostrov CAPRI (cca 85 €/os.)

celodenní výlet / Capri fascinující a romantický ostrov (cca 10km²) z doby antické, již římský císař Augustus a po něm Tiberius si tento ostrov oblíbili a zvolili pro svůj pobyt. Výlet na ostrov Capri je jedinečná příležitost pro prohlídku toho, co mnozí považují za jeden ze sedmi divů světa. Příjezd na Capri po cca hodinové plavbě, přeprava minibusy z přístavu Marina Grande na Anacapri. Prohlídka Villy (muzea) S. Michele s nádherným parkem, prohlídka kostelíčka S. Michele – známého pro svoji majolikovou podlahu. Přestávka na oběd a přejezd do centra ostrova obce Capri na prohlídku známého náměstíčka „La Piazzetta“, procházka do veřejného parku a odtud pohádkové výhledy na skalnaté obry „Faraglioni“ a nejkrásnější uličku vystavěnou do mohutných skal „Via Krupp“. Cena nezahrnuje: (dle volby na místě): vstup do muzea Axela Munthe 9€, kostelíček S. Michele 3€, lanovka na nejvyšší horu Monte Solaro 11€, okruh lodičkou kolem ostrova 18€, (Modrou jeskyni 15€- NEDOPORUČUJEME)

Doba trvání výletu: cca. 8-9 hod. (cca. 8.45-18.30 hod.) Cena zahrnuje: lodní přepravu tam a zpět, autobusovou přepravu na ostrově Capri, autorizovaného průvodce, český doprovod, dopravu z hotelu do přístavu a zpět.


AMALFITÁNSKÉ POBŘEŽÍ autobusem (cca 80 €)

celý den / Sorrento: proslavené básníky a pěvci, perlou poloostrova. Veselé a mezinárodně navštěvované místo je známé mimo jiné pro voňavé citrusové plody, ze kterých se vyrábí skvělé ”limoncello”a také pro řemeslnou výrobu hracích krabiček z vykládaného dřeva – tzv. Intarzie. Amalfi: bývalé sídlo biskupů a jedna ze čtyř slavných námořních republik. Právě zde vynalezl Flavio Gioia buzolu. Nejznámější památkou je chrám Svatého Ondřeje  – Dumo di S. Andrea. Ravello: město Richarda Wagnera, nachází se ve výšce 315 m.n.m. na pohoří hor Lattari. První osídlení v 6.st. n.l. Římany. Odjezd v brzkých ranních hodinách cca v 6h od hotelů, odplouváme trajektem v 6.40h. Cena nezahrnuje: oběd cca € 15, vstup do chrámu S. Andrea 3€, okruh lodičkou 15€

Doba trvání výletu: cca. 8 hod.(cca. 6-17hod.) Cena zahrnuje: autobusovou a trajektovou přepravu,  český doprovod, parkoviště a další poplatky..


Archeologický objekt POMPEJE a stále aktivní sopka VESUV  (cca 80 €/os.)

celý den / V brzkých ranních hodinách transfer do přístavu a nalodění na trajekt nebo rychloloď. Příjezd na pevninu do Neapole. V programu 2-2,30h prohlídka s výkladem po archeologickém   objektu. Přestávka na oběd – turistické menu cca do 15eur (hlavní jídlo - dle výběru, zeleninový salát, nápoj dle výběru, zákusek). Výstup na Vesuv z kóty 1.000m.n.m. – cca 3.000 kroků tam a zpět. Možnost nahlédnutí do kráteru o průměru 600m a hloubky až 200m. Návrat do hotelu cca kolem 19h. Cena nezahrnuje: vstup do Pompejí – plné vstupné 15€, věkové slevy: zdarma 0-18, sleva na ISIC kartu. Vstup na Vesuv 10€, oběd cca 15€. Doba trvání výletu: cca. 8 hod.(cca. 6-17hod.) Cena zahrnuje: autobusovou a trajektovou přepravu, autorizovaného průvodce ve vykopávkách, český doprovod, poplatek za výjezd na Vesuv. Pokud se Vás týká sleva: NEZAPOMEŇTE cestovní pas či občanský průkaz!OKRUH po VINNÝCH SKLEPECH - ANDAR per CANTINE  (cca 45 €) - cca od poloviny září

1/2 dne, transfer z/do hotelu v ceně. / Zážitek pro vinaře . . .

Dopoledne/odpoledne zaměřené na objevení antických tradicí výroby vína a ischitánského kulinářství. Návštěva několika typických sklepů, některé ze 16.st. vytesané do zeleného tufu. Místní vinaři představí techniky antické i současné produkce. Navštívíme 3-4 sklepy, které se nachází mezi Serrarou Fontanou a Panzou. V každém sklípku bude ochutnávka vína a typických místních specialit.

Doba trvání výletu: cca. 3 hod. Cena zahrnuje: transfer, průvodce, ochutnávku vín a typických produktů  a průvodce v čj.

 

 FOLKLÓRNÍ VEČÍREK v restauraci Zi Carmela (cca 30 €/os.)

3 hod / večírek, který vás vtáhne do zábavy se živou ischitánskou a napoletánskou  hudbou. Ochutnáte pravou neapolskou pizzu a k pití bude podávána voda a víno.Doba trvání výletu: cca. 3 hod. Cena zahrnuje: občerstvení – pizza, víno a vodu, dopravu z hotelu do restaurace a zpět.


Pramen NITRODI a OBĚD ve VINNÉM SKLÍPKU (cca 48 €/os.) 

Cca 6h, transfer z/do hotelu v ceně. / Nenáročně laděný výlet. Ráno po snídani transfer z hotelu a odvoz do vesničky BUONAOPANE k omlazujícímu pramenu NITRODI. Cca 3h sprchování léčivým minerálním pramenem (užíván vnitřně i vně, léčí kožní problematiku a zažívací ústrojí. Již staří Římané využívali jeho síly), bahenní obličejová maska během pobytu v lázních. Poté procházka do blízkého typického sklípku a vydatný oběd s vodou  a vínem. Doporučujeme s sebou vzít prázdnou lahev k načerpání léčivé vody. Poté transfer do hotelu. Návrat do 15.00h na hotel. Doba trvání výletu: cca. 6 hod.(cca. 9-15.00hod.) Cena zahrnuje: autobusovou dopravu, vstup do lázní Nitrodi, kompletní oběd s nápoji, český doprovod.  

 

 

 

 

KOUPACÍ VÝLET - lodička  (cca 60 €/os.)

celý den / Odjezd od hotelu nebo z domluveného místa v cca. 9-9:30h.  V programu okruh kolem ostrova, několik 4-5 zastávek na koupání se v otevřeném moři v  čarokrásných zátokách a křišťálové vodě, na palubě se  připravuje teplý oběd, k dispozici máte ovoce, bruschetta; víno a voda co hrdlo ráčí. Doba  trvání výletu: cca 6-8 hod.(cca. 10-16.30 hod.) Cena zahrnuje: plavbu lodí, občerstvení a doprovod, doprava z hotelu do přístavu a zpět.

 

 

 


HERCOLANEUM a NEAPOL (cca 80 €/os.)

celý den / V ranních hodinách transfer od hotelu, nalodění na trajekt v cca 6.25h. Příjezd do Neapole na molo Porto Massa, odtud transfer autobusem do archeologického objektu HERCOLANEUM – prohlídka s českým průvodcem cca 2h. Poté okružní cesta po Neapoli, společná procházka a volno na nakupování. Zpět trajektem v cca 16.30h z Pozzuoli nebo 16.50 z Neapole. 

Doba trvání výletu: cca. 8-9 hod.(cca. 6,40-16.30hod.) Cena zahrnuje: autobusovou a trajektovou přepravu,  český doprovod. Cena nezahrnuje: oběd cca € 12€(pravá Napoletánská pizza) vstup do Hercolanea – plné vstupné 12€ nad 25let, věkové slevy: zdarma 0-18, sleva na ISIC kartu.

 

ARAGONSKÝ HRAD (cca 15 €/os.)

½ dne, dopoledne / Hned po snídani nebo odpoledne si Vás vyzvedne průvodce v blízkosti Vašeho hotelu. Transfery z hotelů do ISCHIA PONTE, společná procházka, výklad historie o hradu. Návštěva hradu s českým průvodcem – cca 2,5h. Aragonský hrad je největší historickou památkou na ostrově Ischia, první výstavba byla zahájena již v roce 474 p.ř.n.l., největší rozkvět za vlády rodu Anjou, poté Aragoni, Svévové, Bourboni. V současné době je hrad v soukromém vlastnictví. Doba trvání výletu: cca. 4 - 4,5 hod.(cca. 8.30-13.00hod.) Cena zahrnuje: autobusovou přepravu, průvodce v čj. Cena nezahrnuje: vstupné at. 10€/osoba/hrad.

 


Ostrov "tisíce barev" PROCIDA  (cca 45 €/os.)

½ dne Odjezd trajektem, rychlolodí z Ischia Porto/Casamicciola v dopoledních hodinách. Výjezd  k bývalému hradu, později vězení Terra Murata; možnost návštěvy historického pokladu ostrova opatství sv.Archanděla Michaela (3€); dále procházka kolem architektonické památky čtvrti Casale del Vascelo a sestup do kouzelného rybářského zálivu Marina Coriccella. Možnost výborného oběda – mečoun a specialita ostrova citrnonový salát. Znovu vyzvednuti taxi a pokračování na čarokrásné vyhlídky po ostrově. Volný program –oběd, nákupy. Zpátky návrat trajektem/rychlolodí, v cca 17.00/18h návrat na hotel. Doba trvání výletu: cca. 5 hod. Cena zahrnuje: lodní přepravu tam a zpět, český doprovod, malé občerstvení.  Cena nezahrnuje: vstup do Opatství Archanděla Michaela a oběd.

 

 

 

 


Pěší NEAPOL  (cca 50 €/os.)

celý den / Ranní transfer do přístavu, nalodění na rychloloď nebo trajekt, poté procházka historickým centrem města. Uličky s betlémky, gotický klášter Monastero di Santa Chiara, kostel Gesu Nuovo, Dóm Sv. Gennara – patron města, galerie Umberto, divadlo San Carlo, Králosvký palác, hrad Maschio Angioino,  volno na nakupování a oběd. Zpět trajektem z Neapole, transfer, návrat na hotel do cca 17:00hod. 

Doba trvání výletu: cca. 6-7hod. Cena zahrnuje: autobusovou a trajektovou přepravu,  českého průvodce. Cena nezahrnuje: oběd cca € 12(pravá Napoletánská pizza).

 

 

Výstup na sopku MONTE EPOMEO a kamenné domy FALANGA - na sezonu 2021  není v nabídce

polodenní výlet / Sportovně laděný výlet přírodou Ischie. Ráno po snídani transfer z hotelu a odvoz do nadmořské výšky cca 600 m. Odtud výstup na nejvyšší vrchol ostrova, sopku Monte Epomeo 787 m.n.m. - krásné výhlídky, přestávka v místní hospůdce přímo na vrcholu. Poté sestup směr Falanga – prohlídka kamenných domů (z 15. – 17.století , sloužily především jako ochrana obyvatel před piráty). Sestup lesy Frasitelli na místo setkání s řidičem – transfer do hotelu. Návrat do cca 13:30 hod. na hotel. Doba trvání výletu: cca 4 hodiny. Cena zahrnuje: autobusovou přepravu, český doprovod.

 

Zámek CASERTA a NEAPOL - na sezonu 2021  není v nabídce

celodenní výlet / Barokní královský palác Reggia di Caserta nacházející se cca 40 km severně od Neapole je jeden z nejkrásnějších zámků v Evropě a byl zřízen jako residenční sídlo Bourbonů za času jejich vlády nad Královstvím Neapolským a Sicilským. Karel IV. byl prvním králem po 230 letech, jenž si za své sídlo zvolil místo na území jím získané říše a odtud také vládl, nikoli z dálek své rodné země. Za jeho vlády se začala rozvíjet umění, i když město mu nepřipadalo dostatečně representativní. Stejně jako mnohá knížata absolutismu, si přál jako své sídlo vybudovat celé proplánované město, které by bylo, podobně jako Versailles politickým, hospodářským a kulturním střediskem. Současně s palácem začala i realizace projektu obrovského zámeckého parku. Na rozdíl od Versailleské předlohy si král Karel přál zahradu, která by mu pripomínala jeho rodné Španělsko a tak byl do parku velkoplošně začleněn casertský horský svah, tak jak jej v menším měřítku znal ze zámku La Granja. Barokní park byl koncipován jako horský park a průzor do dálky tří kilometrů vedl od zámeckých zahrad až na svah. Střed osy byl vyzdoben velikými vodními plochami - kaskádami, jejichž vrcholem je veliká kašna bohyně Diany. Vzdálenější sektory parku byly za královny Marie Karolíny rozšířeny o anglický park, který je dodnes vyzdoben exotickými a vzácnými rostlinami. Po ukončení prohlídky přeprava do Neapole, přestávka na oběd a prohlídka historického jádra tohoto překrásného města. Vstupné:  královské apartmány a královský park a anglická zahrada cca 9 €, samotné královské apartmány cca 7 €, královský park a anglická zahrada cca 3 €, servis autobusu v zahradách cca 3 €. Doba trvání výletu: cca 8 hodin (cca 6:00 - 17:00 hod.). Cena zahrnuje: autobusovou a trajektovou přepravu, český doprovod, průvodce v královských apartmánech a naslouchátka. V případě nároku na slevu je nutné předložit cestovní pas.

 

DŮLEŽITÉ

dodatkové informace:                    

- výlety se konají za minimálního počtu 15-ti účastníků,nabízené výlety a ceny se mohou během sezony měnit

- pokud není uvedeno jinak výlety nezahrnují vstupy a stravu

- do věku 18-ti let a nad 65 let v některých muzeí a národních archeologických objektů jsou zlevněné (nutné předložit osobní doklady )

- na všechny výlety a hlavně na ekologické procházky doporučujeme dobré boty a vhodné oblečení

- v případě prohlídky kostelů a dalších vysvěcených míst je požadováno vhodné oblečení – zakrytá ramena a kolena

- účastníci s plnou penzí mohou požádat hotel den před konaným výletem o balíček, služba  zdarma;

v případě brzkého ranního odjezdu je možné požádat o snídani na daný čas nebo o balíček (záleží na servisu hotelu)

- eventuelní příplatky či poplatky, které vzniknou díky stávkám, špatným meteo podmínkám či třetí moci budou účtovány účastníkům zájezdu

 

- STORNO PODMÍNKY:

při potvrzení zájezdu a úhrady zálohy nebo celé částky ze strany klienta je rezervace považována za závaznou. Při zrušení výletu ze strany klientů do 24 hod od začátku konání výletu a navrácení voucheru bude účtován fixní storno poplatek 5 euro (pět euro) na osobu.

- Při zrušení výletu ze strany klienta po uplynutí 24 hod. od začátku konání bude účtovánáno stornopenále ve výši 100% ceny výletů.

 - klietni, kteří nenastoupí na výlet nebo výlet nezruší do 24 hod od začátku konání výletu  nemají nárok na vrácení peněz

- slevy: 0 – 2roky = ZDARMA, 03 – 10let – 20%


Přejeme Vám příjemnou zábavu!

 

Facebook