Výlety na Ischii

V průběhu Vašeho pobytu na ostrově Ischia je pro Vás připravena široká nabídka fakultativních výletů, jejichž pořadatelem je místní poskytovatel služeb. Níže uvedené ceny jsou orientační, mohou se měnit.

 

Okružní jízda kolem ostrova Ischia autobusem (20€)

půl dne / Ischia, největší ostrov v Neapolském zálivu, bohatý na historii, zajímavé památky, kostely a proslavený díky vývěru mnoha termálních pramenů. Okružní jízda Vám umožní poznat charakteristická místa s vyhlídkami a přírodní krásy, které bychom jinde těžko hledali. Během jízdy bude krátká přestávka na opravdové italské kapučíno (cca 2,50€), zastávka v bývalé rybářské vesničce Sant´Angelo. Ochutnávka likérů: limoncella, meloncella, rucola pro odvážné i něco více s možností zakoupení. Hned po snídani nebo odpoledne si Vás vyzvedne průvodce v blízkosti Vašeho hotelu. Doba trvání výletu: cca 4 hodiny. Cena zahrnuje: služby průvodce, autobusovou dopravu.


Bájný ostrov CAPRI (75€)

celý den / Capri fascinující a romantický ostrov (cca 11km²) z doby antické, již římský císař Augustus a po něm Tiberius si tento ostrov oblíbili a zvolili pro svůj pobyt. Výlet na ostrov Capri je jedinečná příležitost pro prohlídku toho, co mnozí považují za jeden ze sedmi divů světa. Příjezd na Capri po cca hodinové plavbě, přeprava minibusy z přístavu Marina Grande na Anacapri. Prohlídka Villy (muzea) S. Michele s nádherným parkem, prohlídka kostelíčka S. Michele – známého pro svoji majolikovou podlahu. Přestávka na oběd a přejezd do centra ostrova, obce Capri, na prohlídku známého náměstíčka „La Piazzetta“, procházka do veřejného parku a odtud pohádkové výhledy na skalnaté obry „Faraglioni“ a krásnou dlážděnou cestu vystavěnou do mohutných skal, „Via Krupp“. Cena nezahrnuje: (dle volby na místě): vstup do muzea S. Michele 7€, kostelíček S. Michele 2€, lanovka na nejvyšší horu Monte Solaro 10€, okruh lodičkou kolem ostrova 17€, (Modrou jeskyni 12,50€- NEDOPORUČUJEME). Doba trvání výletu: cca. 8-9 hod. (cca. 8.45-18.30 hod.) Cena zahrnuje:transfer z/do hotelu do/z přístavu, lodní přepravu tam a zpět, autobusovou přepravu na ostrově, autorizovaného průvodce, český doprovod.


AMALFITÁNSKÉ POBŘEŽÍ autobusem (55€)

celý den / Positano: překrásné malé městečko ukryté v nádherné přírodě, proslavené módou a konáním nejrůznějších kulturních akcí. Úzké uličky, malé obchůdky nabízející řemeslnické výrobky a lněné oděvy, místa s krásným výhledem na křišťálové moře – to vše a ještě mnohem více charakterizuje okolí a samotné městečko Positano. Amalfi: bývalé sídlo biskupů a jedna ze čtyř slavných námořních republik. Právě zde vynalezl Flavio Gioia buzolu. Nejznámější památkou je chrám Svatého Ondřeje – Dumo di S. Andrea. Ravello: město Richarda Wagnera, nachází se ve výšce 315 m.n.m. na pohoří hor Lattari. První osídlení v 6.st. n.l. Římany. Odjezd v brzkých ranních hodinách cca v 6 hod. od hotelů, odplouváme trajektem v cca 6.40 hod.
Doba trvání výletu: cca. 8 hod.(cca. 6-17hod.) Cena zahrnuje: autobusovou a trajektovou přepravu, český doprovod, parkoviště a další poplatky. Cena nezahrnuje: oběd cca € 15, vstup do chrámu S. Andrea 3€, okruh lodičkou 10€. 


POMPEJE / VESUV  (60€)

celý den / V brzkých ranních hodinách transfer do přístavu a nalodění na trajekt v 6.25 hod. Příjezd na pevninu do Neapole. V programu 2-2,30 hodinová prohlídka s výkladem. Přestávka na oběd – turistické menu cca do 15 eur (hlavní jídlo dle výběru, zeleninový salát, nápoj dle výběru, zákusek). Výstup na Vesuv z kóty 1.000m.n.m. – cca 3.000 kroků tam a zpět. Možnost nahlédnutí do kráteru o průměru 600 m a hloubky až 200 m. Návrat do hotelu cca kolem 19 hod. Doba trvání výletu: cca. 8 hod.(cca. 6-17hod.) Cena zahrnuje: autobusovou a trajektovou přepravu, autorizovaného průvodce v archeologickém areálu, český doprovod. Cena nezahrnuje: vstup do Pompejí – plné vstupné 12€ nad 25let, věkové slevy: zdarma 0-18, sleva na ISIC kartu. Vstup na Vesuv 10€ , oběd cca 15€.Pokud se Vás týká sleva: NEZAPOMEŇTE cestovní pas či občanský průkaz nebo kartu ISIC!OKRUH po VINNÝCH SKLEPECH  (40€) - od poloviny září

půl dne, transfer z/do hotelu v ceně. / Zážitek pro vinaře. Dopoledne nebo odpoledne zaměřené na objevování antických tradic výroby vína a ischitánských kulinářských specialit. Mezi různými ischitánskými tradicemi patří mezi nejstarší určitě produkce vína, zvláště Ischia Bianco, Biancolella a Forastera. Čeká nás návštěva několika typických sklepů, některé ze 16.století, vytasaných do zeleného tufu. Místní zemědělci a vinaři nám představí techniky antické i současné produkce. Navštívíme 3-4 sklepy, které se nachází mezi Serrarou Fontanou a Panzou. V každém sklípku bude ochutnávka vína a typických místních specialit. Doba trvání výletu: cca. 3 hod. Cena zahrnuje: transfer, průvodce, ochutnávku vín a typických produktů  a průvodce v čj.

FOLKLÓRNÍ VEČÍREK v restauraci Zi Carmela (25€)

3 hod. / večírek, který Vás vtáhne do zábavy se živou ischitánskou a napoletánskou  hudbou. Ochutnáte pravou neapolskou pizzu a k pití bude podávána voda a víno.Doba trvání výletu: cca. 3 hod. Cena zahrnuje: občerstvení – pizza, víno a voda, dopravu z hotelu do restaurace a zpět.


pramen NITRODI a OBĚD ve VINNÉM SKLÍPKU (40€) 

Cca 6 hod., transfer z/do hotelu v ceně. / Nenáročně laděný výlet. Ráno po snídani transfer z hotelu a odvoz do vesničky BUONAOPANE k omlazujícímu pramenu NITRODI. Cca 3 hod. sprchování léčivým minerálním pramenem (užíván vnitřně i vně, léčí kožní problematiku a zažívací ústrojí, již staří Římané využívali jeho síly), bahenní obličejová maska během pobytu v lázních. Poté procházka do blízkého typického sklípku a vydatný oběd s vodou  a vínem. Doporučujeme s sebou vzít prázdnou lahev k načerpání léčivé vody. Poté transfer do hotelu. Návrat do cca 15.00 hod. do hotelu. Doba trvání výletu: cca. 6 hod.(cca. 9-15.00hod.). Cena zahrnuje: autobusovou dopravu, vstup do lázní Nitrodi, kompletní oběd s nápoji, český doprovod.

KOUPACÍ VÝLET - LODIČKA  (55€)

celý den / Sraz účastníků v přístavišti v 9.30h (možnost objednání transferu z/do přístavu). Čeká Vás plavba kolem ostrova, koupání v čarokrásných zátokách s obědem a nápoji. PRO PODROBNÉ INFORMACE KONTAKTUJTE VAŠEHO DELEGÁTA. Doba trvání výletu: cca 6-8 hod.(cca. 10-16.30 hod.) Cena zahrnuje: plavbu lodí, občerstvení a doprovod.Odjezd z přístavu. 

 

 

 

HERCOLANEUM a NEAPOL (60€)

celý den / V ranních hodinách transfer od hotelu, nalodění na trajekt v cca 6.25h. Příjezd do Neapole na molo Porto Massa, odtud transfer autobusem do archeologického objektu HERCOLANEUM – prohlídka s českým průvodcem cca 2h. Poté okružní cesta po Neapoli, společná procházka a volno na nakupování. Zpět trajektem v cca 16.30h z Pozzuoli nebo 16.50 z Neapole. Doba trvání výletu: cca. 8-9 hod.(cca. 6,40-16.30hod.) Cena zahrnuje: autobusovou a trajektovou přepravu, český doprovod. Cena nezahrnuje: oběd cca € 12(pravá Napoletánská pizza) vstup do Hercolanea – plné vstupné 12€ nad 25let, věkové slevy: zdarma 0-18, sleva na ISIC kartu.
 

ARAGONSKÝ HRAD (15€)

½ dne, většinou dopoledne / Po snídani nebo odpoledne si Vás vyzvedne průvodce v blízkosti Vašeho hotelu. Transfery z hotelů do ISCHIA PONTE, společná procházka, výklad o historii hradu. Návštěva hradu s českým průvodcem – cca 2,5h. Aragonský hrad je největší historickou památkou na ostrově Ischia, první výstavba byla zahájena již v roce 474 p.ř.n.l., největší rozkvět za vlády rodu Anjou, poté Aragoni, Svévové, Bourboni. V současné době je hrad v soukromém vlastnictví. Doba trvání výletu: cca. 4 - 4,5 hod.(cca. 8.30-13.00hod.) Cena zahrnuje: autobusovou přepravu, průvodce v čj., cena nezahrnuje: vstupné 10€/osoba/hrad.

 


PROCIDA  (38€)

odpoledne / odjezd z ostrova z přístavu Forio v 14:30 hod., Ischia Porto 15:10 hod. výletní lodí společnosti Ischia Cruises směr Procida, obeplutí části ostrova tisíce barev.  Po vylodění následuje projížďka místními taxi – sympatická tříkolová vozítka, jedinečná ve svém stylu, která nás budou doprovázet po celou dobu výletu. Během výletu navštívíme “Terra Murata” – středověké městečko s opatstvím Archanděla s knihovnou z r. 1500 a katakomby nebo Casa Grazziella (vstupné 3€), přístav Corricella s překrásnou atmosférou minulých dob. Dokončení plavby kolem ostrova Procida a návrat na ostrov Ischia. Doba trvání výletu: cca. 4-5 hod. Cena zahrnuje: lodní lístky, mikrotaxi, českého průvodce, cena zahrnuje: vstupné.


 

DŮLEŽITÉ

- výlety se konají při minimálním počtu 15-ti účastníků
- pokud není uvedeno jinak výlety nezahrnují vstupy a stravu
- pro osoby ve věku do 18-ti let a nad 65 let je v některých muzeí a národních archeologických objektech zlevněné vstupné (pro uplatnění slevy je nutné předložit v pokladně osobní doklady).
- na všechny výlety a hlavně na ekologické procházky doporučujeme dobré boty a vhodné oblečení
- v případě prohlídky kostelů a dalších vysvěcených míst je požadováno vhodné oblečení – zakrytá ramena a kolena
- účastníci s plnou penzí mohou požádat hotel den před konaným výletem o balíček místo oběda - služba zdarma; v případě brzkého ranního odjezdu je možné požádat o snídani na daný čas nebo o balíček místo snídaně (záleží na servisu hotelu, služba zdarma).
- nabízené výlety a ceny se mohou během sezony měnit
- eventuelní příplatky či poplatky, které vzniknou díky stávkám, špatným meteo podmínkám či působením třetí moci budou účtovány účastníkům zájezdu.


 

STORNO PODMÍNKY:
- při potvrzení zájezdu a úhrady zálohy nebo celé částky ze strany klienta je rezervace považována za závaznou
- při zrušení výletu ze strany klientů nejpozději do 24 hod. před začátkem konání výletu a navrácení voucheru, bude účtován fixní storno poplatek 
5 euro (pět euro) na osobu

- při zrušení výletu ze strany klienta v době kratší než 24 hod. před začátkem konání výletu, bude účtovánáno storno ve výši 100% ceny výletu

- klienti, kteří nenastoupí na výlet nebo výlet nezruší do 24 hod před začátkem konání výletu  nemají nárok na vrácení peněz

- slevy: 0 – 2roky = ZDARMA, od  2 do 10 let – 20%

Přejeme Vám příjemnou zábavu!

 

Facebook