Výlety na Ischii

Okružní jízda kolem ostrova Ischia autobusem (20€)

½ dne / IschiAa největší ostrov v Neapolském zálivu, bohatý na historii, zajímavé památky, kostely a proslavený díky vývěru mnoha termálních vod. Okružní jízda Vám umožní poznat charakteristická místa s vyhlídkami a přírodní krásy, které bychom jinde těžko hledali. Během jízdy bude krátka přestávka na opravdové italské kapučíno (cca 2,50€), zastávka v Sant´Angelu – bývalé rybářské sídlo. Ochutnávka likérů: limoncella, meloncella, rucolaj pro odvážné i něco více s možností zakoupení. Hned po snídani nebo odpoledne si Vásj vyzvedne průvodce v blízkosti Vašeho hotelu. Doba trvání výletu: cca 4 hodiny. Cena zahrnuje: služby průvodce, autobusovou dopravu.


Bájný ostrov CAPRI (75€)

celý den / Capri fascinující a romantický ostrov (cca 11km²) z doby antické, již římský císař Augustus a po něm Tiberius si tento ostrov oblíbili a zvolili pro svůj pobyt. Výlet na ostrov Capri je jedinečná příležitost pro prohlídku toho, co mnozí považují za jeden ze sedmi divů světa. Příjezd na Capri po cca hodinové plavbě, přeprava minibusy z přístavu Marina Grande na Anacapri. Prohlídka Villy (muzea) S. Michele s nádherným parkem, prohlídka kostelíčka S. Michele – známého pro svoji majolikovou podlahu. Přestávka na oběd a přejezd do centra ostrova obce Capri na prohlídku známého náměstíčka „La Piazzetta“, procházka do veřejného parku a odtud pohádkové výhledy na skalnaté obry „Faraglioni“ a nejkrásnější uličku vystavěnou do mohutných skal „Via Krupp“. Cena nezahrnuje: (dle volby na místě): vstup do muzea S. Michele 7€, kostelíček S. Michele 2€, lanovka na nejvyšší horu Monte Solaro 10€, okruh lodičkou kolem ostrova 17€, (Modrou jeskyni 12,50€- NEDOPORUČUJEME) Doba trvání výletu: cca. 8-9 hod. (cca. 8.45-18.30 hod.) Cena zahrnuje:transfer z/do hotelu do/z přístavu, lodní přepravu tam a zpět, autobusovou přepravu na ostrově, autorizovaného průvodce, český doprovod.

AMALFITÁNSKÉ POBŘEŽÍ autobusem (55€)

celý den / Positano: překrásné malé městečko ukryté v nádherné přírodě, proslavené módou a konáním nejrůznějších kulturních akcí. Úzké uličky, malé obchůdky nabízející řemeslnické výrobky a lněné oděvy, místa s krásným výhledem na křišťálové moře – to vše a ještě mnohem více charakterizuje okolí a samotné městečko Positano. Amalfi: bývalé sídlo biskupů a jedna ze čtyř slavných námořních republik. Právě zde vynalezl Flavio Gioia buzolu. Nejznámější památkou je chrám Svatého Ondřeje – Dumo di S. Andrea. Ravello: město Richarda Wagnera, nachází se ve výšce 315 m.n.m. na pohoří hor Lattari. První osídlení v 6.st. n.l. Římany. Odjezd v brzkých ranních hodinách cca v 6h od hotelů, odplouváme trajektem v 6.40h. Cena nezahrnuje: oběd cca € 15, vstup do chrámu S. Andrea 3€, okruh lodičkou 10€. 
Doba trvání výletu: cca. 8 hod.(cca. 6-17hod.) Cena zahrnuje: autobusovou a trajektovou přepravu, český doprovod, parkoviště a další poplatky..

 

POMPEJE / VESUV  (55€)

celý den / V brzkých ranních hodinách transfer do přístavu a nalodění na trajekt v 6.25h. Příjezd na pevninu do Neapole. V programu 2-2,30h prohlídka s výkladem po archeologickém objektu. Přestávka na oběd – turistické menu cca do 15eur (hlavní jídlodle výběru, zeleninový salát, nápoj dle výběru, zákusek). Výstup na Vesuv z kóty 1.000m.n.m. – cca 3.000 kroků tam a zpět. Možnost nahlédnutí do kráteru o průměru 600m a hloubky až 200m. Návrat do hotelu cca kolem 19h. Cena nezahrnuje: vstup do Pompejí – plné vstupné 12€ nad 25let, věkové slevy: zdarma 0-18, sleva na ISIC kartu. Vstup na Vesuv 10€ , oběd cca 15€. Doba trvání výletu: cca. 8 hod.(cca. 6-17hod.) Cena zahrnuje: autobusovou a trajektovou přepravu, autorizovaného průvodce ve vykopávkách, český doprovod.. Pokud se Vás týká sleva: NEZAPOMEŇTE cestovní pas či občanský průkaz !

OKRUH po VINNÝCH SKLEPECH  (35€)

Půl dne, transfer z/do hotelu v ceně. / Zážitek pro vinaře. Dopoledne zaměřené na objevení antických tradicí výroby vína a ischitánské kulinářství. Mezi různými ischitánskými tradicemi – tou nejstarší je určitě produkce vína, zvláště Ischia Bianco, Biancolella a Forastera. Toto dopoledne bude věnované návštěvě několika typických sklepů, některé ze 16.st. vytasané do zeleného tufu. Budeme společně se zěmědělci, kteří nám představí všechny techniky antické i současné produkce. Odjezd od hotelu bude mezi 9.30-10.00 h, navštívíme 3 sklepy, které se nachází mezi Serrarou Fontanou a Panzou. V každém sklípku bude ochutnávka vína a typických místních specialit. Vždy za doprovodu živé hudby. Doba trvání výletu: cca. 9.30/10.00 - 14.00 hod) Cena zahrnuje: transfer, průvodce, odhhutnávku vín a typických produktů, živou hudbu a průvodce v čj.

MONTE EPOMEO, TREKKING
pro dobře vybavené turisty, samostatně nebo v kombinaci s kamennými domy (15€)

Půl dne, transfer z/do hotelu v ceně. / Sportovně laděný výlet přírodou Ischie. Ráno po snídani transfer z hotelu a odvoz do nadmořské výšky cca 600m. Odtud výstup na nejvyšší vrchol ostrova Monte Epomeo 787m. Krásné výhlídky, přestávka v místní hospůdce přímo na vrcholu. Poté sestup směr Falanga – prohlídka kamenných domů (z 15. – 17.st.-ochrana obyvatel před piráty). Sestup lesy Frasitelli na místo setkání s řidičem – transfer do hotelu. Návrat do 13.30 na hotel. Doba trvání výletu: cca. 4 hod.(cca. 9-13.30hod.) Cena zahrnuje: autobusovoupřepravu, český doprovod.

VEČERNÍ POSEZENÍ u vína s napoletánskými písničkami (30€)

Po večeři transfer do restaurace ZII CARMELA v centru FORIA. Čeká Vás nezapomenutelný večírek plný zábavy,
celým večer Vás budou obveselovat místní hudebníci. Poslech klasické napoletánské hudby kabaretní formou,
běhěm večera Vám bude nabídnuto občerstvení – ochutnávka pizzy a neomezená konzumace domácího vína. Po
ukončení cca v půlnoci – transfer do hotelu. Doporučujeme vyměnit si v hotelu večeři za oběd.
Doba trvání výletu: cca. 3-4 hod. (cca. 20:30-24 hod.) Cena zahrnuje: autobusovou
přepravu na ostrově, neomezenou konzumaci vína, pizza.

KOUPACÍ VÝLET - LODIČKA  (55€)

celý den / Sraz účastníků v přístavišti v 9.30h (možnost objednání transferu z/do přístavu). V programu okruhkolem ostrova, koupání v čarokrásných zátokách s obědem a nápoji. PRO PODROBNÉ INFORMACE KONTAKTUJTE VAŠEHO DELEGÁTA. Doba trvání výletu: cca 6-8 hod.(cca. 10-16.30 hod.) Cena zahrnuje: plavbu lodí, občerstvení a doprovod.Odjezd z přístavu, dopravu z hotelu do přístavu a zpět. 

PĚŠÍ NEAPOL  (45€)

celý den / V ranních hodinách transfer od hotelu, nalodění na trajekt v cca 6.25h. Příjezd do Neapole na molo Porto Massa, odtud procházka k hlavnímu kostelu Svatého Gennara, dále po známé uličce Spaccanapoli /ulička betlémů, rozděluje Neapol na dvě části/, návštěva kostela Svaté Kláry – možnost prohlídky klášterních zahrad, vstupné 5€, přestávka na Napoletánskou pizzu na náměstí Gesú Nuovo. Nakupování na hlavní obchodní třídě Via Toledo. Prohlídka nejkrásnějšího náměstí Plebiscito, baziliky Svatého Františka, výklad o Královském paláci a divadlu San Carlo (2.největší divadlo v Itálii). Prohlídka skleněné galerie Umberto I., poté hrad Maschio Angioino – 3. královská rezidence rodu Anjou. Dále radniční náměstí, s pohledem na archeologické vykopávky. Zpět trajektem v cca 13.55h. Doba trvání výletu: cca. 6 hod.(cca. 6,40-15.20hod.) Cena zahrnuje: autobusovou a trajektovou přepravu, český doprovod.

Hercolaneum a NEAPOL (55€)

celý den / V ranních hodinách transfer od hotelu, nalodění na trajekt v cca 6.25h. Příjezd do Neapole na molo Porto Massa, odtud transfer autobusem do archeologického objektu HERCOLANEUM – prohlídka s českým průvodcem cca 2h. Poté okružní cesta po Neapoli, společná procházka a volno na nakupování. Zpět trajektem v cca 16.30h z Pozzuoli nebo 16.50 z Neapole. Doba trvání výletu: cca. 8-9 hod.(cca. 6,40-16.30hod.) Cena zahrnuje: autobusovou a trajektovou přepravu, český doprovod. Cena nezahrnuje: oběd cca € 12(pravá Napoletánská pizza) vstup do Hercolanea – plné vstupné 12€ nad 25let, věkové slevy: zdarma 0-18, sleva na ISIC kartu. *ARAGONSKÝ HRAD CENA: 15€ ½ dne, většinou dopoledne / Hned po snídani nebo odpoledne si Vás vyzvedne průvodce v blízkosti Vašeho hotelu. Transfery z hotelů do ISCHIA PONTE, společná procházka, výklad historie o hradu. Návštěva hradu s českým průvodcem – cca 2,5h. Aragonský hrad je největší historickou památkou na ostrově Ischia, první výstavba byla zahájena již v roce 474 p.ř.n.l., největší rozkvět za vlády rodu Anjou, poté Aragoni, Svévové, Bourboni. V současné době je hrad v soukromém vlastnictví. Poté transfer do hotelu nebo do další destinace v případě kombinace. 4 hodiny. Cena zahrnuje: průvodce, autobusovou dopravu, cena nezahrnuje: vstupné at. 10€/osoba/hrad.

ARAGONSKÝ HRAD v kombinaci s

NÁVŠTĚVOU VINICE a   ochutnávkou vína a občerstvením (30€)
z Ischia Ponte transfer do zóny Fiaiano – výjezd funicolare (zubačkou) do panoramatické restaurace Il giardino Mediterraneo – ochutávka vín a občerstvení v italském stylu. Doba trvání výletu: cca. 6 hod.(cca. 9-15.00hod.)
PIZZA PARTY (30€)
z Ischia Ponte transfer do pizzerie, kde budete mít jedinečnou možnost si sami připravit pravou napoletánskou pizzu. Pizza + víno + voda, CO HRDLO RÁČÍ. Doba trvání výletu: cca. 6 hod.(cca. 9-15.00hod.) Cena zahrnuje: autobusovoupřepravu, český doprovod, pizzu, vodu, víno.
SORGETO (€ 30) z Ischia Ponte transfer do zálivu Sorgeto. / Pojďte se s námí koupat do termálního zálivu, kde vyvěrá nejteplejší pramen ostrova o teplotě 90°C. Gastronomické překvapení: vaření vajíček v teplých pramenech. Sebou doporučujeme: plavky, opalovací krém,
osušku a boty do vody. Transfer do zálivu, pěší procházka a sestup do zálivu (cca 400m + 300 schodů), koupání, návrat na hotel. Doba trvání výletu: cca. 6 hod.(cca. 9-16.30hod.) Cena zahrnuje: autobusovoupřepravu, český doprovod, vajíčka.
Pramen NITRODI a oběd ve vinném sklípku (35€)

cca 6h, transfer z/do hotelu v ceně. / Nenáročně laděný výlet. Ráno po snídani transfer z hotelu a odvoz do vesničky BUONAOPANE k omlazujícímu pramenu NITRODI. Cca 3h sprchování léčivým minerálním pramenem (užíván vnitřně i vně, léčí kožní problematiku a zažívací ústrojí. Již staří Římané využívali jehosíly),bahenní obličejová maska během pobytu v lázních. Poté procházka do blízkého typického sklípku a vydatný oběd s vodou vínem. Doporučujeme sebou vzít prázdnou lahev k načerpání léčivé vody. Poté transfer do hotelu. Návrat do 15.00h na hotel. Doba trvání výletu: cca. 6 hod.(cca. 9-15.00hod.) Cena zahrnuje: autobusovou přepravu,vstup do lázní Nitrodi, obličejovou masku, kompletní oběd s nápoji, český doprovod.

DŮLEŽITÉ

- výlety se konají za minimálního počtu 15-ti účastníků
- pokud není uvedeno jinak výlety nezahrnují vstupy a stravu
- do věku 18-ti let a nad 65 let v některých muzeí a národních archeologických objektů jsou zlevněné (nutné předložit osobní doklady ).
- na všechny výlety a hlavně na ekologické procházky doporučujeme dobré boty a vhodné oblečení
- v případě prohlídky kostelů a dalších vysvěcených míst je požadováno vhodné oblečení – zakrytá ramena a kolena
- účastníci s plnou penzí mohou požádat hotel den před konaným výletem o balíček, služba zdarma; v případě brzkého ranního odjezdu je možné požádat o snídani na daný čas nebo o balíček (záleží na servisu hotelu)
- nabízené výlety a ceny se mohou během sezony měnit
- eventuelní příplatky či poplatky, které vzniknou díky stávkám, špatným meteo podmínkám či třetí moci budou účtovány účastníkům zájezdu
- při potvrzení zájezdu a úhrady zálohy nebo celé částky ze strany klienta je rezervace považována za závaznou. Při zrušení výletu ze strany klientů do 24 hod od začátku konání výletu a navrácení voucheru bude účtován fixní storno poplatek 5 euro na osobu. Při zrušení výletu ze strany klienta po uplynutí 24 hod. od začátku konání bude účtovánáno stornopenále ve výši 100% ceny výletů.
- klietni, kteří nenastoupí na výlet nebo výlet nezruší do 24 hod od začátku konání výletu nemají nárok na vrácení peněz
- slevy: 0 – 2roky = ZDARMA, 03 – 10let – 20%

Přejeme Vám příjemnou zábavu!

 

Facebook